Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Досвід Сухіна.doc
Скачиваний:
59
Добавлен:
11.02.2016
Размер:
4.13 Mб
Скачать

Заняття 9

Мета:розширити знання про емоції та почуття, закріпити позитивні риси характеру; розвинути уміння турбуватися про інших; закріпити норми і правила поведінки; знизити внутрішньє напруження.

Матеріали:картки-піктограми з різними емоційними станами, музичний супровід, сухий басейн.

Хід заняття

Привітання

Здрастуйте діти! Я рада вас бачити. З яким настроєм ви прийшли в дитячий садок? Чому у вас такій настрій?

Етюд «Який я різний»

Психолог демонструє картки-піктограми. Діти по черзі показують себе у різних станах.

Висновок: у різні хвилини життя нас сповнюють різні почуття, ми перебуваємо у певних емоційних станах і відповідно поводимось.

Вправа «Великий скульптор»

Дитина зображує скульптора, решта дітей – глину. Скульптор задумує виліпити з глини, наприклад, злого вовка. Він веде одну дитину на середину залу і показує їй, як вона повинна стати, яке треба зробити обличчя, щоб бути схожою на злого вовка. Дитина – глина завмирає у заданій позі. Скульптор обходить кругом статуї, милується нею, а якщо він незадоволений своєю роботою, знову показує позу і міміку дитині – глині.

Наступного разу вибирається другий скульптор, котрий задумує, наприклад, виліпити смішного чоловічка.

(Кожна скульптура заслуговує аплодисментів).

Вправа «Що хоче зробити мама Дмитрика?»

Психолог приймає на себе роль мами Дмитрика (важливо, щоб дитини з таким іменем не було в групі) і промовляє слова «Підійди до мене» з різною інтонацією. Діти повинні здогадатися, який емоційний стан у мами.

Вправа «У кого більше любіточок»

Психолог говорить про те, що у кожної дитини є багато «любіточок» – людей яких вони дуже люблять. Пропонується конкурс: назвати як можна більше людей, котрих любить кожна дитина.

Висновок: любити так багато людей – то велика радість.

(Виступ кожної дитини супроводжується аплодисментами).

Пальчикова гімнастика «Моя сімя»

По черзі загинати пальці, починаючи з великого.

Це – дідусь,

А це – бабуся,

Це – татусь,

А це – матуся,

А малюк звичайно, я –

От і вся моя сім’я.

Програвання ситуації «Покажу як я люблю»

Діти, а як можна показати людині, що ти її сильно любиш?

(Відповіді дітей: погладити, обійняти, лагідно назвати і т.д.)

Діти діляться по парам, приймають різні ролі:

Мама і синок;

Бабуся і онук;

Брат і сестра;

Тато і синок;

Мамо і донька, і «показують» як вони люблять один одного.

В кінці вправи обговорюється відчуття дітей при виконанні ролей.

Релакс «Море щастя»

А тепер ви можете пірнути у «море» і відчути себе абсолютно щасливими.

Вільне плавання в сухому басейні.

Музична гра «Лавата». (дивись додаток).

Діти встають в коло, і рухами показують те, про що йдеться в пісні.

Прощання

До побачення, мої хороші, я дуже вас люблю!

Заняття 10

Мета: закріпити моральні уявлення, набути здатність домовлятися між собою, розвинути довільну увагу, творчі здібності; сформувати доброзичливе ставлення до друзів, бажання чинити добро.

Матеріали: ширма, дзвіночок, музичні інструменти, іграшка-мікрофон, іграшки, картки-піктограми, «чарівна кулька», афіша.