- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •3. Норматив рентабельності, що забезпечує підприємству отримання прибутку, дорівнює 15,0 %.
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •7. Потреби населення у вугіллі визначені у розрахунковому році на рівні 7,5 млн.Тон
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення:
Розв’язання
№п/п |
Показатели |
Базовый год |
Расчетный год |
1 |
Производственная мощность на н. г. |
|
820 |
2 |
Вывод производ.мощности в течение года |
|
22 |
3 |
_ ПМ выводимая |
|
9 |
4 |
Ввод производ.мощности в течение года |
|
15 |
5 |
_ ПМ вводимая |
|
5,3 |
6 |
ПМ на к.г. |
120 |
813 |
7 |
_ ПМ ср.годовая (М вход + М среднегод. ввод. - М среднегод вывод.) |
845 |
816,3 |
8 |
V про-ва |
810 |
799,974 |
9 |
Кисп.ПМ |
0,959 |
0,980 |
10 |
Резерв ПМ,% |
4,1 |
2,0 |
_ _
Кнеобх. ПМ=Qпро-ва/ПМ=810/845=0,959
Резерв ПМ=(1-0,959)*100=4,1%
ПМн.г.=ПНн.г/ПМк.г.=120 тыс тонн
_
ПМ выв=ПМвыв(12-t)/12
_
ПМ выв=10*(12-5)/12=5тыс.тонн
_
ПМ выв=12(12-8)/12=4тыс.тонн
_
ПМвыв.общ.=5+4=9тыс.тонн
_
ПМ ввод.=15*0,35=5,3тыс.тонн
_
ПМ на к.г.= ПМн.г.- ПМ выв+ПМввод.=820-9+5,3=816,3тыс.тонн
_
ПМ на к.г.= ПМн.г.- ПМ выв+ПМввод.=820-(12+10)+15=813 тыс.грн
_ _
Кисп.ПМ=Кнеобх.ПМ+ΔК=0,959+0,021=0,98тыс.тонн
_ _
Qпро-ва возм.=ПМ год.* Кисп.ПМ=816,3*0,98=799,974
Резерв ПМ=(1-0,98)*100=2%
Вывод:в рачетном году возможный объем про-ва цемента сост799,974 тыс.тонн
Задача
Визначити чи має право сім’я на отримання житлової субсидії та її суму на місяць ? Яку суму коштів буде сплачувати сім’я щомісячно за отримані комунальні послуги ?
Вихідні дані:
1. Сім'я власника житла складається з 4-х осіб та відповідає вимогам щодо надання субсидії.
2. Вартість комунальних послуг, що отримує сім'я щомісячно, складає 520,0 грн., в т.ч. у межах норми споживання - 485,0 грн.
3. Затверджений державою розмір прожиткового мінімуму складає 744 грн. на одну особу на місяць.
4. Доходи членів сім’ї за 6 попередніх місяців складали: чоловіка –10800 грн..; жінки - 4500 грн.; стипендія дитини - 2100 грн.
Розв’язання
1)ССД6мес.=10800+4500+2100=17400грн.
2)ССД1мес=17400/6=2900грн.
3)Дох.1чел.1мес.=2900грн/4чел=725грн.
725<744 →15%
4)Сж.к.у.=Ст-сть ж.к.у.(норма)-ССД1мес.*0,15= 485,0грн-2900*0,15=50грн.
5)Доплаты=Ст-сть ж.к.у.(получен.)-Сжку=520-50=470грн.
Семья имеет право на Сжку в ежемесячном размере50грн, но должна будет доплачивать ежемесячно 470грн.
Задачи
Скласти розрахунковий баланс цукру та визначити необхідний обсяг його виробництва
Вихідні дані:
1. В базисному році чисельність населення складала 46,3 млн. чол. У розрахунковому році очікується її скорочення на 2,0%.
2. Душова норма споживання цукру населенням визначена в розмірі 20 кг на рік.
3. Виробничім споживачем цукру є харчова промисловість, дані про обсяги виробництва в якій в розрахунковому році, норми витрати цукру та нормативні його запаси наведені у таблиці
Консервна 6,5 0,2 20 Кондитерська 11,0 0,5 10
4. Підприємства харчової промисловості працюють 260 днів на рік.
5. Потреби у цукрі інших галузей визначені і дорівнюють у розрахунковому році 300 тис.тон
6. Визначено, що у розрахунковому році нормативний обсяг цукру у державному резерві становитиме 0,3 млн. т.
7. На початок розрахункового року в державному резерві знаходиться 0,5 млн. тон цукру.
8. Експорт цукру планується у розмірі 1,5 млн. тон.
