plani-konspekti-z-matematik.
...pdfКонспекти уроків |
321 |
|
|
3.Виконання завдання № 916
4.Виконання завдання № 917
5.Колективне виконання завдання № 918
6.Робота над задачами
1)Розв’язання задачі № 920. Учні усно розв’язують цю задачу.
2)Розв’язання задачі № 921.
Діти самостійно ставлять запитання до задачі й розв’язують її. 3) Перевірка роботи.
7. Самостійна робота 1 варіант розв’язує приклади із № 920 (верхній рядок);
2 варіант розв’язує приклади із № 920 (нижній рядок).
8.Перевірка роботи
9.Розставити знаки «+» і «–» так, щоб вийшла правильна рівність. 1 2 3 4 5 6 = 11
105 7 2 = 6
10.Знайди закономірність і віднови пропущені числа.
1, 4, …, 12,…, 20, 24.
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання
Скласти 10 прикладів на дві дії та розв’язати їх. Скласти задачу за схемою.
( + ) –
Урок 122
Тема.Додаванняйвідніманнядвоцифровихчиселбезпереходучерез десяток. Розв’язання складеної задачі на 3 дії
Мета: удосконалити знання про прийоми усного додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; опрацювати задачі на дві чи три дії, що розв’язуються діями першого ступеня.
Обладнання: таблицяуснихобчислень,карткидляіндивідуальноїроботи, предметні малюнки, скорочений запис задачі.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання Кілька учнів розповідають складені задачі та пояснюють їх роз
в’язання.
Конспекти уроків |
323 |
|
|
II. Повторення додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток
1.Виконання завдання № 922 (усно)
2.Розв’язування прикладів № 923 (з коментуванням)
3.Фізкультхвилинка
4.Робота над задачами
1) Розв’язання задачі № 924.
На дошці — скорочений запис задачі.
I — 34 кг |
? кг |
|
|
II— 34 кг } |
на ? кг менше |
||
|
III — ?, у 2 рази більше
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
—Яку дію треба виконати?
—Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? Після аналізу діти записують задачу самостійно.
2)Розв’язання задачі № 925 (самостійно). Учитель допомагає слабкішим дітям.
3)Перевірка роботи.
5. Самостійна робота 1 варіант розв’язує приклади № 926 (верхній рядок);
2 варіант розв’язує приклади № 926 (нижній рядок). 6. Перевірка роботи
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
Скласти 10 прикладів на додавання й віднімання без переходу через десяток.
Урок 123
Тема. Повторення таблиць додавання й віднімання. Складання виразів за текстовим формулюванням. Розпізнавання геометричних фігур Мета: систематизуватизнанняпроприйомискладаннятаблицьдодавання й віднімання; вправляти учнів у вживанні математичних термінів
під час виконання дій першого ступеня.
Обладнання: таблиці усних обчислень, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи, сигнальні картки.
324 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
Хід уроку.
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання Учні зачитують складені приклади і називають відповіді.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
86 |
– 54 |
70 + 15 – 4 |
|
32 |
+ 47 |
87 – 15 – 2 |
|
19 |
– 13 |
44 + 31 + 5 |
|
Картка 2 |
|
|
|
Порівняти вирази. |
|
|
|
70 |
+ 15 __ 70 + 18 |
30 |
– 6 __ 30 – 9 |
14 |
+ 46 __ 12 + 46 |
87 |
– 15 __ 97 – 15 |
Картка 3
Розв’язати задачу.
На клумбі розквітли 15 червоних троянд і 12 розових, а білих стільки, скільки червоних і розових разом. Скільки всього троянд розквітло на клумбі?
Картка 4
Розв’язати задачу.
На ставку плавало 14 гусей, стільки ж качок, а лебедів — на 8 менше, ніж гусей і качок разом. На скільки менше плавало гусей, ніж лебедів?
3. Усні обчислення
1) Математичний диктант.
•Суму чисел 34 і 25 зменшити на 23;
•суму чисел 60 і 40 зменшити на 20;
•різницю чисел 55 і 22 збільшити на 34;
•число 48 зменшити на суму чисел 12 і 12;
•число 12 збільшити на різницю чисел 56 і 44.
2) Гра «Що долетить швидше — літак чи гелікоптер?». Змагаються учні двох рядків.
49 + 11 |
31 + 55 |
100 – 70 |
87 – 40 |
|
27 + 40 |
12 + 12 |
25 + 43 |
|
Конспекти уроків |
325 |
|
|
40 – 30 |
50 + 21 |
18 + 30 |
58 – 44 |
19 + 31 |
96 – 43 |
23 + 17 |
|
II. Розвиток математичних умінь
1.Виконання завдання № 927 (усно)
2.Виконання завдання № 931 (ланцюжком)
3.Фізкультхвилинка
4.Розв’язання задачі № 929
1) На дошці — скорочений запис задачі. Дорослі — 32 } Старші — ? уч., на 18 більше ? Середні — 29 уч.
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
—Яку дію треба виконати?
2) Творча робота над задачею.
Змініть запитання задачі так, щоб вона розв’язувалася за допомогою виразу:
32 + (32 + 18) – 29
5.Порівняння чисел. Робота в парах Діти виконують завдання № 930.
6.Перевірка роботи
Діти працюють із сигнальними картками.
7.Самостійна робота Виконання завдання № 929.
8.Перевірка роботи
9.Завдання для допитливих
У колесі велосипедиста 8 спиць. Скільки проміжків між спицями?
10. Гра «Гостре око» Скільки трикутників на малюнку?
