plani-konspekti-z-matematik.
...pdfКонспекти уроків |
261 |
|
|
|
|
Картка 2 |
|
|
Обчислити. |
|
|
12 |
+ 34 – 16 |
18 : 2 – 9 |
12 |
: 2 + 31 |
2 · 6 + 75 |
14 |
: 2 + 77 |
2 · 8 + 14 |
Картка 3
•Знайти добуток чисел 2 і 6; 2 і 4.
•Знайти частку чисел 14 і 2; 10 і 2.
•Розв’язати задачу.
Жабенята зібралися на 3 купинах, по 2 на кожній. Скільки було всіх жабенят?
Картка 4
Дібрати потрібні числа.
|
· 2 = 8 |
|
: 2 = 9 |
2 · |
= 16 |
|
· 2 = 10 |
|
: 2 = 7 |
2 · |
= 6 |
3. Усні обчислення
1) Допоможи Вінні-Пуху влізти на дерево.
16 : 2
14 : 2
65 – 43
8 : 2
(13 – 5) : 2
2 · 9 – 6
6 : 2 – 0
10 : 2 + 7
2 · 3 + 12
2) Розв’язання кругових прикладів.
2 · 7 |
26 + 24 |
|
50 – 40 |
79 – 61 |
18 : 2 |
5 – 3 |
14 + 65 |
|
10 : 2 |
9 + 17 |
|
262 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
II. Робота над новим матеріалом
1. Підготовчі вправи
1)Обчислити додаванням. 3 + 3 + 3 3 + 3 + 3 + 3 + 3
2)Прочитати приклад:
3 · 4 = 12.
—Що показує другий множник?
—Як перевірити відповідь?
2. Складання таблиці множення числа 3 За допомогою предметних малюнків діти складають таблицю мно-
ження числа 3. Записують її у зошити. 3. Первинне закріплення
1)Виконання завдання № 698.
2)Виконання завдання № 699.
3)Виконання завдання № 700.
4)Заучування таблиці множення числа 3.
5)Робота в парах.
Учні задають одне одному приклади на множення числа 3.
III. Розвиток математичних умінь
1.Колективне розв’язання прикладів № 702
2.Фізкультхвилинка
3.Робота над задачами
1)Самостійне виконання задачі № 701.
2)Перевірка роботи.
3)Розв’язання задачі № 703.
Діти аналізують задачу. Записують розв’язання до неї і пояснюють кожну дію.
—Про що дізнаємося, виконавши першу дію?
—Про що дізналися, виконавши другу дію?
4. Самостійна робота
1 варіант
Розв’язує приклади із № 704 (верхній рядок).
2 варіант
Розв’язує приклади із № 704 (нижній рядок). 5. Взаємоперевірка роботи
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
С. 119 № 705, № 706.
Конспекти уроків |
263 |
|
|
Урок 94
Тема.Вправитазадачіназасвоєннятаблицімноженнячисла3.Порівняння задач за різним розташуванням множників в умові
Мета: формувати в учнів уміння застосовувати таблиці множення числа 3 у процесі розв’язання задач; ознайомити з можливістю різного розміщення множників в умові задачі.
Обладнання: таблиця усних обчислень, таблиця множення числа 3, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1)Зачитати розв’язання задачі № 705.
2)Зачитати розв’язання задачі № 706.
— Порівняйте дві задачі.
— Чим вони схожі?
— Чим відрізняються?
— Змініть запитання до задачі № 706 так, щоб вона була такого ж ви-
ду, як задача № 705.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
2 |
· 4 + 16 |
18 : 2 |
+ 45 |
|
3 |
· 9 |
– 16 |
12 : 2 |
+ 9 |
3 |
· 6 |
+ 18 |
3 · 8 – 20 |
|
Картка 2 |
|
|
||
Обчислити. |
|
|
||
3 |
· 3 |
+ 3 |
2 · 7 – 8 |
|
3 |
· 4 |
– 7 |
(49 – 46) · 7 |
|
6 |
: 2 + 54 |
12 : 2 |
+ 74 |
|
Картка 3 |
|
|
||
Порівняти. |
|
|
||
3 + 3 + 3 + 3 + 3 __ 3 · 6 |
|
|
||
3 + 3 + 3 + 3 + 3 __ 3 · 4 |
|
|
||
3 |
+ 3 + 3 __ 3 · 2 |
|
|
Картка 4
•Знайти значення виразу 3 · а, якщо а = 5, а = 9
•Обчислити.
3 · 3 |
18 : 2 |
2 · 5 |
3 · 5 |
2 · 9 |
3 · 2 |
264 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
3. Усні обчислення
1)Розказати таблицю множення числа 3 напам’ять.
2)Гра «На якому стільці буде сидіти мишеня?»
