Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Методичний посібник.doc
Скачиваний:
30
Добавлен:
10.09.2019
Размер:
588.29 Кб
Скачать

Вимоги до складання поурочних планів з української літератури

  1. Вчитатися в розділ програми, який потрібно опрацювати на уроці.

  2. Ознайомитися з фактичним матеріалом, що вивчатиметься (поняття, правила, життєписи, тексти художніх творів) та його тлумачення у науково-популярній і методичній літературі.

  3. Кілька разів прочитати відповідний розділ учнівського підручника.

  4. Актуалізувати знання учнів, набуті на попередніх уроках і врахувати рівень їх розумових здібностей.

  5. Визначити головний задум уроку, його мету, завдання.

  6. Уявити шлях діяльності учнів до жаданого результату.

  7. З усього арсеналу методів, прийомів і засобів навчання вибрати найефективніші.

  8. Зіставити вибрані методи зі своїми можливостями, подумки виконати свої майбутні дії.

  9. Укласти загальну структуру уроку (подумки).

  10. Зафіксувати всю свою попередню діяльність, тобто написати поурочний план.

  11. Провести самоапробацію або апробацію укладеного плану й психологічно налаштуватися на урок, виходячи з його типу, характеру матеріалу, контингенту учнів тощо.

На основі цього алгоритму розроблено модель підготовки до уроку української літератури

  1. Вивчення чинної програми з дисципліни чи повторний перегляд відповідного її розділу.

  2. Перегляд старих конспектів, окремих записів з теми майбутнього уроку.

  3. Визначення цілей майбутнього уроку, співвідношення їх з тематичним планом.

  4. Накреслення загальної, приблизної структури майбутнього уроку (виникнення задуму).

  5. Програвання фрагментів уроку подумки.

  6. Налаштовування на майбутнє спілкування з класом.

  7. Ретельний перегляд усіх матеріалів уроку (текстів художніх творів, літературно-критичних статей, а також хрестоматій, підручників, методичних посібників, щоденників, різних видів наочності (репродукцій, ілюстрацій тощо), конспектів, авторських розробок уроків), їх відбір.

  8. Чітке визначення завдань уроку.

  9. Визначення методів, прийомів, засобів навчання, форм майбутньої взаємодії.

  10. Опрацювання методичної структури уроку.

  11. Складання розгорнутого плану-конспекту уроку.

  12. Вживання в матеріал.

  13. Співвіднесення конспекту сьогоднішнього уроку з власним настроєм, характером стосунків, що склалися у класі та з класом.

  14. Уявне програвання майбутнього уроку, моделювання власної поведінки й прогнозування можливих варіантів сприймання матеріалу учнями.

  15. Визначення невдалих фрагментів уроку та їхнє редагування.

Зразок оформлення плану-конспекту уроку

української мови

Урок № Дата Клас

Тема уроку:

Тема усних і письмових висловлювань:

Загальноосвітня мета:

Розвивальна мета:

Виховальна мета:

Тип уроку:

Засоби навчання:

План уроку

1.

2.

3.

4.

Хід уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Етапи. Мета. Прийоми.

Зміст роботи.

Зразок оформлення плану-конспекту уроку

української літератури

Урок № Дата Клас

Тема уроку:

Загальноосвітня мета:

Розвивальна мета:

Виховальна мета:

Тип уроку:

Засоби навчання:

План уроку

1.

2.

3.

4.

Хід уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Етапи (навчальні ситуації). Мета. Прийоми.

Зміст роботи.