plani-konspekti-z-matematik.
...pdfКонспекти уроків |
251 |
|
|
II. Робота над новим матеріалом
1. Підготовчі вправи З прикладу на множення скласти два приклади на ділення. 2 · 7 = 14
2. Пояснення нового матеріалу
— Зараз ми з вами складали з прикладу на множення два приклади на ділення. Так само складають всю таблицю ділення на 2.
Я пропоную вам скласти всю таблицю ділення на 2. Спочатку ми в стовпчик запишемо таблицю множення на 2, а поруч у стовпчик запишемо таблицю ділення на 2.
3. Первинне закріплення
1)Виконання завдання № 658.
2)Виконання завдання № 659 (з коментуванням).
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь
1. Робота над задачами
1)Розв’язання задачі № 660 (1).
2)Розв’язання задачі № 660 (2).
3)Розв’язання задачі.
У пляшку з чаєм поклали 6 кусочків цукру, по 2 кусочки в кожну. На скільки пляшок вистачить цього цукру?
4) Розв’язання задачі.
12 редисок зв’язали у пучечки по 6 редисок в кожному. Скільки ви йшло пучечків?
2.Розв’язання прикладів № 661 (самостійно)
3.Перевірка роботи
IV. Підсумок урок
V. Домашнє завдання
С. 113 № 662, № 663.
Урок 89
Тема. Застосування таблиці ділення на 2 для розв’язання задач на ділення на рівні частини і на ділення на вміщення. Порівняння задач
Мета: формувативміннязастосовуватидіюділенняпідчасрозв’язання простих задач на ділення; вправляти учнів у розв’язанні прикладів і задач на ділення.
Обладнання: таблиці усних обчислень, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки.
252 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання 1) Один учень називає довжину кожної частини відрізка № 662.
2) Другий учень зачитує відповіді прикладів № 663.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
2 |
· |
5 |
– 7 |
12 |
: 2 |
|
10 |
: 2 |
16 |
: 2 + 8 |
|||
2 |
· |
6 |
+ 17 |
14 |
: 2 |
|
Картка 2 |
|
|
|
|||
Обчислити. |
|
|
|
|||
2 |
· |
8 |
– 15 |
18 |
: 2 + 9 |
|
2 |
· |
6 |
+ 30 |
2 |
· 9 + 67 |
|
6 |
: 2 |
|
4 |
: 2 |
Картка 3
Скласти вирази й обчислити.
•Добуток чисел 2 і 5 збільшити на 54.
•Добуток чисел 2 і 9 зменшити на 17.
3. Усні обчислення
1) Задачі-вірші
•Чотири індики Пішли до музики. Танцювали, гупали. Скільки ніжок тупало?
•А сердиті 5 індиків Взули нові черевики.
Рипу-рипу — походжають. Скільки всіх? Вони не знають.
2)Знайди приклади з однаковими відповідями і з’єднай їх стрілоч-
ками.
25 + 5 – 7 |
|
92 – 60 – 9 |
18 : |
2 + 21 |
|
16 – 2 + 22 |
2 · 5 – 7 |
|
|
|
|
|
|
|
(11 – 9) · 7 |
|
48 + 5 – 50 |
2 · 7 |
– 0 |
Конспекти уроків |
253 |
|
|
II. Розвиток математичних умінь
1.Самостійна робота Виконання завдання № 664.
2.Перевірка роботи
3.Робота над задачами № 665
Учні вивчають задачі, розглядають записи розв’язань, відповіді.
—Чим схожі ці задачі?
—Чим відрізняються задачі?
—Чим схожі розв’язання цих задач?
—Чим вони відрізняються?
—Чим відрізняються відповіді цих задач?
4.Розв’язання і порівняння задач № 666 Робота виконується колективно.
5.Фізкультхвилинка
6.Самостійна робота
Виконання завдання № 667.
7.Перевірка роботи
8.Завдання для допитливих
Відстань у метрах, що її проплив Юрко, виражається двоцифровим числом, сума десятків та одиниць якого дорівнює найбільшому одноцифровому числу, причому число десятків на 4 менше від цієї суми. Яку відстань проплив Юрко?
9. Цікаві задачі
•Три котики — Мурчик, Барсик та Чапік — грали у футбол у формі різногокольору:жовтій,червонійтасиній.Мурчикбувнеужовтій формі,Барсик—невжовтійіневчервоній.Уформіякогокольору був Барсик, Чапік, Мурзик?