8 |
18 |
2 |
15 |
27 |
6 |
9 |
16 |
2 · 8 |
3 · 5 |
3 · 3 |
12 : 2 |
2 · 4 |
3 · 9 |
2 · 9 |
4 : 2 |
3) Гра «Мікрофон».
Один учень називає приклад, а інший називає відповідь.
II. Розвиток математичних умінь
1. Робота над задачами
1)Складання і розв’язання задачі № 707.
2)Розв’язання задачі № 709.
3)Розв’язання задачі № 710.
На дошці скорочений запис задачі.
Г — 8 шт. по 3 грн }? грн В — 6 грн
Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.
4)Перевірка роботи.
5)Розв’язання й порівняння задач (№ 711).
— Чим схожі задачі?
— Чим відрізняються?
2.Самостійна робота Виконання завдання № 708. Виконання завдання № 712.
3.Перевірка роботи
— Зачитати приклади з відповіддю 24.
4. Вставити знак «+» або «–» |
|
7 __ 8 = 15 |
11 __ 9 = 2 |
12 __ 5 = 7 |
16 __ 8 = 8 |
9 __ 4 = 13 |
8 __ 9 = 9 |
Конспекти уроків |
265 |
|
|
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 120 № 713, № 714.
Урок 95
Тема. Коло і круг. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач на множення й додавання
Мета: формуватиуявленняпроколо,круг,центркола;формуватипрактичне вміння будувати коло за допомогою циркуля; навчати порівнювати задачі на множення й додавання з однаковими числовими даними.
Обладнання: таблиця усних обчислень, таблиця «Коло, круг», циркулі, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1) Зачитати розв’язання задачі № 713.
2)Назватиприклади,якібулиобчисленінеправильнойназватипра-
вильні відповіді. |
|
|
2. Робота з індивідуальними картками |
|
|
Картка 1 |
|
|
Обчислити. |
|
|
3 · (30 – 28) |
54 |
– (17 – 9) |
(15 – 13) · 6 |
54 |
– 17 – 9 |
(81 – 72) · 2 |
(67 – 59) · 2 |
|
Картка 2 |
|
|
Обчислити. |
|
|
14 : 2 + 68 |
67 |
– 28 – 14 |
3 · 9 – 17 |
67 |
– (28 – 14) |
(28 – 25) · 6 |
2 · 7 + 54 |
Картка 3
•Знайти значення виразу 3 · а, якщо а = 4, а = 3, а = 7.
•Замінити приклади на множення прикладами на додавання й об числити їх.
3 · 7 |
2 · 5 |
3 · 4 |
266 математика. 2 клас. Розробки уроків
2. Усні обчислення
1) Гра «Мовчанка».
|
4 |
3 |
|
1 |
6 |
7 |
· 3 |
2 |
|
5 |
9 |
|
10 |
8 |
2) Гра «Хто швидше?» |
|
|
3 · 7 |
|
14 : 2 |
4 : 2 |
|
2 · 8 |
3 · 5 |
|
3 · 4 |
6 : 2 |
|
8 : 2 |
II. Робота над новим матеріалом
1. Підготовча робота Відгадати загадку.
Без початку, без кінця, Без кутів фігура ця. Сонечко їй вірний друг,
Азвуть її всі — ... (круг).
—З поданих фігур вибрати кружечки.
2. Пояснення нового матеріалу
1) Самостійне опрацювання нового матеріалу. Робота в групах.
Діти опрацьовують матеріал № 715.
Конспекти уроків |
267 |
|
|
За бажанням один із учнів пояснює ще раз матеріал.
—Що таке коло?
—За допомогою чого будують коло?
—Що таке центр кола?
—Що таке радіус кола?
Учитель знайомить дітей з циркулем.
2) Ознайомлення з інструкцією побудови кола за допомогою циркуля.
Учитель креслить коло на дошці. 3. Первинне закріплення
1)Виконання завдання № 716. Діти креслять кола в зошитах. Взаємоперевірка роботи.
2)Виконання завдання № 717.
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь
1.Самостійна робота Виконання завдання № 712.
2.Перевірка роботи
3.Розв’язання і порівняння задач № 711
4.Розв’язання задачі
Для поливу городу тато приніс 16 відер води. Кожного разу він приносив по 2 відра. Скільки разів ходив тато за водою?
5. Розв’язання задачі № 719 На дошці — скорочений запис задачі.
На I — 18 арк. та 2 арк. }? арк. На II — 20 арк.
Діти розв’язують задачу самостійно.
6.Перевірка роботи
7.Самостійна робота
1 варіант
• Обчислити.
