Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Практична робот1

.doc
Скачиваний:
16
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
36.86 Кб
Скачать

Практична робота №10 студента 234 групи

Золотухіна Олексія

Тема: Письмовий опис зовнішності історичної постаті за картиною в художньому стилі. Мета: удосконалити мовленнєво-мислительські вміння, усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, послідовність викладу матеріалу щодо опису зовнішності історичної постаті; вчити будувати опис зовнішності людини за картиною; розвивати зв’язне мовлення; виховувати інтерес до образотворчого мистецтва, мовленнєву культуру учнів. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь

Хід уроку:

І. Організаційний момент. ІІ. Ознайомлення семикласників з темою, метою і завданнями уроку. ІІІ . Актуалізація мотиваційних можливостей школярів.

1.З якою метою письменники використовують описи зовнішності героїв у художніх творах? 2.У якому стилі (крім художнього) можна описати зовнішність людини? 3.Чим вони відрізняються від художніх? 4.Які риси обличчя найчастіше аналізуються в художніх описах?. IV Підготовча робота для складання опису людини в художньому стилі. Слово вчителя - Коли ми описуємо зовнішність людини, то передаємо риси, не притаманні іншій людині. В описі обов’язково присутнє “відоме” і “нове”. “Відоме” - це обличчя, очі, брови… “Новими” в описі є ознаки. Наприклад: «Коли в твої очі вдивлюся (відоме), Здається мені, Мов бачу я небо прозоре (нове).» - Визначте в тексті “відоме” і “нове”, тип і стиль мовлення тексту. Мотря не виходила у його з думки, неначе тут стояла, на току, недалечко від нього, під зеленою яблунею, і дивилася на його своїми темними і маленькими очима. Він неначе бачив як пашіло її лице рум’янцем на всю щоку, як біліли її зуби між тонкими червоними губами. (За І. Нечуєм-Левицьким) Робота з підручником. - Розгляньте репродукцію картини І. Трушина Портрет Івана Франка, що знаходиться у підоучниу Історія України 10 клас. (С.В. Кульчицький, Ю.Г. Лебедєва) на 33ст. . Дайте відповіді на запитання: 1. У чому полягає особливість опису зовнішності за картиною? 2. До якого жанру належить картина І. Трушина Портет Івана Франка? 3.Яка біографія у людини з портрета? 4. Які риси характеру героя зумів передати художник? 5. З чого видно, що доля Івана Франка була нелегкою? Зверніть увагу на одяг Івана Франка. 6. Яке враження справила на вас картина? Пояснити значення слів: Українська вишивка — один із видів народного декоративного мистецтва українців; орнаментальне або сюжетне зображення на тканині, шкірі, виконане різними ручними або машинними швами; один із найпоширеніших видів ручної праці українських жінок і, зокрема, дівчат.

Портрет — мальоване, скульптурне або фотографічне зображення людини або групи людей. Відповідний жанр образотворчого мистецтва. Багато портретів створено і в гравюрі.

V. Складання письмового опису в художньому стилі за картиною І. Трушина Портет Івана Франка

ПАМ’ЯТКА ЯК СКЛАДАТИ ОПИС ЗОВНІШНОСТІ ЛЮДИНИ В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ: 1.Розгляньте уважно картину. 2.Доберіть художні засоби, що допоможуть описати зовнішність зображеної людини. 3. Опишіть головного героя картини: його портретні риси, одяг, позу, в якій його зображено. 5.Назвіть особливі деталі, використані художником для розкриття образу героя. 6.Відтворіть опис спочатку подумки, а потім — в усній або писемній формі.

Зразок творчої роботи: Опис зовнішності ІІвана Франка за картиною І. Трушина Портет Івана Франка у художньому стилі:

Перед нами репродукція картини І. Трушина Портет І. Трушина Портет Івана Франка.. Художник намагається зобразити суворого і водночас задуманого Івана Франка.. На стомленому обличчі сліди часу і переживання. Густі чорні брови, в очах причаєний смуток, задума. Орлиний ніс із горбинкою надає обличчю виразу мужності, сили і впевненості в собі.. Довгі вуса грізно настовбурчені, а густі, як ліс. Одягнений Іван Франко у Українську вишиванку і піджак.. Образ Івана Франка , змальований художником, викликає пошану до вірного сина свого народу, нагадує славне історичне минуле та внесок цієї великої людини . На мою думку, художнику вдалося зобразити на картині задуманий і водночас спокійний вид видатного письменника . (Іванов .В ., учень 9-А класу)

VI. Домашнє завдання: Завершити письмовий опис історичної постаті, розпочатий на уроці.