•Скільки разом ніг у 6 індиків та одного поросяти?
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 114 № 668, № 669.
Урок 90
Тема. Назви чисел при діленні. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 2
Мета: ознайомити учнів з назвами чисел при діленні; вправляти в розв’язанні задач на всі арифметичні дії.
Обладнання: предметні малюнки, таблиця назв чисел при діленні; таблиці усних обчислень.
254 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання 1) Один учень зачитує розв’язання задачі № 668.
2) Другий учень зачитує розв’язання прикладів № 669.
2. Усні обчислення
1) Гра «Телеграф».
Учительвидаєучням,якісидятьзапершимипартамикартки,наяких записані числа 2, 3, 4, і показує таку схему:
+4
·2 – 6
:2
+8 – 6
Учні кожного ряду по черзі виконують дії за схемою і передають аркуш учням, які сидять за ними. Ці учні повинні перевірити записаний приклад, записати й обчислити свій приклад. Переможе той ряд, який першим запише правильні відповіді в таблицю:
1 ряд |
2 ряд |
3 ряд |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) Песику наснився гарний сон. Розв’язавши всі приклади правильно, ви можете дізнатися, хто йому наснився. Для цього треба записати відповіді у верхньому рядку у порядку збільшення.
И |
|
О |
24 : 2 + 8 |
|
2 · 9 – 10 |
Т |
К |
К |
12 : 2 + 8 |
2 · 6 – 7 |
11 – 6 + 13 |
Конспекти уроків |
255 |
|
|
II. Робота над новим матеріалом
1. Пояснення На дошці — таблиця:
10 : 2 = 5
Ділене |
Дільник |
Частка |
Число, яке ділили, називається діленим. Число, на яке ділять, називається дільником.
Число, яке дістали в результаті дії ділення,— частка.
2. Первинне закріплення
1) Виконання завдання № 672.
2) Складання і розв’язання задачі за малюнком (№ 671).
— Назвіть кожне число у прикладі на ділення. 3. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь
1. Робота над задачами
1)Розв’язання задачі № 673 (самостійно).
2)Розв’язання задачі № 674 (колективно).
3)Розв’язання задачі № 676.
На дошці скорочений запис задачі. Було — ? тр.
Зрізали — 3 тр. Залишилось — 8 тр.
Діти самостійно розв’язують задачу.
4)Перевірка роботи.
5)Складання задачі за малюнком.
6) Розв’язання задачі з логічним навантаженням (№ 677).
—Що означає «стільки ж»?
—Про що дізнаємося спочатку?
—Якою дією? Чому?
—Про що дізнаємося у другій дії?
—Яку відповідь дамо на запитання задачі?
256 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
2.Самостійна робота Виконання завдання № 675.
3.Перевірка роботи
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
С. 115 № 678, № 679.
Урок 91
Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення числа 2 і ділення на 2
Мета: удосконалювати знання таблиць множення числа 2 і ділення на 2; розвивати вміння розв’язувати й порівнювати прості задачі на ділення.
Обладнання: предметні малюнки, таблиці усних обчислень, картки для індивідуальної роботи, геометричні фігури.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання 1) Один учень називає розв’язання задачі № 678.
2) Зачитати відповіді прикладів, в яких є дія ділення № 679. 3) Зачитати відповіді прикладів, в яких є дія множення.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
14 |
: 2 + 18 |
6 : 2 + 17 |
|||
2 |
· |
5 |
– 8 |
12 |
: 3 + 0 |
2 |
· |
6 |
– 10 |
2 · 5 + 61 |
|
Картка 2 |
|
|
|||
Обчислити. |
|
|
|||
(45 – 43) · 2 |
34 |
– 23 + 16 |
|||
(64 – 52) : 2 |
18 |
: 2 + 7 |
|||
2 |
· |
9 |
– 6 |
(64 – 60) : 2 |
Картка 3
Розв’язати задачу.
Олівцірозклалив6коробок,по2олівцівкожну.Скількиолівціврозклали у коробки?
Конспекти уроків |
|
257 |
|
|
|
Картка 4 |
|
|
• Підкреслити в прикладах ділене. |
|
|
12 : 2 = 6 |
10 : 2 = 5 |
16 : 2 = 8 |
•Обчислити вирази.
12 : 2 – а, якщо а = 4, а = 5. 2 · 5 + а, якщо а = 7, а = 18.
3. Усні обчислення
1) Гра «Збери грибочки».