9. Залишки цукру на початок розрахункового року складуть: у консервній - 32 тис. тон, у кондитерській – 20 тис. тон, в інших галузях – 10 тис. тон.
Расчетный баланс сахара
Розв’язання
Ресурсы |
Тыс.т |
Распред |
Тыс. т |
Запасы на нач года |
62 |
ПЭН |
7100 |
Пр-во |
9557,48 |
Кап строит |
|
Импорт |
|
Рыночный фонд |
907,48 |
Разбронирование гос резерва |
200 |
Экспорт |
1500 |
Прочее |
|
Закладка гос резерва |
|
|
|
Остатки на конец кода |
312 |
Итого |
9819,48 |
Итого |
9819.48 |
РФ=Тн*Nп=46,3*0,98*20=907,48тыс.тонн
ПЭНконсер.=Опрi*Npi=6500*0,2=1300тыс.тонн
ПЭНкондит..=Опрi*Npi=11000*0,5=5500тыс.тонн
ПЭНконсер= ПЭНконсер/Nдн.=1300/260=5
ПЭН= ПЭНкондит/Nдн.=5500/260=21,2
Зкг=ПЭН*Nз=5*20=100тыс.тонн
Зкг=ПЭН*Nз=10*21,2=212тыс.тонн
ΔГР=ГРнорм-ГРк.г.=300-500=-200тыс.тонн
ОП=9819,42-262=9557,48тыс.тонн
Вывод:необхыдний обсяг вир-ва склав 9557,48 тыс.тонн сахара.
Задача
Скласти баланс вугілля і визначити необхідний обсяг його видобутку в розрахунковому році
Вихідні дані:
Обсяг виробництва електроенергії на електростанціях, що працюють на вугіллі, складе в розрахунковому році 20,0 млрд. квт. час.
Норма витрати вугілля на виробництво 1,0 тис. квт-час електроенергії дорівнює 2 тони
Потреби інших галузей у вугіллі складають 20% від потреб електростанцій.
Населенню планується реалізувати в розрахунковому році 3,5 млн. тон вугілля.
Експорт вугілля в розрахунковому році складе 6,5 млн. тон
Кабінетом Міністрів встановлено нормативний обсяг вугілля у державному резерві у розмірі 3,7 млн.тон
На початок розрахункового року у державному резерві знаходиться 3,4 млн. тон вугілля.
Залишки вугілля на початок розрахункового року складуть 0,7 млн. тон, а на кінець року - 1,2 млн. тон
Розв’язання
Ресурсы |
Млн т |
Распред |
Млн т |
Запасы на нач года |
0,7 |
ПЭН |
40+8 |
Пр-во |
58,8 |
Кап строит |
|
Импорт |
|
Рыночный фонд |
3,5 |
Разбронирование гос резерва |
|
Экспорт |
6,5 |
Прочее |
|
Закладка гос резерва |
0,3 |
|
|
Остатки на конец кода |
1,2 |
Итого |
59,5 |
Итого |
59,5 |
1)∆ ГР=ГРнорм-ГР н.г=3,7 млн.т -3,4 млн. т = +0,3 млн т
2)ПЭНэ=20млрд*2т/1тыс=40млн
ПЭН др.=40млн*0,2=8млн
Вывод:для обеспечения всех потребностей в расчетном году необходимо добыть 58,8 млн.тонн угля.
Задача
Визначити необхідність введення в дію в розрахунковому році потужностей з виробництва цукру та обсяг потрібних для цього інвестицій
Вихідні дані:
На кінець базисного року виробничі потужності цукрових підприємств дорівнювали 3,9 млн. т
2. Виробничі потужності цукрових заводів, які діють на початок розрахункового року, будуть
використовуватися на 90,0%;
3. У розрахунковому році у цукровій галузі планується виведення застарілого обладнання:
з 01.03. – потужністю 0,12 млн. т цукру на рік, яке використовується на 85,3 %;
в невизнечений термін - потужністю 0,03 млн. т цукру на рік, яке використовується на 88,0 %.
4. Необхідний для задоволення потреб усіх споживачів обсяг виробництва цукру в розрахунковому році визначений в розмірі 4,02 млн. т
5. Нормативний коефіцієнт використання потужностей, що вводяться в дію, дорівнює 0,800.
6. Відомо, що на двох цукрових заводах для введення в дію виробничих потужностей були
витрачені такі обсяги інвестицій: 125 млн. грн. – для введення потужності розміром 20 тис. тон цукру на рік та 140 млн. грн. - для введення потужності розміром 40 тис. т цукру на рік