- •Загальна частина
- •Спеціальна частина
- •3. Висновки
- •4. Список використаної лiтератури
- •1.Загальна частина
- •1.1. Особистість учня як об’єкт педагогічної діяльності.
- •1.2. Модель процесу виховання та характеристика її складових
- •Методи впливу на особистість учня
- •2. Спеціальна частина
- •2.1 . План заняття
- •IV. Організація вивчення нового матеріалу:
- •V. Закріплення, систематизація та узагальнення знань учнів:
- •2.2.1 Молода людина як особистість і громадянин. Основні поняття молоді
- •2.2.2 . Молодь і активна громадянська позиція, участь у житті свого населеного пункту. Соціальне середовище та його виховні функції
- •2.2.4. Виховання молоді міста – комплексний підхід
- •2.3. Контрольні запитання та завдання
- •2.4. Тести
- •2.5. Критерії оцінювання знань
- •2.6. Вислови видатних педагогів
- •2.7 Кросворд
- •2.7 Заготівки під плівки
- •Система виховного процесу
- •2.9. Педагогічні ситуації
- •3.Висновки
- •4. Список використаної лiтератури:
2. Спеціальна частина
2.1 . План заняття
Дата Група ТМ - 10
Тема заняття : «Виховання молоді міста»
Мета : а) навчальна – з’ясувати сутність поняття молоді міста;
б) розвиваюча – розвивати виховні здібності та навички;
в) виховна – виховувати любов до свого міста чи іншого населеного
пункту.
Тип заняття : комбіноване заняття .
Обладнання : проектор, екран, персональний комп’ютер.
Метод розробки : конспект лекції на тему: « Виховання молоді міста»; кросворд; контрольні запитання та завдання, тести, критерії оцінки знань, презентація курсової роботи, заготівки під плівки та плівки; кросворд .
Міжпредметні зв’язки : соціологія, психологія, конфліктологія.
Хід заняття :
I. Організаційний момент ( перевірка наявності учнів, оголошення теми та плану заняття ) .
ІІ. Перевірка вивченого раніше матеріалу :
1. Назвіть головні характеритики особистості учня.
2. Що таке виховання?
3. В чому полягає суть виховного процесу?
4. Розкрийте поняття індивідуального підходу те методів виховання особистості учня.
ІІІ. Актуалізація і корекція опорних знань учнів:
1. Кого ми відносимо до молоді міста? Які особливості її становлення та розвитку?
2. Як сьогоденні проблеми існують серед сучасної молоді?
3. Які способи та методи виховання молоді міста ви можете запропонувати?
IV. Організація вивчення нового матеріалу:
План лекції:
1. Основні поняття молоді. Молода людина, як особистість та
громадянин.
2. Молодь і активна громадянська позиція, участь у житті свого
населеного пункту. Соціальне середовище та його виховні функції.
3. Громадська думка – як засіб виховання молоді .
4. Виховання молоді міста – комплексний підхід.
V. Закріплення, систематизація та узагальнення знань учнів:
1. Дайте визначення молоді .
2. Що являють собою основні напрямки виховання молоді?
3. Яким чином громадська думка впливає на формування молоді?
4. Назвіть особливості виховного впливу на молодь.
5. Розкрийте переваги та недоліки виховання.
I. Організація домашнього завдання : Вивчить конспекти до лекції за підручником В.В. Ягупов Педагогіка .- К., 2011, ст. 107-140. Розв’язати тести. Розгадати кросворд.Скласти рекомендації до виховання молоді міста.
Література:
1. С. Г. Карпенчук. Теорія і методика виховання.- К.,2009.
2. Н.В. Волкова. Педагогіка. - К.,2010.
3. .В.В. Ягупов. Педагогіка.- К.,2011.
2.2 Конспект лекції на тему:
Виховання молоді міста