Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

plani-konspekti-z-matematik.

...pdf
Скачиваний:
65
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
19.76 Mб
Скачать

Конспекти уроків

281

 

 

2. Практична робота Учитель на кожну парту видає малюнок трикутника. На картці вка-

занийпериметрцьоготрикутника.Дітямтребазнайтисторонурівностороннього трикутника за його периметром.

3.Перевірка роботи

4.Фізкультхвилинка

5.Розв’язання задачі № 765 Діти уважно читають задачу.

Потім пояснюють розв’язання кожної дії.

6.Повторення назв чисел в арифметичних діях Виконання завдання № 766 (усно).

7.Самостійна робота

Виконання завдання № 767. 1 варіант — 1 стовпчик; 2 варіант — 2 стовпчик.

8.Перевірка роботи

9.Усне виконання завдання № 768

10.Самостійна робота

1 варіант виконує № 763 (верхній рядок); 2 варіант виконує № 763 (нижній рядок).

11.Перевірка роботи

12.Колективне виконання завдання № 769

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 129 № 770, № 771.

Урок 103

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Розпізнавання об’ємних геометричних фігур (куб, куля, конус, циліндр)

Мета: формувативучнівуміннязастосовуватитаблицімноженняй ділення під час виконання математичних завдань, поданих у різних формах; формувати вміння розпізнавати об’ємні геометричні фігури.

Обладнання: таблиці усних обчислень, об’ємні геометричні фігури, картки для індивідуальної роботи.

282 математика. 2 клас. Розробки уроків

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання 1)Назвати,скількиучнямзнадобилосяпаличокдляскладання6три-

кутників і одного квадрата.

2) Зачитати розв’язання задачі № 771.

 

2. Робота з індивідуальними картками

 

Картка 1

 

 

Обчислити.

 

 

3 · 7 – 16

21

: 3 + 8

3 · 4 – 3

2 · 6 + 6 + 9

3 · 6 + 15

15 : 3 – 4 + 34

Картка 2

 

 

Обчислити.

 

 

27 : 3 – 6 + 18

18 : 3 – 4 + 13

2 · 7 + 45

6 : 2 + 37 – 16

18 : 2 – 6

10 : 2 + 21

Картка 3

 

 

Обчислити.

 

 

(45 – 35) : 2

3 · 8 + 12 – 11

12 : 3 + 4 – 6

2 · 9 : 3

27 : 3 – 6

2 · 4 – 0

3. Усні обчислення

1)Виконання завдання № 772.

2)Виконання завдання № 773.

3)Виконання завдання № 774.

4)Гра «В яку скриньку треба опустити лист?»

Буратіно-листоношаприніслисти.Допоможітьйомурозкластилис- ти у поштові скриньки.

3 · 5

4 : 2

10 : 2

18 : 3

3 · 8

27 : 3

9

15

6

5

24

2

Конспекти уроків

283

 

 

II. Розвиток математичних умінь

1. Розв’язання задачі № 775 На дошці — скорочений запис задачі.

1 день — ? р. } 6 р.

2 день — ? р. 3 день — ? р, на 1 р. більше

Про що дізнаємося спочатку? (Скільки рам виготовляв за перший і другий день окремо)

Яку дію треба виконати? (6 : 2 = 3)

Скільки рам виготовлено за другий день?

Можемо дати відповідь на головне запитання задачі?

Яку дію треба виконати?

Діти записують задачу під керівництвом вчителя.

2.Розв’язання задачі з логічним навантаженням (№ 778)

— Скільки було шапок?

— Скільки за них заплатили грошей?

— Про що можемо дізнатися? (Скільки коштує одна шапка)

— Чи можемо тепер відповісти на головне запитання задачі?

— Яку дію треба виконати?

3.Фізкультхвилинка

4.Виконання завдання № 776

Це завдання виконується з коментуванням.

5.Самостійна робота Виконання завдання № 777.

1 варіант знаходить значення виразів у верхньому рядку;

2 варіант знаходить значення виразів у нижньому рядку.

6.Перевірка роботи

7.Знайомство з об’ємними геометричними фігурами

Учитель пропонує дітям уважно подивитися на геометричні фігури і назвати знайомі фігури.

Потім підводить дітей до висновку, що є геометричні фігури об’ємні (куб, куля, конус, циліндр).

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 130 № 779, № 780.

284

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Урок 104

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Залежність між компонентами і результатом дій першого ступеня (повторення)

Мета: формувативучнівуміннязастосовуватитаблицімноженнячисел 2 і 3 та ділення на 2 і 3; удосконалювати знання про залежність між компонентами і результатом дій першого ступеня.

