Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Полліанна.docx
Скачиваний:
142
Добавлен:
12.05.2015
Размер:
92.47 Кб
Скачать

6. Характеристика головного героя.

- Дослідити, завдяки яким рисам характеру Гіолліанні вдалося змінити життя людей.

Двоє учнів працюють біля дошки: вибирають риси і фіксують їх на магнітній дошці у вигляді промінців сонця від портрету Полліанни. Ці промінці з'єднують головного героя із зображеннями інших героїв твору. Решта учнів підкреслюють риси в завданні індивідуальної картки: жадібність, цікавість, сила волі, стритність, обережність, розсудливість, праце-любність, заздрісність, оптимізм, люб'язність, скромність, щедрість, доброта, егоїзм, чемність, щирість, хитрість, балакучість, терпимість, винахідливість, турботливість, рішучість, відкритість, старанність, байдужість, запальність, енергійність, душевність, простота, правдивість, сміливість, відданість.

- Узагальніть, завдяки чому Полліанна змінювала світ навколо себе?

(Завдяки позитиву й оптимізму, доброзичливому ставленню до всіх людей, умінню грати в «Радість», тобто бачити тільки хороше.)

IV. Рефлексія.

Метод «Мікрофон»

- Які риси вдачі дають Полліанні велику життєву силу?

- Чого ви навчилися у Полліанни?

- Чи з'явилось у вас бажання щось змінити у своєму житті?

- Хотіли б ви мати такий світогляд, як у Полліанни, чи ні?

V. Підбиття підсумків уроку.

Учитель. «Гра в радість», яку подарували читачам Е. Портер та її героїня, зігріває душу. Повість учить нас шукати позитив у темних проявах життя, вселяє віру в перемогу добра.

Полліанна вчить, що світ можна змi^tити на краще. Починати необхідно з себе. І бачити в людях найкраще, що в них є.

VI. Домашнє завдання.

Подумати над запитаннями:

- Чому ти навчився у Полліанни?

- Як змінилося б наше місто або країна чи навіть планета, якби в ньому жила Полліанна або багато Полліанн?

Свої роздуми записати.

ІДЕЯ РАДОСТІ ЖИТТЯ Й ВІДКРИТТЯ СВІТУ в РОМАНІ Е ПОРТЕР «ПОЛЛІАННА»

Лідія МИСЬКО, вчитель світової літератури ЗОШ № 314, м. Київ

Мета:

• продовжити ознайомлення з романом, розвивати усне мовлення;

• активізувати читацьку пам'ять, удосконалювати навички аналізу художнього твору, фор-мувати в учнів уміння робити висновки і висловлювати судження на основі прочитаного;

• сприяти усвідомленню значущості в житті людини віри в позитив, виховувати добро-зичливість, розвивати позитивне мислення.

Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.

Обладнання: портрет Е. Портер, тексти твору. Біблія.

Теорія літератури: роман.

Випереджальне завдання: «Популярність "Полліанни" у світі, «Полліанна в кіно і театрі».

Упродовж вивчення роману доречно переглянути виставу «Полліанна» в Київському театрі юного глядача на Липках (реж. В. Гирич).

Ми всі повинні знайти свій смисл життя - великий він чи малий.

Окрім того, кожен несе в собі добре світло, треба тільки вміти

відкрити свою душу і подарувати це світло людям.

Е. Портер

Хід уроку

I. Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя.

Є книжки, які обов'язково треба прочитати в дитинстві. Як сказав відомий поет і актор Володи-мир Висоцький: «Надо нужные книжки в детстве прочесть». А от книжку, за якою ми працюємо з вами декілька уроків, обов'язково треба прочитати не тільки дітям, а й дорослим. Це книжка, пю може змінити не тільки нас самих, а й наше ставлення до навколишнього світу. Роман Е. Портер «Полліанна» обійшов половину земної кулі. Американська письменниця стала відомою завдяки тому, що навчила представників різних країн і національностей «грати в радість», вселила віру у свої сили і спонукала замислитися над тим, як ставитися до самих себе, до труднощів у житті й до людей, які тебе оточують.