plani-konspekti-z-matematik.
...pdfКонспекти уроків |
291 |
|
|
II. Розвиток математичних умінь
1.Самостійна робота Виконання завдання № 807.
2.Перевірка роботи
3.Фізкультхвилинка
Впр. 1. В. п. — о. с. 1 — руки вгору, назовні; праву ногу назад на носок, потягнутись (вдих); 2 — в. п. (видих); 3 — те саме, відставляючи назад ліву ногу (вдих); 4 — в. п. (видих) (6–8 разів повторити).
Впр.2. В. п. — стійка ноги нарізно, руки на пояс. 1 — нахил уліво (ви- дих);2—в.п.(вдих);3—нахилуправо(видих);4—в.п.(вдих)(4–6разів повторити).
Впр.3.В.п.—стійканогинарізно,рукинапояс.1—присіданняна всій ступні, руки вперед (видих); 2 — в. п. (вдих) (6–8 разів повторити).
Впр.4. В. п. — о. с, руки в сторони. 1 — стрибок, ноги нарізно, сплеск руками над головою. 2 — стрибок ноги разом, руки в сторони; 3–4 — те саме (до 30 стрибків).
Впр. 5. Ходьба на місці.
4. Виконання завдання № 808 За малюнком і поданими запитаннями учні складають і розв’язують
задачі.
5.Творча робота над задачами Виконання завдання № 809. Діти працюють у парах.
6.Перевірка роботи
Діти за бажанням зачитують складені задачі та їх розв’язання.
7.Розв’язання кругових прикладів № 810 (самостійно)
8.Перевірка роботи
9.Гра «Мовчанка»
|
4 |
7 |
|
6 |
15 |
9 |
4 · |
6 |
18 |
:3 |
27 |
|
5 |
2 |
|
24 |
9 |
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 135 № 811, № 812.
292 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
Урок 108
Тема.Вправитазадачіназасвоєннятаблицімноженнячисла4.Зв’язок множення й ділення (повторення)
Мета: вправляти учнів у розв’язанні задач на дві дії, які потребують застосування таблиці множення числа 4.
Обладнання: таблиця усних обчислень, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання 1) Із завдання № 811 зачитати складені приклади ділення на число 2. 2) Пояснити розв’язання задачі № 812.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
4 · 9 + 22 |
4 |
· 8 |
+ 8 |
3 · 8 – 16 |
4 |
· 7 |
+ 12 |
2 · 8 + 55 |
3 |
· 3 |
+ 3 |
Картка 2
Розв’язати задачу.
Петрик посадив 6 рядків полуниць, по 4 кущики полуниць у кожному рядку. Скільки кущиків полуниць посадив Петрик?
Картка 3
Розв’язати задачу.
Оленка склала з паличок 4 квадрати й один трикутник. Скільки паличок використала Оленка?
3. Усні обчислення
1) Задачі-вірші.
•По шосе йшли три машини, Шур, шур, шур — під ними шини. Не спиняючи машин, Полічи-но, скільки шин.
•Три ведмеді — на велосипеді, Четвертий пішки біг.
А ви швидко полічіть,
Скільки у них ніг.
Конспекти уроків |
293 |
|
|
2) Гра «Будь уважним».
Серед перелічених чисел знайди ті, які є відповідями прикладів множення числа 4.
36 |
24 |
18 |
21 |
28 |
11 |
12 |
16 |
20 |
38 |
8 |
9 |
3) Виконання завдання № 814.
II. Розвиток математичних умінь
1. Робота над задачами
1) Розв’язання задачі № 815.
На дошці скорочений запис задачі.
Відлили — 3 б. по 4 кг |
на ? менше |
Залишилося — 8 кг |
|
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
—Яку дію треба виконати?
2)Розв’язання задачі № 816 (самостійно).
3)Перевірка роботи.
2.Фізкультхвилинка
3.Самостійне виконання завдання № 813
4.Перевірка роботи
5.Завдання для допитливих
1) Вираз 4 · 9 + 3 запишіть двоцифровим числом.
Яке число дістанемо, якщо цифри знайденого двоцифрового числа запишемо у зворотному порядку?
2) Користуючись розрізними цифрами, діти вирішили скласти всі можливі двоцифрові числа. Скільки можна скласти таких чисел і скільки буде потрібно для цього розрізних цифр?
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 136 № 817, № 818.
294 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
Урок 109
Тема. Складання таблиці ділення на 4. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 4
Мета: опрацювати таблицю ділення на 4; навчати учнів порівнювати задачі на ділення на рівні частини і на вміщення.
