plani-konspekti-z-matematik.
...pdfКонспекти уроків |
|
|
331 |
||
|
|
|
|
||
Картка 2 |
|
|
|
||
Обчислити. |
|
|
|
||
34 |
+ 26 |
+ 12 |
45 |
+ 12 |
– 13 |
32 |
+ 45 |
– 17 |
90 |
– 70 |
– 6 |
45 |
+ 35 |
– 7 |
50 |
– 16 |
+ 4 |
Картка 3 |
|
|
|
||
Обчислити. |
|
|
|
||
67 |
+ 3 – 8 |
11 + 49 |
– 17 |
||
56 |
– 23 |
+ 24 |
13 |
+ 26 |
– 28 |
78 |
– (67 + 3) |
80 |
– 15 |
+ 5 |
Картка 4
Розв’язати задачу.
У вагоні потяга їхало 35 пасажирів. На станції 5 пасажирів вийшло із вагону, а 4 увійшло. Скільки пасажирів стало у вагоні?
Картка 5
Розв’язати задачу.
Для виготовлення прапорців хлопці підготували 60 паличок. Один підготував 17 паличок, другий — 23 палички. Скільки паличок підготував третій хлопчик?
3. Усні обчислення
1) Математичний диктант.
•Різницю чисел 70 і 40 збільшити на 16;
•від 90 відняти суму чисел 9 і 8;
•до 45 додати суму чисел 35 і 5;
•суму чисел 46 і 34 зменшити на 7;
•суму чисел 17 і 3 збільшити на 32.
2) Обчисли ланцюжок.
2 |
|
+ |
|
+ |
7 – |
+ |
25 – |
+ |
|
15 |
|
|
|
|
30 |
|
19 |
|
|
33 |
|
|
|
3) Допоможи назбирати нектар. |
|
|
|
|
|
|
|||||
25 + |
10 |
|
84 |
– |
41 |
|
68 |
– 14 |
|
33 |
+ 7 |
|
22 |
+ |
14 |
|
|
|
|
47 |
– |
20 |
|
332 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
II. Розвиток математичних умінь
1.Виконання завдання № 948
2.Перевірка роботи
3.Фізкультхвилинка
4.Робота над задачами
1) Розв’язання задачі № 949.
Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно. 2) Розв’язання задачі № 950.
Сильніші учні виконують задачу самостійно, а слабкіші працюють разом з вчителем.
5.Виконання завдання № 951 (з коментуванням)
6.Виконання завдання № 952
7.Самостійна робота
Виконання завдання № 953.
8.Перевірка роботи
9.Задачі з логічним навантаженням
1)У ящику було 3 червоних і 3 зелених палички. Хлопчик узяв 4 палички. Якого кольору вони могли бути?
2)5 хлопчиків і 6 дівчаток прибирали класну кімнату. Потім Маринка, Івасик і Таня пішли в сад поливати квіти. Скільки дівчаток залишилося в кімнаті?
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 155 № 954.
Урок 127
Тема.Перевіркавідніманнядодаванням.Додаваннядвоцифровихчисел з переходом через десяток. Складання й розв’язання задач
Мета: актуалізувати знання про загальний випадок усного додавання двоцифрових чисел; вправляти учнів у перевірці дії віднімання дією додавання; удосконалювати вміння складати задачі за поданими виразами.
Обладнання: таблиці усних обчислень, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.
334 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
3) Гра «Допоможи артисту проїхати по колу».
|
51 + 12 |
41 – 16 |
42 – 32 |
18 + 18 |
49 – 33 |
|
74 + 23 |
II. Розвиток математичних умінь
1.Виконання завдання № 955 (усно)
2.Самостійне виконання завдання № 956
3.Виконання завдання № 960 (усно)
4.Виконання завдання № 961
5.Фізкультхвилинка
6.Виконання завдання № 962 (з коментуванням)
7.Робота над задачами
1) Розв’язання задачі № 957.
Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно. 2) Самостійна робота № 958 1 варіант складає задачу за першим виразом;
2 варіант складає задачу за другим виразом.
3) Перевірка роботи.
8. Виконання завдання № 964 Завдання діти виконують під керівництвом вчителя.
9.Математичний диктант Виконання завдання № 959.
10.Усне розв’язання задач № 963
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 156 № 956.
