- •Міністерство освіти і науки України Державний вищий навчальний заклад Новороздільський політехнічний коледж
- •1. Організаційний момент.
- •2. Актуалізація опорних знань студентів:
- •Виклад навчального матеріалу.
- •4. Закріплення навчального матеріалу.
- •Підведення підсумків заняття. Виставлення і коментування оцінок.
- •Самостійна робота:
- •1.Обробка та аналіз даних.
- •2. Прогнозування розвитку ринку
Міністерство освіти і науки України Державний вищий навчальний заклад Новороздільський політехнічний коледж
Дисципліна «Ринкові дослідження»
Тема: Дослідження ринку.
Тема заняття: Обробка та аналіз даних. Прогнозування розвитку ринку.
Мета:
Навчальна: оволодіти знаннями щодо завершального етапу процесу проведення маркетингового дослідження, основних методів аналізу та обробки зібраної інформації, кількісних та якісних методів прогнозування попиту.
Розвиваюча: навчити використовувати знання з таких дисциплін як маркетингова товарна політика, маркетингові комунікації, статистика, економіка підприємства, узагальнювати їх, виявляти пізнавальний, творчий інтерес при вивченні курсу ринкових досліджень, продовжувати виробляти навики самостійної роботи з літературою.
Виховна: викликати почуття гордості за обрану спеціальність, інтерес до вивчення дисципліни, формувати у студентів старанність, принциповість, відповідальність за результати роботи.
Тип заняття: інтерактивна лекція
Метод проведення заняття: пояснення, з елементами бесіди
Наочність: роздатковий матеріал
Час: 4 академічні години
Студент повинен знати:
Основні методи аналізу зібраних даних;
Теорію ігор та теорію черг;
Основні якісні та кількісні методи прогнозування ринку.
Студент повинен вміти:
Вирівняти ряд динаміки по прямій та по параболі;
Розраховувати прогноз рівняння та наступні роки;
Вибирати най адекватнішу модель динаміки ряду.
Література:
Навчальні посібники та підручники
1. Гаркавенко С.С. Маркетинг. Підручник.- 6-те вид.-Київ;Лібра, 2008 ст.125-132
2. Інтернет-продукт: www.refine.org.ua
ХІД ЗАНЯТТЯ:
1. Організаційний момент.
1.1. Перевірка присутності студентів.
1.2. Відповіді на запитання з попередньої теми.
2. Актуалізація опорних знань студентів:
Метод: діалог відтворюючого характеру:
Назвіть основні обмеження маркетингового дослідження.
Як брак часу та коштів впливає на процес проведення маркетингового дослідження?
Які типи моделей рішень ви знаєте?
Яка особливість прийняття рішення в умовах визначеності?
Яка особливість прийняття рішення в умовах невизначеності?
Охарактеризуйте модель прийняття рішень в умовах ризику.
Що таке альтернатива?
Що таке дерево цілей?
Що найчастіше обирають за критерій рішення для аналізу дерева цілей?
Що таке очікувана цінність досконалої інформації?
Мотивація навчальної діяльності: оголошення теми і мети заняття та плану лекції.
Метод: розповідь:
Обробка та аналіз даних.
Прогнозування розвитку ринку.
Виклад навчального матеріалу.
п.1. : лекція
п. 2: лекція + роздатковий матеріал
4. Закріплення навчального матеріалу.
Які ви знаєте методи аналізу зібраної інформації?
Які теорії прийняття рішень вам відомі?
Що є метою прогнозування?
Які ви знаєте кількісні методи прогнозування?
Які ви знаєте якісні методи прогнозування?
Що являє собою метод екстраполяції тренда?
Яке завдання виконує регресійний та кореляційний аналіз?
В чому полягає суть методу стандартного розподілу ймовірностей?