14 : 2 |
10 : 2 |
|
2 · 6 |
|
2 · 8 |
6 : 2 |
18 : 2 |
2) Гра «Танграм».
Якщо ви правильно обчислите приклади, то знайдете місце кожної фігури.
7
41 – 38 |
8 : 2 |
74 |
– 68 |
32 – 27 |
1 · 2 |
43 – 36 |
|
|
2 : 2 |
6
2 |
5 |
1 |
4 |
3 |
258 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
II. Розвиток математичних умінь
1.Виконання завдання № 680 (самостійно)
2.Перевірка роботи
3.Робота над задачами
1)Розв’язання задачі № 682 (самостійно).
2)Перевірка роботи.
3)Розв’язання задач № 683, № 684 (колективно).
4)Розв’язання задачі № 685 (з коментуванням).
5)Самостійне розв’язання задачі № 687.
6)Перевірка роботи.
4. Порівняння виразів № 686
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 117 № 688, № 689.
Урок 92
Тема.Вправитазадачіназасвоєннятаблицьмноженняйділеннячисла2. Складання виразів на дві дії за текстовими формулюваннями
Мета: розвивати вміння розв’язувати задачі на дві дії, які містять дію ділення; вправляти учнів у складанні виразів за текстовим формулюванням.
Обладнання: таблиці усних обчислень, предметні малюнки, схеми задач.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання 1) Зачитати відповіді прикладів, які містять дію ділення (№ 688). 2) Зачитати розв’язання задачі № 689.
2. Завдання для опитування
1)Назвати числа при діленні.
2)У поданих прикладах назвати ділене, частку.
12 : 2 = 6 |
18 : 2 = 9 |
3) Серед виразів, записаних на дошці, вибрати той, в якому ає діленим. Обчислити значення виразу, якщо а = 16.
a – 3 |
a · 6 |
a : 2 |
16 : a |
Конспекти уроків |
259 |
|
|
3. Усні обчислення 1) Обчислити приклади. Серед них знайти ті, які мають відповідь 4.
З’єднати приклади з відповіддю.
(48 – 40) |
: 2 |
2 · 8 – 12 |
(28 – 16) : 2 |
4 |
14 : 2 – 3 |
63 – 48 – 12
2) Гра «Допоможи хлопчику злагоджено виконати ранкову зарядку».
— Для цього вам треба розв’язати приклади й назвати відповіді в порядку зменшення.
16 : 2 – 7 |
2 · 2 + 6 |
12 : 2 + 49 |
(32 – 30) · 2 |
2 · 7 + 30 |
6 : 2 + 8 |
3) Виконання завдання № 690.
II. Розвиток математичних умінь
1. Робота над задачею № 691 Діти читають задачу, розв’язують її, користуючись планом.
2.Перевірка роботи
3.Фізкультхвилинка
4.Самостійне розв’язання задачі № 692
260 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
5.Перевірка роботи
6.Робота над задачею № 693
Діти складають задачу за малюнком і числовими даними.
7.Самостійне розв’язання прикладів № 694
8.Перевірка роботи
9.Колективне складання виразів № 695
10.Цікаві задачі
•6 козликів б’ються ріжками. Скільки ріжків у цих забіяк?
•Скільки жуків мають 18 вусиків?
•10 вушок лисенят слухають маму. Скільки дітей у лисиці?
•Скільки разом ніг у 7 страусів та одного кенгуру?
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 118 № 696, № 697.
Урок 93
Тема.Складання таблиці множення числа 3. Приклади й задачі на дії різного ступеня
Мета: формувати вміння складати таблицю множення числа 3 на основі відповідних прикладів на додавання; розвивати вміння пояснювати дане розв’язання задачі.
Обладнання: предметні малюнки, таблиці усних обчислень, таблиця множення числа 3.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання 1) Один учень зачитує відповіді прикладів, в яких є дія множення
(№ 696). |
|
|
|
2) |
Другий учень зачитує відповіді прикладів, у яких є дія ділення. |
||
3) |
Третій учень зачитує відповіді інших прикладів. |
||
4) |
Зачитати складені приклади із № 697 |
та назвати відповіді. |
|
2. Робота з індивідуальними картками |
|
||
Картка 1 |
|
|
|
Обчислити. |
|
|
|
10 : 2 – 4 |
8 : 2 + 26 |
||
2 · 4 + 7 |
2 · 6 |
– 11 |
|
4 : 2 + 16 |
2 · 8 |
– 15 |