Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ДЕК з Технології.doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
16.09.2019
Размер:
396.8 Кб
Скачать
  1. Проілюструйте у вигляді таблиці структуру діяльності вчителя та учнів під час роботи над навчальним проектом.

Структура діяльності учителя і учнів під час роботи над навчальним проектом

Етапи діяльності

Учні

Учитель

Способи організації взаємодії

1

Підготовка. Визначення теми та мети проекту

Обговорення пошук інформації

Розповідає про задум, мотивує, допомагає у визначенні завдань

Навчальний діалог

2

Планування

Формулюють завдання, обговорюють їх

Коригує, пропонує ідеї, висуває пропозиції

Навчальний діалог

3

Прийняття рішень

Обирають оптимальний варіант

Спостерігає, непрямо керує діяльністю

Ситуація вільного вибору, дискусія

4

Збір інформації

Збирають інформацію

Спостерігає, непрямо керує діяльністю

Ситуація вільного вибору

5

Аналіз інформації, формулювання висновків

Аналізують інформацію, готують вироби

Спостерігає, коригує, радить

Ситуація вільного вибору, навчальний діалог

6

Захист проектів, колективний аналіз

Презентують проекти, обговорюють разом з учителем, оцінюють зусилля, використані можливості, творчий підхід

Обговорює разом з дітьми

Навчальний діалог

  1. Розробити план-конспект інтегрованого уроку з трудового навчання для учнів 3 класу на довільну тематику.

План-конспект інтегрованого уроку з трудового навчання і математики (для учнів 3-го класу)

Тема: Трудове навчання: Виготовлення з паперу моделі іграшкового пара­шута.

Математика: Міри довжини. Міліметр. Відношення між одиницями довжини. Креслення і вимірювавня відрізків.

Мета: трудове навчання: вчити учнів створювати з паперу іграшкові па­рашути; удосконалювати вміння складати папір квадратної форми у декілька разів, різати по прямій та заокругленій лініях; розвивати окомір під час приклеювання строп до основи парашута; виховувати акуратність у роботі;

математика: ознайомити з новою одиницею вимірювання довжини — міліметром; розвивати увагу під час співвідношення міліметра з іншими одиницями вимірювання довжини; виховувати спостережливість, старанність.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Вид уроку: інтегрований урок.

Об'єкт праці: іграшкова модель парашута.

Обладнання: малюнок із зображенням парашутистів; зразок іграшкової моделі парашута; п'ять кругів, виготовлених із цупкого кольорового па­перу.

Приладдя, матеріали та інструменти: тонкий папір квадратної форми для кожного учня, нитки, ножиці, клей ПВА, пензлі для клею, прості олівці, голки, пластилін, три аркуші квадратної форми для демонстрування дослідів.

План уроку

I. Підготовка робочих місць до уроку

II. Організаційний момент

III. Повідомлення теми й мети уроку

IV. Демонстрація зразка іграшкової моделі парашута

V. Ознайомлення з одиницею вимірювання довжини — міліметром

VI. Робота в парах

VII. Підсумки уроку

VIII.Домашнє завдання

IX. Прибирання робочих місць