Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Педагогіка як наука.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
27.10.2018
Размер:
308.82 Кб
Скачать

36. Принцип міцності засвоєння знань, умінь, навичок: сутність, шляхи реалізації на уроці.

підручник Лозової, Троцко (2002)– стор.242-243.

37.Формування моральної культури учнів. В.О.Сухомлинський про моральне виховання учнів.

Моральне виховання - це цілеспрямований процес взаємодії вихователів і вихованців, спрямований на оволодіння школярами моральною культурою, яка визначає ставлення школярів до навколишнього світу. Моральна культура - це найголовніший компонент духовного життя людини, який характеризує її досягнення в оволодінні основами моралі як сукупності принципів, вимог, норм, правил, які регулюють дії в усіх сферах її життя, у формуванні моральної свідомості, розвитку моральних почуттів, виробленні звичок моральної поведінки особистості. Моральні норми - це система вимог, які визначають обов'язки людини по відношенню до оточуючого світу, зразки, які не тільки орієнтують поведінку особистості, але й дають можливість оцінювати й контролювати її. У системі виховної роботи В.О. Сухомлинський визначив десять "не можна" у ставленні до старших. Дотримання цих заборон вважалось справою честі і гідності, порушення - ганьбою і моральною неосвіченістю:

  • не можна ледарювати, коли всі працюють;

  • негідно людської мудрості і розсудливості поспішно вислов-лювати сумнів у істинності того, що радять старші;

  • не можна виявляти незадоволення, що в тебе немає якоїсь речі;

  • не можна допускати, щоб мати давала тобі те, чого вона не бере собі;

  • не можна робити те, що осуджують старші;

  • не можна залишати старшу рідну людину одинокою, особливо матір, якщо в неї немає нікого, крім тебе, та ін.

38. Форми організації навчання. Урок як форма організації навчання, типи, структура, вимоги до нього.

Урок — головна форма навчання

Урок — головна форма організації навчального процесу

Мета уроку

Типи уроків

• вивчення нових знань

• формування вмінь і навичок

• узагальнення і систематизації знань

• повторення і закріплення знань

• перевірки, оцінки

й корекції знань, умінь і навичок

• комбінований

• інтегрований

• застосування знань

• нестандартний

• освітня

• виховна

• розвивальна

Функції уро

• актуалізація опорних знань і способів діяльності

• формування нових понять і способів дії

• застосування засвоєних знань і прийомів діяльності

формування світогляду, духовних потреб та інтересів

виховна

• розвивальна

Структура комбінованого уроку

• психологічна і практична підготовка учнів до навчальної роботи

Організаційний момент

• фронтальна бесіда

• письмові контрольні завдання і практичні роботи

• індивідуальне опитування учнів

Перевірка домашніх завдань

Вивчення нового матеріалу

• методи словесного навчання

• методи наочного навчання

• методи практичного навчання

• методи дослідження

Закріплення нового матеріалу

Домашні завдання

• бесіда

• творчі роботи

• робота з підручником

• вправи

• повторення демонструвань, дослідів

• вивчення змісту підручника чи навчального посібника

• вправи, письмові роботи

• робота зі словником, із довідником

• вивчення документів

• проведення дослідів

• читання творів, перегляд фільмів

Вимоги до сучасного уроку