Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori_GOS.docx
Скачиваний:
187
Добавлен:
22.02.2016
Размер:
1.54 Mб
Скачать

Задачі, розв'язувані на уроці

1. До джерела сталої напруги 48 В підключили три резистори, з'єднані послідовно. Сила струму, який проходить через перший резистор, дорівнює 1 А, опір другого становить 12 Ом, а напруга в третьому дорівнює 18 В. Якими є опори першого й третього резисторів? (Відповідь: 18 Ом; 18 Ом.)

2. На скільки рівних частин розділили провідник, опір якого 16 Ом, якщо після з'єднання всіх частин паралельно під напругою 2 В сила струму в усьому колі становила 2 А? (Відповідь: на 4 частини.)

V Домашнє завдання

§ 13,14

Впрвава №13(2) №14(2).

Задача.

З однакових резисторів по 10 Ом необхідно скласти коло опором 6 Ом. Яка найменша кількість резисторів для цього буде потрібна? Накресліть схему кола.

58.Скласти фрагмент конспекту уроку з теми «Агрегатні стани речовини» (актуалізація опорних знань).

Агрегатні стани речовин. Фізичні властивості тіл у різних агрегатних станах. Кристалічні і аморфні тіла. Залежність лінійних розмірів твердих тіл від температури.

Мета уроку:

  • ввести поняття «агрегатні стани», «дифузія», « кристалічні і аморфні тіла;

  • пояснити явище залежності розмірів тіл від температури;

  • продовжувати формувати навички розв`язування кількісних та якісних задач;

  • формувати в учнів вміння застосовувати знання з різних галузей науки;

  • сприяти формуванню та розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів;

  • виховувати особистість учня, сприяти його інтелектуальному і духовному розвитку.

Обладнання:

    • комп`ютер;

    • диск із демонстраційними матеріалами;

    • тестове завдання;

    • опорні конспекти;

Хід уроку:

І. Організація класу:

1.1. Вітання.

1.2. Вступне слово вчителя.

1.3. Повідомлення епіграфу та мети уроку.

ІІ. Основна частина уроку:

2.1. Узагальнення та актуалізація знань та умінь учнів.

2.2. Пояснення основного матеріалу уроку.

2.3. Створення опорного конспекту.

ІІІ. Заключна частина уроку.

3.1. Підведення підсумків уроку.

3.2. Оцінювання.

3.3. Пояснення домашнього завдання.

Тип уроку:

Комбінований

Форми роботи:

  • індивідуальна;

  • парна;

  • групова

  • інтерактивні технології та методи:

    • Що? Ну і що? Що тепер? (метод «Знаємо-Хочемо дізнатися-Дізналися»);

    • Опорний конспект;

    • «Мішень»;

    • «Імітаційна гра»

    • «Очікування».

І. Початок уроку:

1.2. Вступне слово вчителя.

1.3. Повідомлення епіграфу та мети уроку.

Очікувані результати (учнів і вчителя)

Доброго дня учні! У нас сьогодні не зовсім традиційний урок, але ми повинні показати всі свої навички, знання та уміння щодо нашої сьогоднішньої теми, звучить вона так: Агрегатні стани речовин. Фізичні властивості тіл у різних агрегатних станах. Кристалічні і аморфні тіла. Залежність лінійних розмірів твердих тіл від температури.

Епіграфом нашого уроку є :

Метою уроку є :

- ввести поняття «агрегатні стани», «дифузія», « кристалічні і аморфні тіла;

- пояснити явище залежності розмірів тіл від температури;

- продовжувати формувати навички розв`язування кількісних та якісних задач;

- формувати в учнів вміння застосовувати знання з різних галузей науки;

- сприяти формуванню та розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів;

- виховувати особистість учня, сприяти його інтелектуальному і духовному розвитку.

ІІ. Основна частина уроку:

2.1. Узагальнення та актуалізація знань та умінь учнів.

Коротка самостійна робота (додаток 1)

(самоперевірка та взаємоперевірка

Ключі на екрані)

2.2. Пояснення основного матеріалу уроку.

Кожен ряд збирається в групи

  1. Тверде тіло

  2. Рідина.

  3. Газоподібне тіло.

І заповнює запропоновану частину таблиці (додаток 2), а потім доповідає іншим групам.

Імітаційна гра

2.3. Створення опорного конспекту.

А тому перейдемо до основної частини уроку.

Для цього проведемо дуже коротку самостійну роботу, для того, щоб з`ясувати розуміння попереднього матеріалу.

Ми живимо в матеріальному світі, навколо нас фізичні тілі, які побудовані за рахунок певному розташуванню атомів, молекул та інших елементарних частинок. Давайте подумаємо з вами, навіщо нам знати як поводять себе тіла в різних станах.

Питання до класу

  1. Які агрегатні стани вам відомі?

  2. Чи є різною молекула Н2О у воді, льоді та водяній парі?

  3. Чому ми легко отримуємо розчини?

  4. Чому дуже швидко відчуваємо запахи?

Для того, щоб відповісти на ці та інші питання ми розіб`ємось на 3 групи (по агрегатних станах) і спробуємо створити опорний конспект, заповнивши таблицю на дошці.

Давайте зберемо всі наші дані і створимо опорний конспект «Агрегатні стани тіл та їх властивості»

ІІІ. Заключна частина уроку.

3.1. Підведення підсумків уроку.

3.2. Оцінювання.

3.3. Пояснення домашнього завдання.

На початку уроку я пропонувала вам написати ваші очікування від уроку.

Я прошу вас озвучити їх і сказати, чи досягли ви сьогодні своєї мети.

Заповніть, будь-ласка, таблиці для оцінки власної роботи в групі.

Оцінювання проводиться методом «Мішень».

Д/з § 10, відповісти письмово на питання

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]