Обладнання: таблиці усних обчислень, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Пояснити розв’язання задачі № 779.

2)Із запропонованих чисел назвати ті, які є відповідями до прикладів № 780.

37

91

25

7

5

26

2. Робота з індивідуальними картками

 

 

Картка 1

 

 

 

 

 

Обчислити.

 

 

 

 

 

24 : 3 + 16

 

 

(48 – 32) : 2

 

21 : 3 + 35

 

 

12 : 2 + 56

 

 

3 · 9 – 5

 

 

2 · 5 – 8

 

 

Картка 2

Розв’язати задачу.

Маса трьох динь 12 кг. Яка маса однієї дині?

Картка 3

Розв’язати задачу.

27 м тканини розрізали на куски, по 3 м у кожному. Скільки ви­йшло кусків?

Картка 4

Обчислити.

5

+ (14 : 2)

2 · 6 – 11

12 : 3 + 76

14

:

2

+ 51

3

: 3 + 46

12

:

2

– 4

Конспекти уроків

285

 

 

3. Усні обчислення

1) Допоможіть Веселому годиннику виправити помилки.

10 : 2 + 32 = 38

3 · 4 – 7 = 2

12 : 2 + 18 = 34

6 : 2 + 15 = 17

15 : 3 + 45 = 49

2 · 9 – 6 = 14

2) Математичний диктант. Виконання завдання № 782.

II. Розвиток математичних умінь

1. Виконання завдання № 781 (самостійно)

2.Перевірка роботи

3.Практична робота Виконання завдання № 783.

Діти креслять відрізок і поділяють його на 3 рівних частини.

4.Перевірка роботи

Як можна швидко поділити відрізок на 3 рівні частини? (15 : 3 = 5)

Скільки сантиметрів вийшла кожна частина?

5.Творча робота над задачами Складання задач за виразами № 784:

1 варіант складає задачу за виразом 3 · 4 + 7; 2 варіант складає задачу за виразом 12 + (12 – 5).

6.Перевірка роботи

Діти називають, яку задачу склали, а потім зачитують розв’язання.

7.Фізкультхвилинка

8.Виконання завдання № 785 (з коментуванням)

9.Усне виконання завдання № 786

10.Гра «Хто швидше?»

Обчислити математичні ланцюжки.

18 : 3

3 · 9

24 : 3

+ 6

– 9

+ 2

: 2

: 3

: 2

– 5

: 2

+ 6

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 131 № 787.

286

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Урок 105

Тема. Повторення вивченого. Розв’язання складеної задачі на три дії за поданим планом

Мета: вправляти учнів у застосуванні знань таблиць, арифметичних дій під час обчислень; формувати вміння розв’язувати задачі на три дії.

Обладнання: предметнімалюнки,таблицяуснихобчислень,сигнальні картки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

Перевірка домашнього завдання.

Один учень зачитує відповіді прикладів з дужками із № 787. Другий учень зачитує відповіді прикладів без дужок із № 787.

II. Узагальнення знань учнів

 

 

1 варіант

 

 

1. Обчислити.

 

 

24 : 3 + 13

8

: 3 + 7

27 : 3 + 54

6

: 3 + 51

3 · 2 + 6

21 : 3 + 7

2. Порівняти вирази.

 

 

21 : 3 __14 : 2

5 · 3 __ 2 · 7

6 · 2 __ 3 · 4

18 : 2 __ 18 : 3

3. Розв’язати задачу.

Стрічкурозрізалина2частини,по8 мукожній,іщезалишилося5 м. Якої довжини була стрічка?

2 варіант

1. Обчислити.

8 : 2 + 45

3 · 9 – 7 + 8

2 · 8 – 7 + 12

14 : 2 – 2

3 · 3 – 6

3 · 6 + 2

2. Порівняти вирази.

 

2 · 7 __ 11 – 2

3 · 5 __ 20 – 4

3 · 3 __ 12 – 2

6 : 2 __ 6 : 3

3. Розв’язати задачу.

У 3 квочок по 9 курчат, а в 2 качок по 8 каченят. Скільки дітей у квочок і у качок разом?

Конспекти уроків

287

 

 

III. Розвиток математичних умінь

1. Усні обчислення

1)Виконання завдання № 789.

2)Виконання завдання № 790.

2. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 791.

Діти складають задачу за даними, поданими в таблиці.

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Про що дізнаємося потім?

Яку дію треба виконати?

Чи можемо відповісти на головне запитання задачі?

Яку дію треба виконати?

Діти доходять висновку, що ця задача на три дії.

Після аналізу записують задачу в зошитах і розв’язують.

2)Виконання задачі № 788 (самостійно).

