Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИКА тр. н. Веремійчик в поч.шк..doc
Скачиваний:
85
Добавлен:
10.11.2019
Размер:
4.89 Mб
Скачать

Хід уроку

I. Бесіда щодо змісту екскурсії у парк (ліс)

- Діти! Які ви знаєте дерева, кущі, що ростуть у нашому парку (лісі)? Вчитель пояснює, який природний матеріал можна збирати (листочки різних форм і кольорів, оригінальні форми трав, квітів та насіння ясена, клена, а також жолуді, каштани, шишки, гілочки). Ознайомлює з маршрутом переходу, з порядком руху вулицями міста чи села. Розділяє клас на ланки (бригади) і визначає їм завдання. Перевіряє наявність в учнів пакетів для збирання природного матеріалу.

II. Перехід від школи до парку (лісу)

Вчитель стежить, щоб учні дотримувалися правил вуличного руху, не допускали порушень, які можуть призвести до нещасних випадків. Маршрут здійснюється парною колоною по тротуару. Якщо він відсутній, то колона має рухатися вулицею навпроти автотранспорту.

Під час переходу дітей через вулицю без світлофора з обох боків колони потрібно сигналізувати червоними прапорцями.

Ш. Практична робота учнів

Під час відбору природного матеріалу вчитель радить дітям звернути увагу на різноманітні рослинні форми й кольори, які створила природа. Розказує, які тут ростуть дерева, кущі. Пропонує прочитати вірш про природу осені.

Він попереджує і стежить, щоб учні не ламали дерев, кущів та не збирали гнилих листочків, плодів. Нагадує про те, що не можна збирати природний матеріал біля смітників.

IV. Перехід від парку (лісу)

Перехід здійснюється тим самим маршрутом також з дотриманням правил дорожнього руху.

V. Підсумок екскурсії

  • Що ви спостерігали у нашому парку (лісі)?

  • Про які невідомі вам дерева, кущі ви дізналися?

VI. Домашнє завдання

Вчитель пояснює, як потрібно висушити листочки (скласти між аркушами паперу і зверху покласти вантаж). Нагадує про те, що жолуді і каштани не можна зберігати на сонці, бо оболонка пересохне і потріскається.

Тема. Об'ємні вироби з природного матеріалу (2 уроки)

Мета. Вчити дітей створювати образи об'ємної форми з природного матеріалу. Розвивати дитячу творчість, фантазію. Виховувати пізнавальний інтерес до природи і техніки. Об'єкт праці: іграшки з природного матеріалу. Приладдя, матеріали та Інструменти: зразки виробів, малюнок гелікоптера, горіхові шкаралупи, шишки, кленові крилатки, черепашки, гілочки, листочки, пластилін, товсті нитки, ножиці.

Хід уроку

ї. Організація класу

Учні розкладають природні матеріали на робочі місця. Вчи­тель з'ясовує його наявність у кожного учня, тим у кого немає, виділяє із раніше підготовлених запасів.

II. Мотивація навчально-трудової діяльності

Сьогодні з горіхових шкаралуп ми будемо створювати образи об'ємної форми, які існують у живій природі й техніці. Це іграшки, які ви маєте вибрати за бажанням.

III. Пізнавальна діяльність учнів

-Діти! Відгадайте загадки:

Сіра, бура, волохата, У садах її багато, На деревах живе, На тонких і на товстих, На старих і молодих. Наче вуж вона повзе, На шляху усе гризе.

(Гусениця.)

Наче Карлсон високо літає, Бо й подібні крила має.

(Гелікоптер.)

- Як рухається гусениця, а як гелікоптер (вертоліт)? (Гусениця лазить на овочах, деревах, а гелікоптер літає у

повітрі.)

~ Хто з них належить до живої природи, а хто - до техніки? (Гусениця до живої природи, а гелікоптер — до техніки.) Вчитель пояснює дітям, що техніка має зв'язок з природою. Створюючи техніку, люди часто запозичували форми у живої природи, наприклад, ходова частина танка, потужного трактора рухається подібно гусениці і так само називається - гусениця. Гелікоптер за формою схожий на метелика-бабочку, який у нижній стадії розвитку був також гусеницею (вчитель демонструє малюнок гелікоптера).