Конспекти уроків |
335 |
|
|
Урок 128
Тема. Віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Письмове виконання дій додавання й віднімання для перевірки усних обчислень
Мета: актуалізувати знання дітей про загальний випадок віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння застосовувати письмовий алгоритм виконання дій додавання й віднімання для перевірки правильності усних обчислень; підготувати учнів до контрольної роботи.
Обладнання: таблиця усних обчислень, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання
Зачитати приклади, якими замінили дію додавання.
II. Повторення додавання двоцифрових чисел
1. Усні обчислення 1) Розумний півень запропонував мавпі розв’язати приклади. Допо-
можіть їй впоратися з цим завданням.
19 + 39 |
19 + 44 |
24 + 35 |
24 + 47 |
53 + 27 |
28 + 17 |
71 |
63 |
45 |
58 |
80 |
60 |
2) Гра «ланцюжок».
16 |
+ |
– |
14 |
– |
– |
50 |
= |
|
20 |
|
|
|
33 |
|
|
18 |
+ |
– |
2 |
+ |
– |
18 |
= |
|
12 |
|
|
|
30 |
|
|
336 математика. 2 клас. Розробки уроків
III. Розвиток математичних умінь
1. Самостійна робота Знайти різницю й зробити перевірку.
26 – 17 |
67 – 49 |
34 – 26 |
92 – 53 |
45 – 26 |
46 – 28 |
2.Перевірка роботи
3.Із запропонованих прикладів виписати ті, в яких зменшуване до рівнює 51
51 – 17 |
76 – 57 |
43 – 16 |
51 – 44 |
28 – 13 |
51 – 43 |
51 – 34 |
51 – 27 |
4.Взаємоперевірка роботи
5.Робота над задачами
1) У бідоні 5 л молока, у каструлі — 4 л, у баці — 15 л. Поясніть, що означають дані вирази.
5 + 4 |
5 – 4 |
5 + 4 + 15 |
15 – 5 |
15 – (5 + 4) |
2)Перше число 35, друге — 44, а третє — на 23 менше від суми двох перших. Чому дорівнює третє число?
3)Перевірка роботи.
4)У трьох коробках було 70 кнопок. В одній із них було 29 кнопок, а в другій 25 кнопок. Скільки кнопок було в третій коробці?
На дошці скорочений запис задачі.
I — 29 кн. }
II — 25 кн. 70 кн.
III — ? кн.
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
—Яку дію треба виконати?
Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
Підготуватися до контрольної роботи.
Конспекти уроків |
337 |
|
|
Урок 129
Тема. Контрольна робота № 9 Мета: перевірити рівень сформованості обчислювальних навичок;
навичок розв’язувати задачі; знання порядку виконання дій одного ступеня і різних ступенів; уміння порівнювати іменовані числа.
Хід уроку
Математичний диктант.
•Сума чисел 34 і 18;
•різницю чисел 67 і 45 збільшити на 8;
•від числа 56 відняти суму чисел 13 і 12;
•добуток чисел 2 і 6 поділити на 3;
•частку чисел 45 і 5 збільшити на 20.
Варіант 1
1. Обчислити. |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
– 29 + 16 |
25 |
: 5 |
+ 7 |
|
17 |
+ 5 – (13 – 8) |
31 |
+ 17 – 24 |
35 |
: 5 |
– 7 |
|
20 |
– (15 – 7) – 3 |
85 |
– 22 – 33 |
21 |
: 3 |
+ 45 |
36 |
: 4 : 3 |
|
70 |
– 6 – 34 |
(17 + 28) |
: 5 |
40 |
– 20 : 5 |
2. Розв’язати задачу.
У першому поїзді 36 вагонів, у другому — в 4 рази менше, а в третьому — на 7 більше, ніж у другому. Скільки вагонів у третьому поїзді?
3. Порівняти.
45 см __ 3 дм 6 см
3 дм __ 3 см
4. Розв’язати письмово й зробити перевірку.
45 |
+ 37 |
|
|
|
31 – 25 |
|
|
Варіант 2 |
|
|
|
|
|
||
1. Обчислити. |
|
|
|
|
|
||
35 |
+ 28 – 54 |
38 |
+ 12 : 4 |
(50 |
– 12) + (43 – 3) |
||
19 + 36 |
– 18 |
10 |
: 2 · 8 |
(33 |
+ 8) |
– (60 – 25) |
|
67 |
– 38 |
+ 21 |
28 |
– 28 : 4 |
6 : 2 · 3 |
|
|
66 |
– 19 |
+ 32 |
40 |
– 20 : 5 |
(20 |
– 8) |
: 4 |
|
|
|
|
|
(20 |
– 8) |
: 4 |
2. Розв’язати задачу.
