Пенсионный фонд
№ 1
Розрахувати зобов'язання по сплаті збору в пенсійний фонд, якщо була нарахована зарплата співробітникам - 10000 грн., нарахована матеріальна допомога 2 співробітникам по 1000 грн., і 5 –по 1500 грн.
Підприємство в звітному періоді реалізувало ювелірних виробів на суму 100 тис.грн, з яких 10 тис. грн. коштували обручки. Також підприємство уклало договір куплі офісного приміщення на суму 80 тис.грн.
10000*33,2%=3320
10000*2%=200
Мат.помощь > 1220
5*(1500-1220)*33,2% =92,96*5=64,8
4) 5*(1500-1220)*2%=5,6*5=28
Суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю ювелірними виробами оплачують збір у розмірі 5% від вартості реалізованих виробів.
(100000-10000)*5%=4500
При операціях купівлі-продажу нерухомості збір становить 1% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу.
80000*1%=800 (грн)
Σ = 200+28=228 (грн)
Σ= 3320+464,8+4500+800 =9084,8 (грн)
7) Общ. сумма = 9084,8+228 =9312,8 (грн)
№2
Розрахувати зобов'язання по сплаті збору в пенсійний фонд за березень, якщо в березні нарахована зарплата співробітникам - 100000 грн., з яких 15000 грн. нараховано інвалідам.
Нарахована матеріальна допомога 3 співробітникам по 900 грн., і одному – 2000 грн.
Підприємство надавало послуги стільникового зв’язку, від яких отримано 122500 грн. і від безкоштовних послуг стільникового звязку – 10200 грн.
100000-15000=85000
85000*33,2%+85000*2% =29920
15000*4%+15000*2%=900
Мат.помощь > 1220
(2000-1220)*33,2%=258,96
(2000-1220)*2%=15,6
Від послуг мобільного зв'язку збір сплачується в розмірі 7,5% від вартості послуг мобільного зв'язку.
122500*7,5%=9187,5
10200*7,5%=765
Σ=29920+900+258,96+15,6+9187,5+765=41047,06
№3
Розрахувати зобов'язання по сплаті збору в пенсійний фонд за березень, якщо в березні нарахована зарплата співробітникам - 100,0 тис. грн., у т.ч. інвалідам – 15,0 тис. грн. Робітники підприємства працювали в вихідний день , ФЗП за який склав 8100 грн. і перераховується на благодійні цілі.
Нарахована зарплата працюючим на підприємстві пенсіонерам склала 5,0 тис.грн.
Підприємство придбало автомобіль вартістью 80,5 тис.грн.
(100000-15000)=85000
15000*4%+15000*2%=900
85000*33,2%+85000*2%=29920
При відчуженні легкових автомобілів збір становить 3% від вартості автомобіля.
80500*3%=2415
Σ=900+29920+2415=33235
№4
Розрахувати зобов'язання по сплаті збору в пенсійний фонд, якщо нарахована зарплата співробітникам - 10000 грн, нараховані добові на відрядження в розмірі 1000 грн, нарахована матеріальна допомога двом працюючим по 1500 грн. та компенсація за невикористану відпустку – 3600 грн
Підприємство надало послуги із продажу ювелірних виробів на суму 60000 грн. і придбало безготівкову валюту на суму 200 тис.грн.
10000*33,2%+10000*2%=3520
Мат.помощь > 1220
2*(1500-1220)*33,2%=185,92
2*(1500-1220)*2%=11,2
3) Суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю ювелірними виробами оплачують збір у розмірі 5% від вартості реалізованих виробів.
60000*5%=3000
3520+11,2+185,92+3000=6717,12
С июля 2010г. Отменена ставка на валюту
№5
Розрахувати зобов'язання по сплаті збору в пенсійний фонд за березень, якщо була виплачена зарплата за лютий в розмірі 8000, в т.ч. інвалідам – 1000 грн., в березні нарахована зарплата співробітникам - 9000 грн., у т.ч. інвалідам - 2000 грн., нараховані добові на відрядження в розмірі 10000 грн.
Внески за лютий підприємство перерахувало з затримкою в 10 днів.
В березні Підприємством укладена угода по покупці офісу інвентарною вартістю 60000 грн.
За лютий:
8000-1000=7000
7000*33,2%=2324
7000*2%=140
1000*4%=40
1000*2%=20
2324+140+40+20=2524
Штраф 10% своєчасно не сплачених сум при затримці сплати на строк до 30 днів:
2524*10%=252,4
Пеня: (0,1%*2524*10)/100=25,24
Березень:
9000-2000=7000
7000*(33,2%+2%)+2000*(4%+2%)=2584
При операціях купівлі-продажу нерухомості збір становить 1% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу.
60000*1%=600
Командировочные не облагаются.
2584+600+25,24=3461,64
Сумма общая=2524+3461,64=5985,64
№6
На підприємстві було проведено перевірку органом ПФУ. При перевірці було виявлено:
1.Неведення в установленому порядку обліку сум зарплати, відсутність первинних документів про обчислення і сплату пенсійних внесків
2.заниження нарахованної заробітної плати в розмірі 20300 грн.
3.Внески в розмірі 6581 грн. до фонду були перераховані з затримкою в 35 днів.
Розрахувати всі санкції, які повинно виплатити підприємство до ПФУ.
Финансовые санкции:
1) 20*17=340
2) 20300*100%=20300
3)6581*20%=1316,2
Пеня: (6581*0,1%*35)/100=230,34
4) доначисления органам ПФУ-5%
20300*(33,2%+2%)*5%=357,28
Σ=340+20300+1316,2+357,28+230,34 =22543,82
Розмір адміністративних санкцій встановлено від 8 до 15 НМДГ (136-255 грн.)
№7
На підприємстві було проведено перевірку органом ПФУ. При перевірці було виявлено:
1.несвоєчасна реєстрація в органах ПФУ
2.несвоєчасна сплата страхових внесків від нарахованої зарплати
3. несвоєчасне надання відомостей в систему персоніфікованого обліку та іншої звітності до ПФУ.
Нараховано ФЗП за цей період в розмірі 10200 грн. Затримка підприємства по всім порушенням склала 15 днів.
Розрахувати страхові внески та санкції, які накладено на підприємство органом ПФУ.
Стархові внески:
10200*(33,2%+2%)=3590,4
Штрафні санкції:
несвоєчасна реєстрація в органах ПФУ:
10%*3590,4=359,04
несвоєчасна сплата страхових внесків:
10%*3590,4=359,04
несвоєчасне надання відомостей:
10%*3590,4=359,04
Пеня: (3590,4*0,1%*15)/100=53,86
Сума=3590,4+359,04*3+53,86=4721,38
Розмір адміністративних санкцій встановлено від 8 до 15 НМДГ (136-255 грн.)