326 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 152 № 932.
Урок 124
Тема. Додавання й віднімання виду 27 + 3, 90 – 2. Складання задачі на знаходження третього доданка
Мета: повторити окремі випадки дій додавання й віднімання в межах 100; вправляти учнів у знаходженні невідомих компонентів дій першого ступеня.
Обладнання: предметні малюнки, таблиця усних обчислень, скорочений запис задачі, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання Один учень називає довжину другого відрізка із № 932.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
70 |
+ 30 – 50 |
40 |
+ (60 – 20) |
60 |
– (10 + 40) |
80 |
– (70 – 50) |
80 |
– 60 + 10 |
70 |
– 20 – 20 |
Картка 2
Користуючись переставною властивістю дії додавання, розв’язати приклади.
40 |
+ 6 |
+ 20 |
30 |
+ 2 |
+ 5 + 40 |
4 + 10 |
+ 50 |
50 |
+ 1 |
+ 40 + 6 |
|
70 |
+ 6 |
+ 10 |
30 |
+ 6 |
+ 50 |
Картка 3 |
|
|
|
||
Порівняти. |
|
|
|
||
40 |
– 20 __ 30 |
50 |
+ 50 __ 100 |
||
85 |
– 5 |
__ 35 |
70 |
+ 4 |
__ 100 |
50 |
__ 50 – 1 |
80 |
__ 70 + 9 |
Конспекти уроків |
327 |
|
|
3. Усні обчислення
1) Гра «Хто швидше?»
60 – 40 + 30
45 + 4
29 – 8
11 + 9
35 + 20 |
|
92 – 70 – 10 |
30 + 6
66 – 43
23 + 16
78 – 6
2)Гра «Знайди помилку».
Учень розв’язав приклади. Перевір, чи всі приклади він обчислив правильно.
37 + 22 = 59 |
43 |
+ 15 |
= 68 |
18 – 15 = 13 |
75 |
– 21 = 54 |
|
59 – 46 = 13 |
32 |
+ 47 |
=78 |
II. Розвиток математичних умінь
1.Виконання завдання № 933 (усно)
2.Виконання завдання № 934 (усно)
3.Виконання завдання № 936
Діти шукають і виписують приклади з відповіддю 50, 73, 80
4. Перевірка роботи Учень з першого ряду називає приклади з відповіддю 50.
Учень з другого ряду називає приклади з відповіддю 73. Учень з третього ряду називає приклади з відповіддю 80.
5.Фізкультхвилинка
6.Робота над задачами
1) Розв’язання задачі № 935 (з логічним навантаженням). На дошці скорочений запис задачі.
I — 22 кн. |
|
|
|
|
|
|
|
||
II — ? кн., на 5 кн. менше |
|
62 кн. |
||
} |
||||
III — ? кн. |
|
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
328 |
математика. 2 клас. Розробки уроків |
|
|
—Яку дію треба виконати?
—Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? 2) Розв’язання задачі № 937.
Діти розв’язують задачу самостійно. 3) Розв’язання задачі № 938.
Діти розв’язують задачу самостійно. 4) Перевірка роботи.
7. Завдання для допитливих У банці 2 літри молока. Половину молока з цієї банки перелили
у каструлю, в якій уже було 3 літри молока. Скільки літрів молока стало в каструлі?
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 153 № 939, № 940.
Урок 125
Тема. Повторення додавання й віднімання виду 28 + 5, 46 – 7. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Задачі на дві дії
Мета: повторитиокремівипадкиусногододаванняйвідніманняв межах 100; вправляти учнів у порівнянні значень числових виразів і знахо дженні числових значень виразів з буквеним компонентом.
Обладнання: таблиця усних обчислень, предметні малюнки, схеми задач.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання Один учень зачитує числа, які вставив у порожні квадратики.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
86 |
– 44 |
70 |
– 8 |
+ 22 |
23 |
+ 44 |
36 |
+ 4 |
– 9 |
58 |
– 40 |
60 |
– 3 |
– 12 |
Картка 2 |
|
|
|
|
Обчислити. |
|
|
|
|
35 |
+ 2 + 20 |
50 |
– 4 – 32 |
|
69 |
– 4 – 40 |
26 |
+ 4 – 7 |
|
100 – (50 + 20) |
18 |
+ 2 |
+ 56 |
330 математика. 2 клас. Розробки уроків
Діти розв’язують задачу самостійно. 2) Розв’язання задачі № 944.
На дошці — скорочений запис задачі.
Ч. — 14 кг }? кг П — 2 ящ. по 11 кг
—Про що дізнаємося спочатку?
—Яку дію треба виконати?
—Про що дізнаємося потім?
—Яку дію треба виконати?
6. Порівняння виразів Виконання завдання № 945 (ланцюжком).
7.Самостійна робота Виконання завдання № 946.
8.Перевірка роботи
III. Підсумок уроку
IV. Домашнє завдання
С. 154 № 947.
Урок 126
Тема. Перевірка дій додавання й віднімання. Письмове додавання й віднімання. Розв’язання й складання задач на дві дії. Перетворення величин
Мета: удосконалювативміннявиконуватиписьмоводіїпершогоступеня; вправляти учнів у перетворенні величин (мір довжини).
Обладнання: таблицяуснихобчислень,карткидляіндивідуальноїроботи, предметні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання Зачитати приклади, в яких відповідь більше за 50.
2. Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
12 + 16 |
90 |
– 8 – 31 |
37 + 22 |
47 |
+ 13 – 50 |
52 + 40 |
21 |
+ 49 – 16 |