Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практичні фізіологія.docx
Скачиваний:
63
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
561.65 Кб
Скачать

Практична робота №10: (Семінар)

I Організаційна частина: проводиться перевірка присутніх, студентам повідомляється тема заняття та план роботи.

ІІ Тема: Анатомо-фізіологічні та вікові особливості органів травлення

Мета: Ознайомлення з будовою та функціями органів травлення. Вивчення вікових особливостей органів травлення

Ііі Актуалізація опорних знань і контроль вихідного рівня знань студентів:

1. Які функції виконує травна система?

2.Загальний план будови травної системи.

IV Зміст основної частини заняття

1. Анатомо-фізіологічні особливості ротової порожнини. Травлення в ротовій порожнині. Вікові особливості.

2. Слина. Склад слини.

3. Анатомо-фізіологічні особливості стравоходу.

4. Анатомо- фізіолоічні особливості шлунку. Травлення в шлунку. Вікові особливості.

5. Анатомо-фізіологічні особливості тонкого та товстого кишечнику.

6. Всмоктування і моторна функція кишечнику.

7. Анатомо-фізіологічні особливості печінки. Роль печінки у процесах травлення.

8. Анатомо – фізіологічні особливості підшлункової залози. Роль підшлункової залози в процесах травлення.

V Підведення підсумків заняття: обговорюються досягнуті студентами результати, повідомляються оцінки

Vі Видача завдання до самостійної підготовки:

Самостійна робота №17: Профілактика кишково-шлункових інфекцій в закладах освіти.

Практична робота №11: (Семінар)

I Організаційна частина: проводиться перевірка присутніх, студентам повідомляється тема заняття та план роботи.

ІІ Тема: Вітаміни. Авітаміноз

Мета: ознайомлення з видами вітамінів та їх значенням у житті людини.

Ііі Актуалізація опорних знань і контроль вихідного рівня знань студентів:

1. Для чого необхідно вживати вітаміни?

2.Які вітаміни ви знаєте?.

Вступне слово викладача: Для нормального росту і розвитку дитячого організму не досить над­ходження в організм достатньої кількості білків, жирів, вуглеводів, а також води і мінеральних солей. В їжі повинні бути ще особливі речовини, які дістали назву вітамінів. Це додаткові фактори харчування. Вони складають окрему групу органічних речовин, які не мають енергетичного значення. Вітаміни, подібно до ферментів і гормонів, мають велику фізіологічну актив­ність: у дуже незначних кількостях вони впливають на ріст, обмін речовин і загальний стан організму.

IV Зміст основної частини заняття

1. Вітаміни та їх значення. Авітамінози.

2.Вітамін А: значення, добова потреба. Вплив нестачі на надлишку вітаміну А на організм.

3. Вітамін В1: значення, добова потреба. Вплив нестачі на надлишку вітаміну В1 на організм.

4. Вітамін В2: значення, добова потреба. Вплив нестачі на надлишку вітаміну В2 на організм.

5. Вітамін В6: значення, добова потреба. Вплив нестачі на надлишку вітаміну В6 на організм.

6. Вітамін В12: значення, добова потреба. Вплив нестачі на надлишку вітаміну В12 на організм.

7. Вітамін С: значення, добова потреба. Вплив нестачі на надлишку вітаміну С на організм.

8. Вітамін Д: значення, добова потреба. Вплив нестачі на надлишку вітаміну Д на організм.

9. Вітамін Е: значення, добова потреба. Вплив нестачі на надлишку вітаміну Е на організм.

10. Вітамін К: значення, добова потреба. Вплив нестачі на надлишку вітаміну К на організм.

12. Вітамін РР: значення, добова потреба. Вплив нестачі на надлишку вітаміну РР на організм.

V Підведення підсумків заняття: обговорюються досягнуті студентами результати, повідомляються оцінки