Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИКА тр. н. Веремійчик в поч.шк..doc
Скачиваний:
85
Добавлен:
10.11.2019
Размер:
4.89 Mб
Скачать

V. Практична робота

Конструюючи вироби з дроту, одні учні виготовляють каркаси фігурок людей, тварин. На основі каркасів створюють різні варіанти образів, використовуючи як допоміжні матеріали кольоровий папір і картон.

Інші учні за власним замислом виготовляють декоративні квіти чи аплікаційні сувеніри з дроту або головоломки.

Вчитель дає індивідуально поради школярам у виборі трудового завдання, враховуючи їх здібності та можливості згідно наявного матеріалу. Попереджує про те, що не можна різати дріт, навіть дуже тонкий, ножицями, бо вони затуплюються і ними важко буде різати папір, тканину. Контролює додержання учнями правил безпеки під час відрізування дроту. Проводить додатковий індивідуальний інструктаж з окремих прийомів користування інструментами.

VI. Аналіз і оцінка учнівських робіт

Вчитель і діти спільно визначають кращі учнівські роботи, надаючи перевагу творчому підходу, оригінальності виробу. Оцінюючи якість саморобок, виявляють допущені огріхи, з'ясо­вують причини їх виникнення.

Після обговорення кількох робіт учитель виставляє оцінки і пропонує вдома сконструювати інші вироби з дроту.

Підсумовуючи урок, учитель звертає увагу на те, як учні засвоїли назви видів дроту та інструментів для його обробки.

VII. Прибирання робочих місць

Учні прибирають свої місця на робочих столах. Учитель пропонує забрати додому невикористані відрізки дроту для самостійного конструювання. Тим учням, у кого багато однакового дроту, радить залишити частину для резервного запасу в класі.

Чергові складають у шафу інструменти загального користування і перевіряють чистоту робочих місць.

Тема. Конструювання об'ємних іграшок з ниток (2 уроки)

Мета. Вчити учнів конструювати об'ємні іграшки-су-веніри зі склеєних ниток. Розвивати творчість, фантазію. Виховувати естетичний смак, при­щеплювати навички акуратності в роботі.

Об'єкт праці: іграшки зі склеєних ниток.

Приладдя, матеріали та інструменти: зразки виробів, надувні кульки, клей, нитки з голками, відрізки кольоро­вого паперу, клаптики тканини, ножиці.

Хід уроку

I. Організація класу

Чергові перевіряють готовність учнів до практичної роботи. Вчитель пропонує дітям, у яких багато відрізків кольорового паперу чи тканини, поділитися цим матеріалом зі своїми однокласниками.

II. Мотивація павчально-трудової діяльності

Саморобні іграшки-сувеніри зі склеєних ниток мають досить оригінальний і естетичний вигляд. Учитель демонструє кілька зразків об'ємних іграшок з ниток.

- Сьогодні ми будемо виготовляти подібні вироби-сувеніри, які ви зможете подарувати своїм рідним І близьким знайомим, особливо малюкам.

Ш. Актуалізація знань учнів

  • З більших і менших кружечків ви вже зображували тва-­ ринок. Які основні частини тваринок зобразимо з двох різних кульок? (З більшої кульки зобразимо тулуб, а з меншої - голову.)

  • Щоб іграшка була подібна на курчатко, що маємо в ній відтворити? (Крильця, лапки, дзьобик.)

  • А які характерні ознаки зобразимо, наприклад, у котика? (Мордочку, вушка, лапки, хвостик.)