Фонд занятости
№1
Визначити нарахування й утримання на ФЗП до фонду сприяння зайнятості відповідно до діючого законодавства, якщо ФЗП складав у лютому – 20,5 тис.грн, за березень – 20,4 тис.грн. По цивільно- правовим договорам виплачено в березні 5,0 тис.грн.
Внески за лютий перераховані через 10 днів після виплати зарплати, в березні внески перераховувалися одночасно з одержанням коштів на зарплату в банку.
Лютий=20500*(1,6%+0,6%)=451
Штраф= 451*50%=225,5
Пеня=451*((120%*7,75%)/365)*10=1,15
Березень=20400*(1,6%+0,6%)=448,8
Договор=5000*2,2%=110
Σлютий=451=1,15=452,15
Σберезень=110+448,8=558,8
№2
Визначити нарахування й утримання на ФЗП до фонду сприяння зайнятості за 1 квартал відповідно до діючого законодавства при наступних даних:
місяць |
ФЗП |
День виплати з\плати |
День внесення внесків |
січень |
5000 |
10.02 |
- |
лютий |
7000 |
11.03 |
11.03 (за 01. і 02) |
березень |
9000 |
10.04 |
10.04 |
В березні була нарахована матеріальна допомога 5 співробітникам по 800 грн. і ще 5 – по 1800 грн.
1) Січень=5000*(1,6%+0,6%)=110
Пеня січень= 110*((120%*7,75%)/365)*30=0,84
2) Лютий=7000*(1,6%+0,6%)=154
3) Березень=9000*(1,6%+0,6%)=198
Σсічень=110+0,81=110,81
Мат.допомога:
5*(1800-1220)*(1,6%+0,6%)=63,8
Σквартал=110+0,84+154+198+63,8=162,84
№ 3
Визначити нарахування й утримання на ФЗП до фонду сприяння зайнятості відповідно до діючого законодавства, якщо ФЗП в січні складає 100 тис. грн, у т.ч. інвалідів 10 тис. грн. При цьому кількість працюючих на підприємстві – 50, в т. ч.- працює інвалідів на підприємстві 10 чоловік.
Внески за січень перераховані через 10 днів після виплати зарплати.
Січень=100000*(1,6%+0,6%)=2200
Пеня=2200*((120%*7,75%)/365)*10=5,6
Σ=2200+5,6=2205,6
№4
Визначити нарахування й утримання на ФЗП до фонду сприяння зайнятості за січень відповідно до діючого законодавства, при наступних даних:
Нарахований ФЗП – 50,0 тис.грн., в т.ч. інвалідам – 10,5 грн., чисельність інвалідів на підприємстві складає більш 50% загальної чисельності. ФЗП пенсіонерів – 1200 грн.
Виплати по цивільно-правовим договорам склали 3000 грн.
Т.к. з/п инвалидов меньше 25% от ФОТ, то берем обычные ставки, если бы было больше, то з/п инвалидам мы умножали бы только на 0,6%.
50000*(1,6%+0,6%)=1100
3000*2,2%=66
Σ=1100+66=1166
№5.
На підприємстві було проведено перевірку органом ФССВБ. При перевірці було виявлено:
1.заниження нарахованної заробітної плати в розмірі 20300 грн.
2. порушення витрат коштів
3.Внески в розмірі 6581 грн. до фонду були перераховані з затримкою в 35 днів.
Розрахувати всі санкції, які повинно виплатити підприємство до ФССВБ.
1) 20300
2) 6581*50%=3290,5
3) 6581*50%=3290,5
Пеня=6581*((120%*7,75%)/365)*35=58,69
Σ=20300+3290,5+3290,5+58,69=26939,69
Розмір адміністративних санкцій встановлено від 8 до 15 НМДГ (136-255 грн.)
№6
На підприємстві було проведено перевірку органом ФССВБ. При перевірці було виявлено:
1.несвоєчасна реєстрація в органах ВБ
2.несвоєчасна сплата страхових внесків від нарахованої зарплати
3. несвоєчасне надання звітності .
Нараховано ФЗП за цей період в розмірі 10200 грн. Затримка підприємства по всім порушенням склала 15 днів.
Розрахувати страхові внески та санкції, які накладено на підприємство органом ФССВБ.
1) 10200*(1,6%+0,6%)=224,4
2) порушення строку реєстрації платника страхових внесків:
224,4*50%=112,2
3) порушення строків оплати внесків:
224,4*50%=112,2
Пеня=224,4*((120%*7,75%)/365)*15=0,86
4) несвоєчасне надання звітності:
10 НМДГ=170 грн
Σ=224,4+112,2+112,2+170+0,86=619,66