Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

plani-konspekti-z-matematik.

...pdf
Скачиваний:
65
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
19.76 Mб
Скачать

Конспекти уроків

301

 

 

2)Змінити запитання задачі так, щоб вона розв’язувалася виразом: 20 : 4 + 3

3)Зачитати відповіді прикладів без дужок із № 842.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Підібрати потрібні числа.

: 4 = 5

: 4 = 6

· 3 = 18

: 4 = 2

: 4 = 9

· 7 = 21

Картка 2

 

 

Підібрати потрібні числа.

 

 

· 3 = 12

: 3 = 5

· 8 = 16

· 6 = 24

: 2 = 9

· 3 = 9

Картка 3

 

 

Обчислити.

 

 

36 : 4 – 7

 

2 · 5 + 10

32 : 4 + 9

 

(12 – 6) : 2

3 · 4 + 16

 

(4 + 5) : 3

Картка 4

 

 

Обчислити.

 

 

2 · 9 + 13

 

20 : 4 + 34

(2 + 1) · 8

 

8 : 4 + 18

(11 – 3) : 2

 

28 : 4 + 7

Картка 5

Розв’язати задачу.

У банки розлили 16 л молока по 4 л в кожну. Дві банки молока ви­ тратили. Скільки банок молока залишилося?

3. Усні обчислення

1) Гра «Хто швидше?»

а

4

6

8

 

 

 

 

2 · а

 

 

 

 

 

 

 

а : 2

 

 

 

 

 

 

 

4 · а

 

 

 

 

 

 

 

302

 

 

 

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

а

3

4

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 · а

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

а · 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 · а

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Гра «Чиї восьминоги?» Допоможіть мамам відшукати своїх малят.

16

12

3 · 5 – 3

2 · 3 + 10

4 · 7 – 12

3 · 3 + 3

2 · 4 + 8

4 · 4 – 4

4 · 5 – 4

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

— Розділіть 16 олівців між двома учнями. Що для цього треба зробити?

Чи можна сказати, що кожен учень отримав половину всіх олівців? 2. Пояснення нового матеріалу

1)Учитель розрізає яблуко на 2 рівні частини. Це — половина яблука.

Половина — це одна з двох рівних частин цілого.

2)Практична робота.

У кожного учня на парті лежить смужка паперу.

— Перегніть смужку паперу навпіл.

Діти доходять висновку, що половини смужки паперу рівні між собою.

3) Виконання завдання № 844. Діти опрацьовують матеріал у парах.

Конспекти уроків

303

 

 

3. Робота з таблицею Показати на малюнках третю і четверту частини круга.

4. Первинне закріплення

1)Виконання завдання № 845.

2)Виконання завдання № 846.

5. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1.Самостійне виконання завдання № 847

2.Перевірка роботи

3.Колективне розв’язання прикладів № 848

4.Розв’язання прикладів № 849 (з коментуванням)

5.Виконання завдання № 850

Складання задачі за схемою виразу.

6. Перевірка роботи Діти за бажанням зачитують складені задачі та їх розв’язання.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 140 № 851, № 852.

Урок 113

Тема. Складання таблиці множення числа 5. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 5. Знаходження значення виразів, у складі яких двічі повторюється та сама буква

Мета: опрацювати таблицю множення числа 5; формувати в учнів уміння складати задачі за даною схемою виразу; формувати вміння знаходити значення виразів, у складі яких двічі повторюється та сама змінна.

Обладнання: предметні малюнки, таблиця усних обчислень, картки для індивідуальної роботи, сигнальні картки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Пояснити розв’язання задачі № 851.

2)Із завдання № 852 зачитати результати виразів, в яких останньою була дія додавання.

304

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

2. Робота з індивідуальними картками.

Картка 1

1)Заштрихувати третю частину смужки.

2)Маса дині 6 кг. Яка маса половини дині? Третини дині?

Картка 2

1)Заштрихувати п’яту частину смужки.

2)У книжці 20 сторінок. Скільки сторінок становить чверть книжки?

Картка 3

1)Заштрихувати половину круга.

2)Маса поросяти 12 кг. Яка маса третини поросяти?