3)Перевірка роботи.

4)Самостійна робота.

1 варіант розв’язує задачу № 793;

2 варіант розв’язує задачу № 794.

5) Перевірка роботи.

3.Розв’язання прикладів № 792 (з коментуванням)

4.Гра «Мовчанка»

Діти працюють з сигнальними картками.

3

27 24

18 : 3 12

6 9

21

5. На дошці були записані приклади. Дівчинка була черговою і позатирала знаки дій. Допоможіть відновити приклади.

76 _ 4 _ 7 = 73

38 _ 5 _ 6 = 39

89 _ 3 _ 6 = 92

98 _ 9 _ 2 = 87

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 132 № 795, № 796.

288

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Урок 106

Тема. Складання таблиці множення числа 4. Застосування таблиці для розв’язання прикладів і задач

Мета: скластитаблицюмноженнячисла4;навчатиучніврозв’язувати приклади та задачі з опорою на таблицю множення числа 4.

Обладнання: таблиця усних обчислень, предметні малюнки, таблиця множення числа 4.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Зачитати відповіді прикладів на дві дії із № 795.

2)Пояснити розв’язання задачі № 796.

2. Усні обчислення.

1) Гра «Допоможи кораблику втриматися на хвилях».

3 · 6 – 16

10 : 2 + 5

2 · 9 + 2 (18 – 15) : 3

15 : 3 + 14

2 · 7 + 6

16 : 2 – 7

18 : 3 + 14

2) Обчислити кругові приклади.

2 · 3

 

3 · 9

 

10 : 2

 

 

 

 

 

 

 

 

14 : 2

 

6 + 15

 

7 – 4

 

 

 

 

 

 

21 – 11

5 + 9

27 – 25

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

1)Виконання завдання № 797.

2)Виконання завдання № 798.

3)Виконання завдання № 799.

2. Пояснення нового матеріалу 1) Діти складають таблицю множення числа 4, спираючись на ма-

теріал підручника № 800.

Конспекти уроків

289

 

 

2)Заучування таблиці.

3)Гра «Хто краще запам’ятав таблицю?».

Робота в парах

Діти, працюючи в парах, задають одне одному приклади за таблицею множення числа 2.

3. Первинне закріплення

1)Учитель називає приклад таблиці множення числа 4, а діти говорять відповідь.

2)Прочитати таблицю множення числа 4, користуючись записом.

4 · 2 3 4 5 6 7 8 9

4. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Розв’язання задачі № 801.

На дошці — скорочений запис задачі. Було — ? м Відрізали — 2 п. по 4 м Залишилося — 16 м

Про що дізнаємося спочатку?

Яку дію треба виконати?

Про що дізнаємося потім?

Яку дію треба виконати?

Після аналізу діти записують задачу самостійно.

2.Самостійна робота Виконання завдання № 802.

3.Перевірка роботи

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 133 № 803, № 804.

Урок 107

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 4 Мета: вправляти учнів у розв’язанні задач на дві дії, які потребують

застосуваннятаблицімноженнячисла4;розвивативміннязнаходитивідповіді на поставлені запитання за малюнками і числовими даними.

Обладнання: таблицяуснихобчислень,малюнкидозадач,карткидля індивідуальної роботи.

290

математика. 2 клас. Розробки уроків

 

 

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1)Зачитати відповіді прикладів з дужками із № 803.

2)Пояснити розв’язання задачі № 804.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

4

·

5

+ 23

4

·

4

+ 4

3

·

8

– 16

18

: 3

+ 9

16

: 2

+ 7

4

·

8

– 30

Картка 2

 

 

 

 

 

Обчислити.

 

 

 

 

 

4

·

2

+ 7

4

·

6

– 14

12

: 3

+ 6

3

·

6

– 10

15

: 3

+ 45

12

: 2

+ 34

Картка 3

 

 

 

 

 

Обчислити.

 

 

 

 

 

4

·

9

– 30

24

: 3

+ 17

4

·

2

– 7

27

: 3

+ 9

3

·

8

– 16

4

·

1

+ 15

3. Усні обчислення

1) Гра «Будь уважним».

Серед пропонованих прикладів знайти приклади з відповіддю 12.

4 · 3

25 – 7

 

3 · 4

3 · 5

24 : 3

 

2 · 6

 

24 – 12

 

 

2) Знайди помилки.

 

 

 

4 · 5 = 21

14

: 2

= 15

3 · 8 = 24

3 · 6 = 19

4 · 4 = 18

4 · 8 = 34

18 : 2 = 6

24 : 3

= 4

3)Виконання завдання № 805.

4)Виконання завдання № 806.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]