Обладнання: таблиці усних обчислень, предметні малюнки, таблиця ділення на 4, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1) Пояснити розв’язання задачі № 817.
2) Замінити умову задачі так, щоб вона стала складеною. 3) Пояснити розв’язання задачі № 818.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
21 |
: 3 + 18 |
4 |
· |
9 |
+ 4 |
||
4 |
· |
9 |
+ 15 |
18 |
: 3 + 34 |
||
18 |
: 3 – 5 |
12 |
: 2 + 16 |
||||
Картка 2 |
|
|
|
|
|||
Порівняти. |
|
|
|
|
|||
5 + 2 __ 2 · 5 |
12 : 2 __ 12 : 3 |
||||||
4 · 7 __ 3 · 7 |
18 : 3 __ 18 : 2 |
||||||
Картка 3 |
|
|
|
|
|||
Обчислити. |
|
|
|
|
|||
4 |
· |
9 |
+ 5 |
4 |
· |
4 |
+ 16 |
3 |
· |
8 |
– 12 |
3 |
· |
3 |
+ 8 |
12 |
: 2 + 7 |
4 |
· |
7 |
+ 15 |
Картка 4
Розв’язати задачу.
Один учень розв’язав 4 стовпчики прикладів по 4 у кожному, другий — стільки ж. Скільки прикладів розв’язали обидва учні?
3. Усні обчислення
1) Математичний диктант.
•Добуток чисел 4 і 8;
•добуток чисел 3 і 7;
•частка чисел 18 і 3;
Конспекти уроків |
295 |
|
|
•частку чисел 27 і 3 збільшити на 9;
•від 45 відняти добуток чисел 3 і 7;
•до 67 додати частку чисел 3 і 3.
2) Гра «Будь уважним».
Напиши поряд цифри: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. З’єднай їх знаками «+» або «–» так, щоб вийшло 40.
3) Вгадай!
Які числа треба поставити в порожні клітинки?
1 2 3
3 6 9
4) Порівняй ряди чисел.
6 |
10 |
14 |
18 |
|
|
|
|
5 |
9 |
13 |
17 |
|
|
|
|
3 |
5 |
7 |
9 |
|
|
|
|
7 |
11 |
15 |
19 |
|
|
|
|
Порівняйте ці чотири ряди і знайдіть серед них зайвий ряд. Чим він відрізняється від інших?
II. Робота над новим матеріалом
1.Підготовчі вправи Виконання завдання № 819.
2.Складання таблиці ділення на 4
На дошці таблиця множення числа 4. Учні по черзі називають відповідні приклади ділення на 4. Учитель записує їх на дошці, а учні записують їх у зошитах.
3. Первинне закріплення
1)Виконання завдання № 820.
2)Розв’язання прикладів № 821.
3)Усне розв’язання задач № 822, № 823.
III. Розвиток математичних умінь
1. Самостійна робота 1 варіант розв’язує приклади № 824 (верхній рядок);
2 варіант розв’язує приклади № 824 (нижній рядок).
2.Перевірка роботи
3.Фізкультхвилинка
296 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
4. Розв’язання задачі № 825 На дошці скорочений запис задачі.
I. — 20 к. }розклали в 4 к. по ? к. II. — 16 к.
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
—Яку дію треба виконати?
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
С. 137 № 826, № 827.
Урок 110
Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 4. Обчисленнязначеньвиразівзбуквенимкомпонентом.Знаходженнядовжинисторони квадрата за периметром
Мета: вправляти учнів у застосуванні таблиць множення й ділення; навчати порівнювати задачі на множення й ділення.
Обладнання: таблиця усних обчислень, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1.Перевірка домашнього завдання 1) Зачитати відповідь до задачі № 826. 2) Скласти аналогічну задачу.
3) Зачитати відповіді прикладів, які містять дію ділення із № 827.
2.Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
14 |
: 2 |
+ 23 |
16 |
: 2 |
+ 70 |
|||
2 |
· |
9 |
– 6 |
(23 – 19) |
· 6 |
|||
4 |
· |
4 |
– 8 |
36 |
: 4 |
+ 7 |
|
|
Картка 2 |
|
|
|
|
||||
Обчислити. |
|
|
|
|
||||
20 |
: 4 |
+ 5 |
3 · 9 – 16 |
|
||||
12 |
: 4 |
+ 37 |
16 |
: 4 |
+ 26 |
|||
4 |
· |
8 |
– 15 |
3 · 5 + 45 |
|
Конспекти уроків |
297 |
|
|
Картка 3
Розв’язати задачу.