Юннати виростили 12 білих кролів, а сірих — у 2 рази менше, чорних на 12 більше, ніж сірих. Скільки чорних кролів виростили юннати?
338 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
3. Порівняти.
25 см __ 3 дм 2 см
6 дм 8 см __ 8 дм 6 см
4. Розв’язати письмово й зробити перевірку.
49 + 24 |
51 – 37 |
Урок 130
Тема. Аналіз результатів контрольної роботи. Повторення дії множення. Назви чисел при множенні
Мета: розвивати знання учнів про дію множення; вправляти учнів у розв’язанні задач на знаходження невідомого від’ємника.
Обладнання: таблиця усних обчислень, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Загальна характеристика результатів виконання контрольних робіт
II. Аналіз помилок та виконання відповідних завдань
1.Проаналізувати типові помилки учнів
2.Колективне розв’язання завдань, аналогічних тим, у яких були допущені помилки
III. Завдання для учнів, які успішно виконали контрольну роботу
1. Розв’язатиприкладийзаписативідповідікожногостовпчикау по рядку спадання.
48 |
– 15 |
+ |
30 |
60 – 47 + 8 |
|
6 + 9 + 23 |
|
50 – 27 + 9 |
|||
19 |
+ |
7 + 5 |
|
4 + 36 – 28 |
|
26 |
– |
26 |
+ |
9 |
76 + 0 – 50 |
2. Розв’язати задачу.
У дев’яти класах і в залі треба заклеїти на зиму вікна. У залі 8 вікон, а в кожному класі 2 вікна. Скільки всього вікон треба заклеїти?
3. Порівняти.
3 дм 5 см __ 43 см
5 дм __ 5 см
1 дм __ 12 см
3 дм 1 см __ 13 см
Конспекти уроків |
339 |
|
|
IV. Розвиток математичних умінь
1.Виконання завдання № 967
2.Виконання завдання № 968 (самостійно)
3.Перевірка роботи
— Які вирази ви записали?
4.Робота в парах Виконання завдання № 969.
5.Перевірка роботи
6.Виконання завдання № 970
7.Фізкультхвилинка
8.Робота над задачами
1)Самостійне розв’язання задач № 971, № 972.
2)Перевірка роботи.
3)Розв’язання задачі.
У трьох автобусах розмістилося 100 школярів. У першому автобусі 28 школярів, в другому — 37. Скільки школярів в третьому автобусі?
На дошці — скорочений запис задачі.
I — 28 шк. }
II — 37 шк. 100 шк. III — ? шк.
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
—Яку дію треба виконати?
9. Гра «З’єднай приклад із відповіддю» Звірятка завжди дружили між собою. Одного разу трапилося так,
що вони посварилися. У Білочки залишилися приклади, а у Зайчика — відповіді до них. Допоможи знайти відповідь до кожного прикладу.
12 : 3 |
4 |
|
|
||
46 + 27 |
73 |
|
25 |
+ 8 |
33 |
3 |
· 5 |
15 |
340 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання
Скласти і розв’язати задачу за виразом. 98 – (41 + 23)
Урок 131
Тема. Повторення таблиці множення числа 2. Порівняння виразів. Задачі на дії різного ступеня. Розпізнавання об’ємних геометричних фігур
Мета: повторити таблиці множення; вправляти учнів у розв’язанні задач на дії різних ступенів; закріплювати вміння розпізнавати об’ємні геометричні фігури.
Обладнання: таблиці усних обчислень, картки для індивідуальної роботи, сигнальні картки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання Кілька учнів зачитують складені задачі за пропонованим виразом.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
34 |
+ 29 |
87 |
– (32 + 14) |
54 |
+ 21 |
16 |
+ 65 – 36 + 32 : 4 |
71 |
– 43 |
45 |
: 5 – 8 : 2 |
Картка 2 |
|
|
|
Обчислити. |
|
|
|
36 |
+ 5 |
55 |
+ 28 – 39 |
48 |
+ 9 |
39 |
– (12 + 16) + 54 |
24 |
+ 59 |
91 |
– (9 + 9) : 2 |
Картка 3
Розв’язати приклади й підкреслити добуток.
3 · 2 |
18 : 2 |
12 : 4 |
2 · 9 |
2 · 5 |
3 · 7 |