Фонд несчастного случая
№1.
Визначити зобов’язання Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві відповідно до діючого законодавства в 4 кварталі, якщо ФЗП складав:
У жовтні - 6,0 тис. грн.
У листопаді - 5,5 тис. грн.
У грудні - 5,6 тис. грн.
Страховий тариф установлений для підприємства - 1,27%. Підприємство виплатило потерпілому від нещасного випадку на виробництві по 900 грн. кожного місяця кварталу. Внески за листопад перераховано з затримкою в 12 днів.
Внески=(6000+5500+5600)*1,27%=217,17
Пеня=5500*1,27%*((120%*7,75%)/365)*12=0,21
Σзабовязань=217,17+0,21=217,38
217,38-900*3=-2482,62-заборгованність фонду перед п/п.
№2
Визначити зобов’язання фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві відповідно до діючого законодавства в 1 кварталі, якщо ФЗП склав:
У січні – 5,2 тис.грн.,
лютому - 6,0 тис.грн.,
березні – 6,5 тис.грн.
Підприємство є бюджетною організацією.Внески за лютий перераховані через 10 днів після виплати зарплати, в інші місяці внески перераховувалися одночасно з одержанням коштів на зарплату в банку. Фонд повинен виплатити допомогу на поховання померлому від нещасного випадку на виробництві в розмірі 1400 грн. й одноразову допомогу його родині в розмірі 12000 грн.
1) (5200+6000+6500)*0,2%=35,4
Пеня=6000*0,2%*((120%*7,75%)/365)*10=0,03
3)Сумма=35,4+0,03=35,43
35,43-1400-12000=-13364,57-фонд повинен п/п
Фонд инвалидов
Чисельність працюючих на підприємстві - 105 чоловік. Середня річна заробітна плата одного працюючого на підприємстві становить 10000 грн. При перевірці встановлено, що підприємством працевлаштовані 2 інваліди.
Визначити суму штрафних санкцій, що підприємство повинне виплатити Фонду соціального захисту інвалідів і суму пені, якщо ці штрафні санкції були оплачені підприємством із затримкою на 18 днів.
Норматив: 105*4%=4(чел)
Штраф=2*10000=20000
Пеня=20000*((120%*7,75%)/365)*18 =91,73
Σ=20000+91,73=20091,73
Все фонды:
№1
Работнику первый раз в текущем году предоставлена материальная помощь в качестве нецелевой благотворительной помощи в сумме 1 500 грн. Определить размер взносов в социальные фонды (взносы на социальное
Страхование от несчастного случая 1,1%)
Налогооблогаемая часть мат.помощи:
1500-1220=280
ПФУ: 280*(33,2%+2%)=98,56
ФСССЗ:280*(1,6%+0,6%)=6,16
ФССТВП:280*(1,4%+0,5%)=5,88
ФССНС:280*1,1%=3,08
Σудержаний=8,68
НДФЛ=(280-8,68)*15%=40,7
Мат.пом.,выданная на руки:
1500-8,68-40,7=1450,62
№4
Підприємством нарахована зарплата співробітникам у розмірі 10000 грн. і матеріальна допомога 10 співробітникам по 1000 грн. і 5 співробітникам по 1600 грн.
Розрахувати нарахування на зарплату й утримання із зарплати в усі фонди обов'язкового страхування відповідно до діючого законодавства, якщо підприємство є бюджетною організацією і нараховувало зарплату всім працюючим вище прожиткового мінімума
з/п берем 1% по ТВП
мат.помощь 0,5%
Начисления:
1600-1220=380*5=1900
10000+1900=11900
11900*(33,2%+1,4%+1,6%+0,2%)=4331,6
11900*(2%+0,6%+1%(0,5%))=368,9
НДФЛ=(11900-368,9)*15%=1723,67
№2
Підприємством нарахована зарплата співробітникам за грудень у розмірі 10000 грн. Розрахувати нарахування на зарплату й утримання із зарплати в усі фонди обов'язкового страхування відповідно до діючого законодавства, якщо страховий тариф фондом страхування від нещасного випадку на виробництві встановлений у розмірі 1,12%. Сума зарплати всіх співробітників вище прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
№3
Підприємством нарахована зарплата співробітникам за квітень у розмірі 20000 грн. Підприємство застосовує загальну систему оподатковування.
Розрахувати нарахування на зарплату й утримання із зарплати в усі фонди обов'язкового страхування відповідно до діючого законодавства, якщо підприємство є бюджетною організацією. Внески перераховані через 10 днів після виплати зарплати.