12кгвиноградурозклалив4торбини.Скількибуловиноградувкожній торбині?
Картка 4
Розв’язати задачі.
•Маса одного кроля — 4 кг, а однієї качки — 3 кг. Яка маса 6 кролів і 2 качок?
•Смужкудовжиною16смподілилина4рівнічастини.Якадовжина однієї частини?
3. Усні обчислення
1) Гра «Хто швидше?»
: 2 – 4 = |
|
: 4 + 10 = |
3 · 3 + 1 = |
+ 6 + 13 = |
: 3 + 19 = |
2)Виконання завдання № 828.
3)Гра «Допоможи павучку сплести павутину».
4 · 8
12 : 4
4 · 5 |
14 : 2 |
|
36 : 4 15 : 3
II. Розвиток математичних умінь
1.Виконання завдання № 829 (самостійно).
2.Перевірка роботи
3.Знаходження сторони квадрата Виконання завдання № 830.
4.Фізкультхвилинка
5.Робота над задачами № 832
Діти розв’язують задачі і порівнюють їх.
298 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
6.Самостійна робота Виконання завдання № 831.
7.Перевірка роботи
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 137 № 833, с. 138, № 834.
Урок 111
Тема.Вправитазадачіназасвоєннятаблицьмноженняйділення.Задачі на дії різного ступеня. Складання задачі за її розв’язанням. Побудова прямого кута на папері у клітинку (повторення)
Мета: формувати в учнів уміння застосовувати таблицю ділення на 4 під час розв’язання задач і прикладів; розвивати вміння складати задачу за її розв’язанням; розвивати практичні вміння будувати прямі кути на папері в клітинку.
Обладнання: таблиця усних обчислень, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1) Пояснити розв’язання задачі № 833.
2) Назвати числа, які вставили в порожні квадратики № 834.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
8 : 4 + 12 |
|
2 · 8 – 7 |
|
36 |
: 4 + 48 |
14 : 2 + 8 |
|
17 |
+ 17 + 17 |
15 : 3 + 6 |
|
Картка 2 |
|
||
Обчислити. |
|
||
21 |
: 3 + 7 |
|
2 · 5 + 34 |
(16 + 16) |
: 4 |
32 : 4 + 56 |
|
(36 – 12) |
: 4 |
4 : 4 + 76 |
Конспекти уроків |
299 |
||
|
|
||
Картка 3 |
|
||
Обчислити. |
|
||
24 |
: 4 |
+ 48 |
(13 + 15) : 4 |
27 |
: 3 |
+ 8 |
(18 + 18) : 4 |
16 : 2 |
+ 9 |
24 : 4 + 14 |
3. Усні обчислення
1) Гра «Цирк».
Допоможи звірятам гарно виступити. Для цього треба правильно обчислити приклади.
4 · 3 + 12 |
2 · 9 – 16 |
16 : 4 + 56 |
4 · 5 – 12 27 : 3 + 6 36 : 4 + 7
2) Гра «Мовчанка».
|
2 |
|
|
5 |
3 |
|
5 |
|
|
|
· 4 |
3 |
|
7 |
9 |
6 |
|
· 3 |
|
7 |
4 |
8 |
8 |
9 |
|
|
|
|
II. Розвиток математичних умінь
1.Виконання завдання № 836
2.Виконання завдання № 835
300 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
3. Робота над задачами
1) Розв’язання задачі № 837.
Задачу розв’язують колективно, з поясненням. 2) Розв’язання задачі № 838.
На дошці — скорочений запис задачі. Було — ? кг Продали — 8 п. по 4 кг Залишилося — 60 кг
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
—Яку дію треба виконати?
3) Складання задачі за поданим розв’язанням. Виконання завдання № 840.
4.Самостійна робота Виконання завдання № 839.
5.Перевірка роботи
Вибрати із запропонованих чисел ті, що є відповідями до прикладів.
28 |
5 |
9 |
64 |
27 |
74 |
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 138 № 841, № 842.
Урок 112
Тема. «Половина», «третина», «чверть». Дії з величинами. Складання простих і складених задач
Мета: формувати в учнів уявлення про дріб (частину числа); формувати вміння виконувати арифметичні дії з величинами.
Обладнання: таблицяуснихобчислень,карткидляіндивідуальноїроботи, геометричні фігури, смужки різної довжини, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1) Пояснити розв’язання задачі № 841.