3. Усні обчислення

1) Гра «Який знак?».

—Зайчикрозв’язувавприкладиналисточках.Подуввітерець,части- ни прикладів розлетілися. Допоможіть відновити приклади.

На дошці — приклади без знаків дій. Діти працюють із сигнальними картками.

28

4

= 7

10

2 = 5

12

3

= 4

18

3 = 6

69

5

= 64

3

9

= 27

15

3

= 5

4

6

= 24

2

7 = 14

28

4 = 7

4

8 = 32

3

3

= 9

2) Логічні ланцюжки.

Простежити,якзмінюютьсячисланапершомумалюнку;використати цю закономірність під час заповнення порожніх кілець ланцюжків на наступних малюнках.

Конспекти уроків

305

 

 

а)

17

25

33

 

б)

36

42

 

 

 

в)

27

 

57

 

 

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

1)Виконання завдання № 853.

2)Виконання завдання № 854.

2.Складання таблиці множення на 5, користуючись № 855

3.Заучування таблиці

Робота в парах. Діти запитують одне в одного таблицю множення.

4. Первинне закріплення Робота із сигнальними картками.

1) Учитель називає число, яке є відповіддю приклада множення на 5. Діти піднімають відповідні сигнальні картки.

2) Виконання завдання № 856.

5. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1)Розв’язання задачі № 857 (усно).

2)Розв’язання задачі № 858 (усно).

3)Творча робота над задачею № 859.

За малюнком і схемою діти складають і розв’язують задачу.

2.Самостійна робота Виконання завдання № 860.

3.Перевірка роботи

4.Перетворення іменованих чисел (№ 861) Завдання виконується з коментуванням.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 142 № 862, № 863.

306

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Урок 114

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 5. Задачі на збільшення або зменшення числа в кілька разів

Мета: формувати уявлення про збільшення або зменшення числа в кілька разів; розвивати вміння використовувати таблицю множення числа 5 під час розв’язання прикладів і задач.

Обладнання: таблиця усних обчислень, малюнки та схеми задач, геометричний матеріал, демонстраційні таблиці, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Діти називають перевірку прикладів із № 862.

2)Відрізки якої довжини накреслили? (№ 863)

2. Завдання для опитування 1) Знайти п’яту частину 1 дм; четверту частину 2 дм; третю части-

ну 3 дм.

2) Розказати таблицю множення на 5.

3) Вибірково назвати табличні результати: 5 · 2, 5 · 9, 5 · 6, 5 · 3.

3. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

2

·

5

+ 5

(34 – 29) · 8

5

·

5

– 15

4 · 5 – 12

5

·

8

– 30

36

: 4

+ 10

Картка 2

 

 

 

Обчислити.

 

 

 

5

·

7

– 20

12

: 4

· 8

5

·

6

+ 30

15

: 3

· 4

20

: 4 · 6

2 · 8 : 4

Картка 3

 

 

 

Обчислити.

 

 

 

2

·

5

+ 45

(76 – 71) · 9

5

·

7

– 32

32 : 4 : 2

4

·

8

– 12

27 : 3 : 3

Картка 4

Знайти значення виразів, якщо а = 27. а + 45; а : 3; а + 34 – 28

Конспекти уроків

307

 

 

4. Усні обчислення

1) Гра «Який автомобіль з якого гаража?»

18

30

24

3 · 3 + 9

4 · 5 + 4

3 · 5 + 3

5 · 7 – 5

3 · 9 + 3

5 · 7 – 11

5 · 5 – 7

2 · 7 + 10

2) Задачі.

Довжина стрічки 24 см. Яка довжина чверті стрічки?

У класі 16 дівчаток. Половина всіх дівчаток займається танцями. Скільки дівчаток займається танцями?

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

Накресліть відрізок довжиною 15 см.

Поділіть його на 3 рівні частини.

Яка довжина третини відрізка?

Як дізналися?

2. Опрацювання нового матеріалу Робота в групах. Кожна група самостійно опрацьовує матеріал, ко-

ристуючись матеріалом № 864, № 865.

3.Первинне закріплення 1) Практична робота.

