- •Міністерство освіти і науки, молоді та спорту україни українська інженерно-педагогічна академія
- •З в і т з педагогічної практики
- •Загальна частина
- •Характеристика навчального закладу
- •1.2 Виховна та навчально-методична робота
- •2. Методична частина
- •2.1 Аналіз організаційно-змістових та просторово-часових умов навчального процесу з теми: Будова та принцип дії механізмів грм
- •2.1.1 Аналіз професійної затребуваності фахівця
- •2.1.2 Аналіз професійної діяльності фахівця
- •2.1.3 Аналіз освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки фахівця
- •2.2 Розробка дидактичного проекту з теми «Призначення та будова механізмів грм» з дисципліни «Спецтехнологія»
- •2.2.1 Аналіз виробничо-технічної бази з теми «Будова та принцип дії механізмів грм»
- •2.2.2 Визначення способів контролю і коректування базових знань
- •2.2.3 Аналіз навчальної літератури
- •2.2.4Створення інформаційних (логіко-змістовних) матеріалів
- •2.2.5 Розробка дидактичного інструментарію проведення уроку
- •2.2.6 Аналіз занять викладачів. Майстрів виробничого навчання і студентів-практикантів.
- •Аналіз уроку теоретичного навчання №1
- •Методи, прийоми, засоби та форми навчання, їх відповідність змісту та типу уроку.
- •2.2.7 Складання рекомендацій з удосконалення дидактичного проекту кліше самоаналізу навчального заняття По темі: «Принцип та будова механізмів грм»
- •3. Виховна частина
- •3.1 План виховної роботи групи учнів навчального закладу-бази практики План
- •Щоденник педагогічних спостережень Лист індивідуальних спостережень
- •3.3 Розробка виховного заходу
- •2. Підготовка необхідного обладнання
- •3.4 Аналіз відвіданого виховного заходу
- •3.5 Профорієнтаційна робота з учнями навчального закладу-бази практики
- •3.6 Загальний висновок про проведену виховну роботу
- •Список використаної літератури
- •2. Підготовка необхідного обладнання
- •1.2 Основна частина
- •1.3 Заключна частина
3.3 Розробка виховного заходу
Тема :«Україна та її герої»
Мета. Ознайомити дітей з історичним минулим України, виховувати гордість за свою державу, любов до рідної землі;
показати учням красу та багатство української мови за допомогою народної творчості, творів письменників та поетів;
викликати бажання, вивчати рідну мову, милуватися її красою, розвивати мовлення, уміння спостерігати, виховувати любов до рідної землі, свого народу, рідної мови.
Форма: групова
Метод: переконання
Засоби: Плакат з написаною темою, портрети Т. Г. Шевченка, І. Я. Франка, національний прапор України, тризуб, рушники.
Місце і дата проведення: ХПЕтЛ, каб. №3 (27.02.15.)
Відповідальний за проведення: Логвіненко Р.В.
Хід заходу
І Підготовча частина
План
Робота з підготовки приміщення
-знайти потрібне приміщення
-провести генеральне прибирання
-провести прикрашення приміщення
-оформлення приміщення: клас або невеликий зал. Столи потрібно розставити півколом або не замкненим колом. Розвісити плакати, написати на дошці вислови:
-з`ясувати чи вільне приміщення на час проведення заходу
2. Підготовка необхідного обладнання
-підготовка проектора та аудіо апаратури
-перевірка справності освітлювальних приладів
ІІ Основна частина
1.План проведення заходу
1.1 Вступне слово вчителя
1.2 Основна частина
1.3 Заключна частина
Сценарій виховного заходу приведено у Додатку
3.4 Аналіз відвіданого виховного заходу
Тема: «День св. Валентина – історія свята та значення».
Виховна мета: Спрямоване на формування їхнього серйозного ставлення до стосунків.
Форма проведення: Розповідь з елементами бесіди.
Група, курс: Ас-33, 2-й курс.
Робоча професія: Слюсар з ремонту автомобілів;
Місце, дата і час проведення:ХПЕтЛ, 1 поверх, кабінет 31; 13 лютого 2015 року, о 12:00.
Відповідальний за проведення: класний керівник Скібін.В.В. Викладач досконало володів матеріалом, про це свідчило те, що він відповідав на всі запитання студентів.
Культура мовлення викладача, дикція, стиль проведення, образність, емоційність, загальна грамотність була на дуже високому рівні.
Під час проведення заходу було помітно, що ставлення викладача до своїх учнів було поважне. Вміло встановлює контакт з групою.
Вдало була обрана форма проведення заходу, у ході бесіди учні мають можливість не тільки слухати вчителя, але ще і задавати питання, висловлювати своя думка.