2 · 8 |
71 – 37 |
(42 – 39) · 3 |
2 · 9 |
22 + 59 |
3 · (15 – 8) |
3 · 8 |
83 – 54 |
18 : 2 + 49 |
• Виконання завдання № 720.
268 |
|
|
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
|
|
2 |
варіант |
|
|
• Обчислити. |
|
|
|
2 |
· 4 |
4 + 96 |
(56 – 53) · 6 |
3 |
· 8 |
51 – 17 |
3 · (23 – 18) |
14 : 2 |
23 + 38 |
60 – 29 – 16 |
• Виконання завдання № 720. 6. Перевірка роботи
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
С. 122 № 721, № 722.
Урок 96
Тема.Виразиздужками,щомістятьдіїрізногоступеня.Вправитазадачі на засвоєння таблиці множення числа 3
Мета: формувати в учнів уміння застосовувати вивчені таблиці множенняіділенняпідчасрозв’язанняприкладівізадач;продовжуватирозвивати вміння пояснювати розв’язання задачі.
Обладнання: таблицяуснихобчислень,карткидляіндивідуальноїроботи, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1) Зачитати розв’язання задачі № 722.
— Змінити запитання задачі так, щоб задача розв’язувалася за допомогою виразу:
3 · 8 + 7
2)Один учень зачитує відповіді прикладів з дужками № 721.
3)Другий учень зачитує відповіді прикладів без дужок № 721.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
•Накреслити коло, радіус якого 4 см.
•Обчислити.
3 · 4 + 54 |
3 · 6 – 12 |
12 : 2 – 5 |
(27 – 24) · 3 |
Конспекти уроків |
269 |
|
|
Картка 2
•Накреслити коло, радіус якого 3 см.
•Обчислити.
16 : 2 – |
6 |
3 |
· 4 |
– 5 |
25 – 14 |
+ 5 |
3 |
· 6 |
+ 67 |
Картка 3
• Розв’язати задачу.
8 слив розклали на тарілки, по 2 сливи на кожну. Скільки тарілок використали?
• Знайти значення виразу 2 · а, якщо а = 5, а = 9, а = 6. 3. Усні обчислення
1)Виконання завдання № 723.
2)Допоможіть порівняти вирази. 3 · 8 + 17 __ 2 · 9 + 14 16 : 2 + 7 __ 3 · 3 + 52 2 · 8 + 46 __ 3 · 6 + 35 14 : 2 + 8 __ 18 : 2 + 6
3)Гра «Гонки».
Який автомобіль прийде до фінішу швидше? Змагаються учні трьох рядів.
3 · 8 |
18 |
: 2 |
2 · 5 |
||
12 |
: 2 |
2 · 9 |
3 · 5 |
||
2 · 6 |
35 |
– 30 |
8 : 4 |
||
24 – 18 |
6 : 2 |
62 |
– 57 |
||
2 · 9 |
12 |
: 2 |
2 · 7 |
||
48 |
– 24 |
21 |
– 7 |
15 |
– 9 |
18 |
: 2 |
14 |
: 2 |
3 · 9 |
|
11 |
– 9 |
34 – 25 |
18 |
: 2 |
|
3 · 7 |
17 |
– 9 |
3 · 8 |
II. Розвиток математичних умінь
1. Робота над задачами
1)Розв’язання задач № 724 (усно).
2)Розв’язання задачі № 727.
Діти розглядають розв’язання задачі, усно коментують, що знайшли кожною дією.
270 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
3) Розв’язання задачі.
Затридніробітникивідремонтували24тролейбуси:впершийдень — 8 тролейбусів, в другий — 10. Скільки тролейбусів вони відремонтували
втретій день?
4)Розв’язання задачі.
На одну дитячу сукню витрачають 2 м тканини. Скільки метрів тканини знадобиться для 3 таких суконь? 4 суконь? 6 суконь?
2.Фізкультхвилинка
3.Практична робота Виконання завдання № 726.
4.Взаємоперевірка роботи
5.Самостійне виконання завдання № 725
6.Перевірка роботи
З поданих відповідей назвати ті, які є відповідями розв’язаних прикладів.
17 |
9 |
27 |
21 |
40 |
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 123 № 728, № 729.
Урок 97
Тема.Складаннявиразівздужками.Взаємозв’язокдіймноженняй ді лення(повторення).Вправитазадачіназасвоєннявивченихтаблицьмноження й ділення. Знаходження довжини ламаної лінії
Мета: актуалізувати знання про взаємозв’язок дій множення та ділення;продовжуватинавчатиучнівкористуватисятаблицямимноження та ділення; розвивати вміння знаходити довжину ламаної лінії.
Обладнання: таблиця усних обчислень, предметні малюнки, скорочений запис задачі.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1)Зачитати розв’язання задачі № 728.
2)Зачитати відповіді прикладів з дужками № 729.