Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИКА тр. н. Веремійчик в поч.шк..doc
Скачиваний:
85
Добавлен:
10.11.2019
Размер:
4.89 Mб
Скачать

2 Клас Тема. Об'ємні вироби з паперу (2 уроки)

Мета. Формувати в учнів конструктивні вміння Й навички. Розвивати в дітей образне уявлення предметів об'ємної форми. Виховувати охай­ність, естетичний смак.

Об'єкт праці: ялинкові іграшки та прикраси. Приладдя, матеріали та інструменти: зразки виробів, кутник, кольоровий папір, станіоль, клей, ножиці.

Хід уроку

І. Організація класу

Після розкладання учнями на робочі місця необхідних матеріалів та інструментів учитель перевіряє підготовку, забезпечує відрізками кольорового паперу тих учнів, у яких він відсутній.

II. Мотивація навчально-трудової діяльності

  • Діти! Які радісні свята для нас наближаються? (Новий рік, Різдвяні свята.)

  • Що традиційно ставлять у школі, у вас дома на ці свята? (Ялинку.)

  • Чим зможемо ми допомогти дорослим? (Виготовити ялинкові іграшки та прикраси.)

  • Як мають бути виготовлені ці іграшки та прикраси, щоб вони могли дійсно прикрасити ялинку? (Охайно виготовлені, яскраві, гарні.)

Ось ви самі з мотивували сьогоднішню навчально-трудову діяльність.

Ш. Актуалізація знань учнів

  • Що позначають на графічних зображеннях суцільною товстою лінією? (Контури предмета чи деталі, місця відрізання і надрізання.)

  • А штрих пунктирною лінією з двома крапками? (Місця згину.)

  • Що нам покажуть розмірні лінії зі стрілочками? (Розміри предмета чи деталі?)

~ Якщо на ескізі виконана штриховка суцільними лініями, то на якому боці маємо наносити клей? (На лицьовому.)

- А якщо позначення виконане штриховими лініями? (То клей намазуємо на зворотному боці.)

IV. Послідовність трудових дій

- Звідки ми маємо починати розмічання па заготовці? (З краю заготовки, від прямої лінії.)

Вчитель пояснює учням про те, що перед виготовленням об'ємного виробу спочатку розмічають його розгортку - площинну форму об'ємної поверхні. При цьому враховують припуск на клапани, які склеюють з боковими сторонами, з'єднуючи виріб.

Діти під керівництвом вчителя з'ясовують за малюнками в посібнику чи за ескізом на дошці послідовність виготовлення ялинкової іграшки, прикраси, наприклад: новорічної гірлянди, ліхтарика. На наступному уроці розглядають послідовність інших виробів, наприклад: сіточки, іграшок зі смужок паперу. Повто-

рюють правила безпеки при роботі з ножицями і культуру праці під час склеювання виробів.

V. Самостійна робота учнів

На кольоровому папері діти розмічають розгортки іграшок, прикрас, наприклад, традиційної ялинкової іграшки «Ліхтарик».

Заготовку прямокутної форми перегинають навпіл уздовж. З протилежного від згину краю на приблизно сантиметровій відстані роблять намітки і проводять лінії. На складеній заготовці з боку згину роблять ножицями надрізи від краю до проведеної лінії. Надрізаний папір складають у вигляді ліхтарика, склеюючи на краях. Із вузенької смужки приклеюють до ліхтарика ручку.

Учням, які виготовили ліхтарика, вчитель пропонує вклеїти з середини в нього трубочку з паперу, але іншого кольору. А також способом надрізування і склеювання виготовити ялинкові Іграшки іншої форми, наприклад, у вигляді сонечка, гірлянд із колесиків.

ПІД час самостійної роботи учнів учитель проводить індивідуальний інструктаж, стежить за дотриманням правил безпеки при роботі з ножицями.

VI. Аналіз і оцінка учнівських робіт

У кінці другого уроку проводиться виставка (ярмарок) виготовлених ялинкових іграшок і прикрас. Звертаючи увагу на їх естетичний вигляд, учні пояснюють, чому саме ці саморобки найбільше їм подобаються. Вчитель дякує другокласникам за виконану ними корисну справу і підкреслює впевненість у тому, що й батьки будуть також дуже раді виготовленим іграшкам і прикрасам.

VII. Прибирання робочих місць

Тема. Предметні дидактичні ігри (2 уроки)

Мета. Формувати вміння й навички учнів при роботі з папером і картоном. Розвивати дитячу актив­ність, між предметні зв'язки у знаннях друго­класників. Пробуджувати почуття радості, захо­плення.

Об'єкт праці: предметна гра «Рукавичка»

Приладдя, матеріали та інструменти: зразок виробу, кутник, фломастери, альбомний папір, клей ножиці.