У цілому захід був проведений і організований на високому рівні, свідчення тому, що зацікавленість учнів під час виховної години була висока. Учні були зацікавлені, практично всі ставили запитання, брали участь в обговоренні. Була помітна зацікавленість групи.
Поставлені цілі були досягнуті вже в кінця заходу.
3.5 Профорієнтаційна робота з учнями навчального закладу-бази практики
Таблиця 3.4 - Результати профорієнтаційної роботи з учнями навчального закладу-бази практики
П.І.Б. учня |
Напрям інтересів |
Коефіцієнт розвитку здібностей за опитувальником КОЗ |
Навчальна успішність | |
Комунікативні здібності |
Організаційні здібності | |||
Антонюк М..Ю. |
Техніка і транспорт |
Середній |
Високий |
3.4 |
Ахметханов Д.В. |
Фізкультура і спорт, військова спеціальність.. |
Високий |
Середній |
3.9 |
Будянський Б.М. |
Транспорт. |
Середній |
Середній |
4.5 |
Голік Д.С. |
Хімія,історія,іноземна мова |
Низький |
Низький |
4.3 |
Зюєв В.С. |
Спорт |
Низький |
Низький |
4.9 |
Ісаєнко К.О. |
Фізкультура і спорт. |
Середній |
Середній |
3.4 |
Кобзев Б.В. |
Хімія, техніка, історія, іноземна мова. |
Низький |
Низький |
4.1 |
Костенко Д.В. |
Математика, техніка. |
Середній |
Високий |
4.0 |
Мамін О.В. |
Сфера обслуговування, торгівля. |
Низький |
Середній |
4.8 |
Нестеренко Р.С. |
Іноземна мова,література. |
Низький |
Низький |
3.9 |
Орлов Я.В. |
Фізкультура і спорт. |
Низький |
Середній |
3.4 |
Селіванов Д.О. |
Військова спеціальність. |
Нижче середнього |
Низький |
3.1 |
Толокнеєв Д.А. |
Техніка і транспорт. |
Середній |
Високий |
4.4. |
Хамідулін О.Р. |
Техніка і транспорт. |
Дуже високий |
Високий |
3.5 |
Федоренко О.С. |
Сфера обслуговування, торгівля. |
Нижче середнього |
Низький |
4.1 |
Комунікативні й організаторські схильності присущі на рівні нижче середнього. Вони не прагнуть до спілкування, почувають себе скованно в новій компанії, колективі, воліють проводити час наодинці із собою, обмежують свої знайомства, випробують труднощі у встановленні контактів з людьми і виступі перед аудиторією, погано орієнтуються в незнайомій ситуації, не обстоюють свою думку, важко переживають образи, прояв ініціативи в суспільній діяльності вкрай занижено, у багатьох справах вони воліють уникати прийняття самостійних рішень.
Характерний середній рівень прояву комунікативних і організаторських схильностей. Вони прагнуть до контактів з людьми, не обмежують коло своїх знайомств, обстоюють свою думку, планують свою роботу, однак потенціал їхніх схильностей не відрізняється високою стійкістю. Ця група випробуваних має потребу в подальшій серйозній і планомірній виховній роботі з формування і розвитку комунікативних і організаторських схильностей.
Учні які відносяться до групи з високим рівнем прояву комунікативних і організаторських схильностей. Вони не губляться в новій обстановці, швидко знаходять друзів, постійно прагнуть розширити коло своїх знайомих, займаються суспільною діяльністю, допомагають близьким, друзям, виявляють ініціативу в спілкуванні, із задоволенням беруть участь в організації суспільних заходів, здатні прийняти самостійне рішення у важкій ситуації. Усе це вони роблять не по примусі, а відповідно до внутрішніх устремлінь.
Учні які мають дуже високий рівень прояву комунікативний організаторських схильностей. Вони відчувають потребу в комунікативній і організаторській діяльності й активно прагнуть до неї, швидко орієнтуються у важких ситуаціях, змушено поводяться в новому колективі, ініціативні, вибирають у важливій справі чи складній ситуації, що створилася, приймати самостійні рішення, обстоюють свою думку і домагаються, щоб воно було прийнято товаришами, можуть внести пожвавлення в незнайому компанію, люблять організовувати всякі ігри, заходи, наполегливі в діяльності, що їх залучає.
Для поліпшення результатів учнів у яких виявились комунікативні та організаційні здібності на низькому або нижче середнього рівня, необхідно класному керівнику більше залучати таких студентів до організацій яких-небудь заходів, спочатку не великих, а згодом до більш важливих. У майбутньому у цих студентів розвинуться комунікативні та організаційні здібності.