Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
екзамен.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
05.09.2019
Размер:
86.04 Кб
Скачать

29. (Це урок в 2 класі) переобити на 3 клас)

Тема: Споріднені слова. Корінь слова.

Мета:закріпити поняття про споріднені слова, вміння визначити в них спільну частину (корінь), розвивати навички спостереження, аналізу, зіставлення і на цій основі - уміння робити нескладні висновки і узагальнення.

Обладнання: Таблиця "Споріднені слова", малюнки.

Зміст уроку і. Повідомлення теми і завдань уроку.

-Діти! До нас на урок прибули гості з країни Граматики. Це споріднені слова або слова - "родичі". Усі родичі - це сім'я. А сім'я живе в одному домі. У мові прийнято цей дім називати гніздом, точніше словотворчим гніздом, в яке, як чарівні пташки, "злітаються" слова.

Сьогодні на уроці ми дізнаємося, які слова називаються спорідненими, навчимося складати словотворчі гнізда, визначати спільну частину споріднених слів - корінь.

Іі. Формування поняття "споріднені слова".

- Розгляньте малюнки дуба, дубочка, дубового листка.

1) - Що є спільного між предметами, зображеними на малюнках?(Дубок - це маленький дуб, дубовий листок - частина дуба).

- Отже ці предмети - "родичі", вони споріднені між собою. Слова, які означають назви цих предметів (дуб, дубок) або виражають їх ознаку (дубовий) - теж споріднені.

- Прочитайте уголос слова - підписи і знайдіть у них спільну частину. (Аналогічна робота ведеться над словами - "родичами" із вправ у підручнику).

2) Ознайомлення з правилом у підручнику.

Ііі. Засвоєння поняття "Корінь".

1) Робота в групах - виконуються дві вправи з підручника.

2) Гра "Одягни корінь".(На дошці записаний корінь вод- ).Як можна одягнути даний корінь, щоб одержати споріднені слова?(Вода, водичка, водиця, водний).Подумайте і скажіть, чи слова водій, водити будуть спорідненими із словами вода, водичка, водний? Чому?

3) Читання казки "Родичі".Йшли колись стежкою гусак, гуска і гусенята, а назустріч їм повзла гусениця.- Я гусак, це - гуска, а то-гусенята, - ввічливо сказав гусак. - А ти хто?- А я ваша тітка, - похвалилася гусениця. Гуси ображено загиготали.

- Чи зрозуміли ви, чому образилися гуси?- Що ж вийшло насправді?- Які слова називаються спорідненими?- Наведіть приклади.

- На основі власних спостережень зробіть висновок про те, чи достатньо звукової подібності для того, щоб слова вважати спорідненими?

Іv. Узагальнення знань за запитаннями.

Що нового ви дізналися про слова?(У мові є споріднені слова, вони мають спільну частину - корінь).

- Які слова називаються спорідненими?- Що називається коренем слова?- Що треба зробити, щоб знайти корінь слова?

32. Урок читання. 2 клас

Тема уроку: В.Нестайко “Руденький”

Мета: формувати навички свідомого виразного швидкого читання; удосконалювати навички роботи аналіз прочитаного тексту; розвивати зв'язне мовлення, увагу; виховувати почуття щедрості.

Обладнання: портрет В.Нестайка, книги В.Нестайка, книги про добро, таблиця для оцінювання результатів роботи.

Хід уроку

І Організаційний момент

ІІ Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

Вправи для розвитку дихання.

1. “Звуконаслідування”.

Ця вправа тренує різні види видихів.

Пригадайте й відновіть різні звуки природи:

· свист вітру

· шум лісу

· гарчання собаки

· звук дзвінка

· крик півня

2. Робота над деформованим прислів'ям.

Не мійсся з хами сьлюдкого, щоб біто не лобу тагоко.

  • Чого навчає нас це прислів'я?

  • Який твір ми читали, герої якого знали зміст даного прислів'я?

ІІІ Перевірка домашнього завдання

ІІІ Оголошення теми уроку.

ІV Опрацювання оповідання В.Нестайка “Руденький”

1. Підготовка учнів до читання.

· Розгляд портрета В.Нестайка.

· Робота над запам'ятовуванням біографії Всеволода Нестайка.

(Вчитель розповідає про автора, а діти на основі спорних слів запам'ятовують зміст біографії)

2. Технологічна підготовка.

Чорнявий Дременув

Похапливо Зойкнула

Тицьнув Поверне

Вихопив Віддавати

Пильно Тим часом

  • Як ви розумієте слова: тицьнув, зойкнула, дременув?

  • Знайдіть слова, які відповідають на питання “Який?”

3. Читання оповідання вчителем.

- Чому оповідання називається “Руденький”?

5. Повторне читання оповідання учнями.

“Сніжинки”. На чию парту падає сніжинка, той учень читає.

  • Де відбуваються події?

6. Смисловий аналіз тексту.

  • Що дала бабуся дітям?

  • Прочитайте, як з'їв цукерку чорнявий хлопчик?

  • Як їла дівчинка і руденький?

  • Чому чорнявий хлопчик дременув у під'їзд?

7. Узагальнення.

  • Чому руденький вважав себе не зовсім хорошим?

  • Чому він не може бути поганим?

  • Що відповів дідусь? Прочитайте.

На дошці записані прислів'я.

8. Робота в групах.

1 група Навчатись читати оповідання в особах.

2 група. Вставити порушену послідовність. Всеволод Нестайко “Руденький”.

3 група Технологія “Прес”.

-Які риси характеру властиві Руденькому? Чорнявому?

-Доведіть, що Руденький був щедрий, совісний.

-Доведіть, що Чорнявий був жадібний.

-Перевірка роботи в групах.