Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Досвід Сухіна.doc
Скачиваний:
59
Добавлен:
11.02.2016
Размер:
4.13 Mб
Скачать

Заняття 5

Мета: зняти емоційне напруження, розширити знання про добро і зло, стимулювати їх вияв, розуміння емоційних станів інших, розвиток емпатії, виховання позитивних емоцій.

Матеріали: квітка, дзеркало, сенсорні доріжки на підлозі, малий басейн з водою, ребристий місток, рослина-фонтан, музика «Звуки природи», «Водоспад», реквізит для програвання казки.

Хід заняття

Привітання

Добрий день малята! Любі хлопчики й дівчата. А давайте привітаємось із вами якимсь незвичайним чином:

  • тихо-тихо, щоб ніхто і не дізнався, що ми тут з вами граємось;

  • голосно, щоб почули всі люди, що живуть у сусідніх будинках;

  • повільно, немов повзе черепашка;

  • швидко-швидко, немов їде поїзд.

Малята, погляньте, який у вас сьогодні радісний та бадьорий настрій! Погляньте у дзеркало на себе, які чудові посмішки, сяючі оченята. Які ж ви красиві!

Вправа «Я радію, коли…»

Діти сідають в коло. Психолог тримає в руці квітку і починає гру: «Коли я була маленькою, я так раділа, коли…».

Далі психолог передає квітку по колу, діти по черзі проговорюють що для них є особливою радістю.

Гра «Компліменти»

Мої хороші, а уявіть собі, що у вас поганий настрій. Який при цьому у вас вираз обличчя? Покажіть. Подивіться у дзеркало, які сумні у вас обличчя! Спробуємо підняти настрій один одному.

Давайте скажемо кожному, що в ньому вам подобається. Говорити будемо по черзі, і кожен почує про себе щось хороше.

Ну то як ви себе почуваєте?

Діти дарують один одному компліменти, описують свої відчуття.

Ходьба по сенсорним доріжкам

(Звучить аудіозапис «Голоси лісу»)

А зараз я запрошую вас до чарівного замку. Туди дістатись не так просто. Почало пригрівати сонечко, стало жарко. Давайте знімемо черевики і підемо до лісу по стежинці босими ногами.

Ідемо один за одним, щоб не загубитись в дорозі. Наш шлях починається з маленької зеленої галявинки, потім ми підемо по дну лісового джерельця, а потім по камінцях, і далі в ліс по доріжці, по місточку.

Під час пересування психолог цікавиться у дітей, які відчуття вони переживають.

Тепер ми взуваємо черевички, і підходимо нарешті до чарівного замку (рослина-фонтан).

Складання казки біля рослини-фонтан

Уважно подивіться на замок, природу навколо нього. Як ви думаєте, хто живе в замку?

Твій герой злий чи добрий?

А що потрібно зробити, щоб він став добрий?

Діти складають казку, вибирають та програють ролі, обговорюють свої відчуття.

Розслаблення. Водоспад

(Звучить аудіо запис «Водоспад»)

Сядьте зручніше, уявіть собі, що ви – під невеликим водоспадом. Вода чиста й тепла. Вам тепло й приємно. Струмки води стікають на ваше обличчя, волосся; водичка м'яко струменить по шиї, спині, рукам і ногам. Вони стікають і продовжують свій біг далі.

Постійте трішки під водоспадом – нехай вода обмиє ваше обличчя й тіло, віднесе всі страхи та неприємності. Нехай всі ваші нещастя спливуть разом з водою.

Ваші страхи, нещастя змила й віднесла із собою вода. Чиста тепла вода обмила вас.

Прощання

Візьміть гарний настрій із собою на цілий день. До побачення!