Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ознайомлення з соціальною дійсністю ДН4, ДП4 -...doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
12.11.2019
Размер:
404.99 Кб
Скачать

Хід заняття

  1. Аналіз складених словників-мінімумів

  2. Моделювання й аналіз занять на ознайомлення з соціальною дійсністю.

Література

    1. Богуш А.М. Методика розвитку рідної мови і ознайомлення з навколишнім у дошкільному закладі. Практикум. -К.: Вища шк.., 1995.

    2. Богуш А.М., Орла нова Н.П., Зеленко Н.І., Лихолетова В.К. Методика розвитку рідної мови і ознайомлення з навколишнім у дошкільному закладі// За ред.А.М.Богуш. - К.: Вища шк.., 1992.

    3. Богуш А.М., Ільченко В.Р. Довкілля для дітей дошкільного віку, -у 2-х ч. 1. -Полтава, 2001.

    4. Козлова С.А. Теория и методика ознакомления дошкольников с социальной действительностью: Учеб. пособие для студ. сред. пед. учеб. заведений. - М.: Издательский центр «Академия», 1998. - 160 с

Практичне заняття № 4

Ознайомлення дітей з правилами пожежної безпеки

Мета: Моделювання фрагментів занять за попередньо складеними або відображеними конспектами для ознайомлен­ня дітей з правилами пожежної безпеки

Питання для обговорення

  1. Завдання і зміст роботи з ознайомлення дітей з правилами пожежної безпеки.

  2. Методи і прийоми роботи з ознайомлення дітей з правилами пожежної безпеки.

Практичні завдання:

  1. Скласти словники-мінімуми до теми ознайомлення дітей з правилами пожежної безпеки.

  2. Скласти конспекти заняття на ознайомлення дітей з правилами пожежної безпеки.

Хід заняття

  1. Аналіз складених словників-мінімумів до теми „Ознайомлення дітей з правилами пожежної безпеки”

  2. Моделювання й аналіз занять на ознайомлення з правилами пожежної безпеки.

Література

  1. Базовий компонент дошкільної освіти. -К., 19

  2. Богуш А.М. Методика розвитку рідної мови і ознайомлення з навколишнім у дошкільному закладі. Практикум. -К.: Вища шк.., 1995.

  3. Богуш А.М., Орла нова Н.П., Зеленко Н.І., Лихолето-ва В.К. Методика розвитку рідної мови і ознайомлення з навколишнім у дошкільному закладі// За ред.А.М.Богуш. - К.: Вища шк.., 1992.

  4. Богуш А.М., Ільченко В.Р. Довкілля для дітей дошкільного віку, -у 2-х ч. 1. - Полтава, 2001.

  5. Козлова С.А. Теория и методика ознакомления дошкольников с социальной действительностью: Учеб. пособие для студ. сред. пед. учеб. заведений. - М.: Издательский центр «Академия», 1998. - 160 с

Практичне заняття № 5

Ознайомлення дітей з правилами дорожнього руху

Мета: Вправляти у моделюванні занять з ознайомлення дітей з правилами дорожнього руху за попередньо складеними конспектами.

Питання для обговорення

1. Завдання і зміст роботи з ознайомлення дітей з правилами дорожнього руху.

2. Методи і прийоми роботи з ознайомлення дітей з правилами дорожнього руху.

Практичні завдання:

1. Скласти словники-мінімуми до теми ознайомлення дітей з правилами дорожнього руху.

2. Скласти конспекти заняття на ознайомлення дітей з правилами дорожнього руху.

3. Законспектуйте ст. Степаненкової Е.Я., Філенко М.Ф. Содержание работы по ознакомлению с правилами дорожного движения (см. Богуш А.М. Дошкільна лінгводидактика. Хрестоматія. – К.: Слово, - 2005. – С.552 - 554).

Хід заняття

  1. Аналіз складених словників-мінімумів до теми „Ознайомлення дітей з правилами дорожнього руху”

  2. Моделювання й аналіз занять на ознайомлення з правилами дорожнього руху.

Література

  1. Богуш А.М. Методика розвитку рідної мови і ознайомлення з навколишнім у дошкільному закладі. Практикум. -К.: Вища шк.., 1995.

  2. Богуш А.М., Орла нова Н.П., Зеленко Н.І., Лихолетова В.К. Методика розвитку рідної мови і ознайомлення з навколишнім у дошкільному закладі// За ред.А.М.Богуш. - К.: Вища шк.., 1992.

  3. Богуш А.М., Ільченко В.Р. Довкілля для дітей дошкільного віку, -у 2-х ч. 1. - Полтава, 2001.

  4. Богуш А.М. Шляхи ознайомлення з предметами довкілля. - Дошкільна лінгводидактика: Теорія і практика. - Запоріжжя :Просвіта. -2000.

  5. Козлова С.А. Теория и методика ознакомления дошкольников с социальной действительностью: Учеб. пособие для студ. сред. пед. учеб. заведений. - М.: Издательский центр «Академия», 1998. - 160 с

Практичне заняття 6

Пізнання самого себе як шлях соціалізації особистості.

Мета: Вправляти у моделюванні занять з напрямку пізнання дитиною

себе за попередньо складеними конспектами.

Питання для обговорення

1. Завдання і зміст роботи з пізнання дитиною себе.

2. Методи і прийоми роботи з пізнання дитиною себе.

Практичні завдання:

1. Скласти словники-мінімуми до теми «Я сам»

2. Скласти конспекти заняття з теми «Я сам»

3. Законспектуйте Козлова С.А. Теория и методика ознакомления дошкольников с социальной действительностью: Учеб. пособие для студ. сред. пед. учеб. заведений. - М.: Издательский центр «Академия», 1998. - 160 с. (78 – 83)

Хід заняття

  1. Аналіз складених словників-мінімумів до теми „Пізнай самого себе».

  2. Моделювання й аналіз складених конспектів занять з теми : «Я сам».

Література

    1. Богомолова М.И. Интернациональное воспитание дошкольников. - М., 1988.

  1. Богуш А.М., Ільченко В.Р. Довкілля для дітей дошкільного віку, -у 2-х ч. 1. -Полтава, 2001.

  2. Виноградова Н. Ф., Куликова Т. А. Дети, взрослые и мир вокруг. — М., 1993.

  3. Декларация прав ребенка. Права ребенка: Основные междуна­родные документы. — М., 1992.

  4. Как помочь ребенку войти в современный мир?/Под ред. Т.В.Антоновой. — М., 1995.

  5. Козлова С. А. «Я — Человек»: Программа приобщения ребен­ка к социальному миру. — М., 1996.

  6. Козлова С.А. Теория и методика ознакомления дошкольников с социальной действительностью: Учеб. пособие для студ. сред. пед. учеб. заведений. - М.: Издательский центр «Академия», 1998. - 160 с.

  7. Мухина В. С. Дивный новый мир: не антиутопия, реальность// Развитие личности. — 1997. — № 1.

  8. Субботский Е. В. Ребенок открывает мир. — М., 1991.