Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИКА тр. н. Веремійчик в поч.шк..doc
Скачиваний:
85
Добавлен:
10.11.2019
Размер:
4.89 Mб
Скачать

1 Клас 3 клас Тема

Ліплення з пластиліну. Предметні дидактичні ігри

(продовження). Плетіння зі смужок паперу.

Мета

Закріпити вміння і навички Вчити учнів плетінню зі сму-

учнів з ліплення. Розвивати жок паперу. Розвивати вправ-

художні здібності, просторове ність пальців рук. Виховувати

уявлення. Виховувати у дітей у дітей інтерес до праці на-

відповідальне ставлення до родних умільців. колективної праці.

Об'єкт праці

Іграшковий зоопарк Паперовий килимок

Приладдя, матеріали та інструменти

2-3 фігурки тварин із пла- Зразок виробу, кольоровий стиліну, пристрій для від- папір, ножиці, різання, пластмасова дощечка, пластилін, стеки.

Хід уроку

І. Організація класу

За дорученням учителя черговий-третьокласник перевіряє підготовленість учнів до трудової діяльності. Допомагає йому в чергуванні учень першого класу (доцільно підготовку робочих місць провести до початку уроку. Прим. авт.).

II. Мотивація навчально-трудової діяльності

Сьогодні з першим класом будемо ліпити з пластиліну фігурки звірів, птахів для колективного завдання - іграшкового зоопарку. А з третьокласниками закінчимо виготовляти гру «Рухомі ноти» і розглянемо, як сплести килимок зі смужок паперу.

III. Актуалізація знань учнів

- Пригадайте, діти, які прийоми ліплення ви виконували на минулому уроці? (Розминання глини, скачування, розкачу­вання, витягування, з'єднування деталей).

«Пластилін - це також глина, тільки з домішками воску і гліцерину (спеціального жиру) та барвників. Прийоми ліплен­ня з пластиліну такі ж, як із глини» - пояснює вчитель.

- Яких правил культури праці маємо додержуватися під час ліплення глини чи пластиліну?

(1, Ліпити вироби тільки на підкладній дощечці.

  1. Не залишати кусочки глини чи пластиліну на столі, не кидати їх на підлогу.

  2. Після роботи треба витерти руки серветкою і добре вими­- ти).

IV. Послідовність трудових дій

Вчитель демонструє виготовлення фігурки собачки способом витягування. Пока­зує, як стеком, роблячи загли­блення, відобразити мордочку звірятки.

V. Самостійна робота учнів

Користуючись ескізом, третьокласники виготовляють предметну гру «Рухомі ноти» (кращих результатів самос­тійної роботи можна досягти, якщо виготовляти виріб за технологічною карткою. Прим, авт..)

- Роблячи коротку паузу для учнів першого класу, вчи­тель нагадує третьокласникам, щоб не ставили пальці рук нав­проти проколу шилом отворів. У крайній необхідності прово­дить дуже короткий індивіду­альний інструктаж.

V. Самостійна робота учнів

V. Самостійна робота учнів

Першокласники виліплюють з пластиліну фігурки звірят, пта­хів за малюнками та за уявою.

V. Самостійна робота учнів

Під час розгляду теоре­тичного матеріалу з третьоклас­никами вчитель все ж пері­одично звертає увагу на додер­жання учнями першого класу культури праці під час роботи з пластиліном.

VI. Аналіз і оцінка учнівських робіт

Після короткого колективного аналізу виробів, учитель вис­тавляє оцінки третьокласни­кам.

III. Вступна бесіда (нова тема).

Із кори дерев, особливо з берези (берести) плетуть кор­зинки, з лозових прутиків - ко­шики. З кори лози і липи плели колись саморобне взуття (лича­ки). Способом складного пере­плетіння на ткацьких верстатах виготовляють красиві килими. Ми будемо плести килимки зі смужок паперу.

IV. Послідовність трудових дій

Використовуючи ескіз (технологічну картку), вчитель пояснює послідовність вико­нання трудового завдання:

  1. з кольорового паперу роз­ мітити і вирізати основу ки-­ лимка-квадрат зі стороною 120 мм;

  2. перегнути заготовку посе­редині і надрізати смужки ши­риною 10 мм, не дорізаючи 10 мм від краю;

  3. з паперу іншого кольору (контрастного) вирізати пере- пліт - смужки 100x10 мм;

4) вплести перепліт в основу килимка через одну смужку. Учні повторюють правила безпеки під час різання паперу ножицями