— Покладіть зліва 4 квадрати, а справа — у 3 рази більше. Як знайти, скільки квадратів справа?

Покладіть зліва 8 квадратів, а справа — у 2 рази менше.

— Як знайти, скільки квадратів справа? 2) Виконання завдання № 866.

4.Фізкультхвилинка

308

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 867.

На дошці — скорочений запис задачі. Синові — 3 р.

Батько — ? р., у 9 разів старше

Про що треба дізнатися в задачі?

Яку дію треба виконати?

Чому?

2)Розв’язання задачі № 868 (з коментуванням).

3)Розв’язання задачі № 871 (з логічним навантаженням).

На дошці — скорочений запис задачі.

I — 30

 

 

 

 

 

 

 

 

II — ?, на 10 менше

 

 

100

}

III — ?

 

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Про що дізнаємося потім?

Яку дію треба виконати?

Як відповісти на головне запитання задачі?

Діти записують задачу в зошитах, а один учень працює біля дошки.

2.Самостійна робота Виконання завдання № 869.

3.Перевірка роботи

4.Виконання завдання № 870 (з коментуванням)

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 144 № 872, № 873.

Урок 115

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 5. Розв’язання простих задач на збільшення та зменшення числа в кілька разів. Задачі на дві дії, які містять зменшення числа в кілька разів

Мета: ознайомити учнів із задачами, які містять збільшення (зменшення) числа в кілька разів; закріплювати знання таблиці множення числа 5.

Обладнання: таблицяуснихобчислень,карткидляіндивідуальноїроботи, предметні малюнки.

Конспекти уроків

309

 

 

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Пояснити розв’язання задачі № 872.

2)Пояснити розв’язання задачі № 873.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

5

·

7

+ 12

15

: 3 + 55

16

: 2 – 3

5

·

9

– 34

21

: 3 + 5

24

: 4 – 6

Картка 2

 

 

 

 

Обчислити.

 

 

 

 

9

: 3

+ 12

5

·

5

+ 5

3

·

8

+ 6

5

·

4

– 6

2

·

2

+ 66

3

·

4

+ 16

Картка 3

Розв’язати задачу.

Юрко знайшов 15 грибів, а Сашко — у 3 рази менше. Скільки грибів знайшов Сашко?

Картка 4

Розв’язати задачу.

Упершому класі 18 дівчаток, а хлопчиків — у 2 рази менше. Скільки

впершому класі хлопчиків?

3. Усні обчислення

1) З’єднай лініями відповіді з виразами.

2 · 4 + 8

40

2 · 3 + 9

60

5 · 9 + 15

16

4 · 7 + 12

15

2) Математичний телефон.

5

 

 

+ 5

 

 

· 2

 

 

– 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

: 2 + 4 · 5

3)Виконання завдання № 874.

4)Виконання завдання № 875.

310

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

II. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 876.

На дошці — скорочений запис задачі.

Ок. — 15 }? Й. — ?, у 3 рази менше

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Про що дізнаємося потім?

Яку дію треба виконати?

Яку відповідь дамо на запитання задачі? 2) Виконання завдання № 877 (усно).

3) Розв’язання задачі.

В одній сітці 5 рибин, у другій — на 2 рибини більше, а в третій —

у 2 рази більше, ніж у другій. Скільки рибин у трьох сітках?

2. Самостійна робота

1 варіант

Обчислити.

2

· 7 + 7

(43 – 29) : 7

2

· 8 + 8

(5 + 7) : 2

18

: 2

+ 56

5 · 7 + 23

2

варіант

 

 

Обчислити.

 

 

24

: 4

+ 48

5 · 9 + 54

(15 + 5) : 4

32

: 4 : 2

28

: 4

– 3

18

+ 5 · 7

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 145 № 878, № 879.

Урок 116

Тема.Таблиця ділення на 5. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 5. Задачі на збільшення та зменшення числа в кілька разів, які розв’язуються двома діями

Мета: опрацювати таблицю ділення на 5; розвивати в учнів уміння складати обернені задачі.

Обладнання: таблиця усних обчислень, таблиця ділення на 5, предметні малюнки.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]