Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КУРСОВА ЧЕН.doc
Скачиваний:
18
Добавлен:
27.10.2018
Размер:
1.47 Mб
Скачать

2.3. Тема уроку: «Декоративний натюрморт. Пасхальний натюрморт.»

Клас: 6

Мета: дати знання про локальний колір та форму у декоративному вирішенні натюрморту, розширити поняття про живопис; продовжувати формувати в учнів вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки і розвивати навички роботи пензлем; пробуджувати інтерес до творчої діяльності в умовах практичної роботи; виховувати терпіння при роботі.

Вид уроку: тематичне малювання

Тип уроку: комбінований

Оснащення уроку:

-Зоровий ряд: зображення орнаментів писанок, роботи інших дітей(див. дод. Г)

-Матеріали та інструменти: альбом, гуаш , пензлі, палітра, склянка з водою, серветка.

Словник термінів:

Тон, насиченість — 1) Колір, забарвлення, а також відтінок, нюанс якого-небудь кольору, що характеризується певним ступенем яскравості, насиченості. 2) У малярстві — основний, переважний колір у вибраному діапазоні кольорів, що узагальнює й підпорядковує собі всі інші кольори картини (теплий, холодний, золотистий). 3) У роботах, виконаних олівцем, вуглем, пастеллю,— посвітлішання, а також потемніння штриха чи плями, взятих у порівнянні з іншими.

Тонувати — покривати фарбою, надаючи потрібного тону; робити декоративне забарвлення для імітації.

Нюанс (франц. — відтінок) — відтінок, ледве помітна різниця; тонкий або ніжний відтінок чи різновид кольору.

Локальний колір — колір, властивий забарвленню самого предмета. Видиме забарвлення кожного предмета змінюється від сусідства з іншими зафарбованими предметами, але в суворій відповідності до кольору предмета.

Рефлекс - зміна забарвлення предмета, яка виникає, коли світло, відбившись від навколишніх об'єктів, падає на цей предмет чи його частину.

Хід уроку:

1.Організаційний момент.

-Добрий день, діти! Сідайте. Хто сьогодні відсутній?

2. Актуалізація опорних знань.

- Що ви пам’ятаєте з попередніх уроків про живопис?

-Які ви знаєте жанри живопису?

-Натюрморт- це…?

-Якими бувають натюрморти?

3. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогоднішнім нашим завданням є виконання пасхального натюрморту.

-Які є складові натюрморту?

- А складові пасхального натюрморту?

-Що таке декоративність?

-Що таке орнамент?

4. Виклад нового навчального матеріалу.

Живописець, змішуючи на палітрі кольори, не тільки отримує нові, але й здобуває різноманітні тони кожного окремого кольору. Наприклад, від густо-синього через поступове його посвітлення до світло-блакитного.

Живописець змінює тон, додаючи білила, і чим їх більше, тим світліший, ніжніший тон. Тон має, у свою чергу, відтінки. Це ледь помітна різниця між двома спорідненими тонами.

В одному кольорі розрізняють багато тонів, а у тоні — відтінків. Хто бачить у кольорі чотири тони, а хто — дев'ять . Робота від світлих до глибоких тонів передбачає необхідність визначення планів для подальших перекриттів.

Локальний колір — колір, властивий забарвленню самого предмета. Видиме забарвлення кожного предмета змінюється від сусідства з іншими зафарбованими предметами, але в суворій відповідності до кольору предмета.

Локальним тоном покривають фон і предмети. Його визначають за освітленою частиною предметів. Світлі плями беруть у повну силу тону порівняно з білим папером, і по них прокладають послідовно, від світлого до темного тону. Треба стежити, щоб фарба, що наноситься, лягала на висохлий щільний шар фарб, не розмиваючи його. Тон покликаний виражати форму, фактуру предметів, тому кожний шар фарби кладуть згідно з характером поверхонь. Контури зображення предметів мають бути м'якими. Тільки в тих місцях, які треба уявно наблизити до глядача, обриси роблять різкими, підкресленими.

Існує ще таке явище як рефлекс. Рефлекс – це зміна забарвлення предмета, яка виникає, коли світло, відбившись від навколишніх об'єктів, падає на цей предмет чи його частину. Найлегше його помітити на білих предметах. Наприклад, ось погляньте, я візьму білий лист паперу і покладу на нього червоне яблуко, тінь яка падає від яблука має злегка рожевий колір, це і є явище рефлексу.

5. Самостійна робота учнів.

А зараз ми будемо проявляти свою творчість. Завдання- намалювати пасхальний натюрморт. Складність у тому, що намалювати його потрібно із своєї фантазії, або по пам’яті з того, що ви могли бачити вдома або деінде. Спочатку композиційно будуємо натюрморт, потім забарвлюємо предмети. Так як ми зображуємо натюрморт декоративний, він повинен мати орнамент або бути чимось прикрашений.

6. Актуалізація набутих знань.

-Діти, що цікавого ви дізнались на цьому уроці?

-Який це локальний колір?

-Що таке тон?

-Рефлекс- це…?

7. Підведення підсумків уроку.

-Щож, давайте перевіримо ваші роботи. Пропоную зробити виставку.

8.Домашнє завання.

-На наступний урок приносимо гуаш, папір, пензлі. Ми продовжимо почату тему.

9. Завершення уроку.

-Дякую всім за увагу. До побачення.