Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Л9_Податки_та_податкова_система.doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
06.05.2019
Размер:
265.73 Кб
Скачать

Двнз «Придніпровський енергобудівний технікум» Навчально-методична карта заняття

№ спеціальності 5.03050401 молодший спеціаліст

Предмет: Теорія фінансів

Тема: Податки та податкова система

Обсяг навчальних годин: 4

Тип заняття: Лекція

Дидактична мета: Ознайомити студентів з поняттям, сутністю, функціями та видами податків. Визначити принципи побудови і організацію оподаткування. Дати поняття ефекту заміщення, ефекту доходу та визначити податковий тиск.

Виховна мета: Виховувати професійну зацікавленість до вивчення предмету.

Розвиваюча мета: Розвивати мислення та творчі здібності студентів відповідно до теми.

Забезпечення заняття (наочно-демонстраційний матеріал):

Схеми “Класифікація податків”, “Структурно-логічна схема податку на прибуток”,

“Структурно-логічна схема прибуткового податку з громадян”, ” Структурно-логічна схема ПДВ“

Література: 1. В.М.Опарін Фінанси (загальна теорія), навч. пос., К., 2002, с.112-

118; 136-168

Схема мідпредметних зв’язків теми

«Податки та податкова система»

Мікроекономіка

Макроекономіка

Маркетинговий менеджмент

Податки та податкова система

Фінанси

та

кредит

Банківська справа

Організація та планування діяльності підприємств

Ціноутворення

Бухгалтерський облік

Схема внутрішньо предметних зв’язків теми

Податки та податкова система

Фінансова система

Сутність і функції фінансів

Фінанси підприємницьких структур

Місцеві фінанси

Бюджет і бюджетна система

Податки та податкова система

Державні фінанси

Страхування і страховий ринок

Фінансовий ринок

Двнз «Придніпровський енергобудівний технікум»

№ спеціальності 5.03050401 молодший спеціаліст

Предмет: Теорія фінансів

Тема: Податки та податкова система

Структура лекції

Організаційний момент 1- 2 хв.

Організація заняття починається з привітання, перевірки готовності аудиторії до заняття та присутності студентів. Потім оголошується тема заняття та яку мету необхідно досягнути.

Введення 5 хв.

Викладач поясняє актуальність даної теми, її значення в курсі “Теорія фінансів”, необхідність даної теми для подальшого вивчення курсу та майбутньої професійної діяльності.

На протязі декількох хвилин необхідно нагадати студентам при вивченні яких дисциплін вони вже зустрічались з деякими поняттями теми. З’ясувати якою інформацією з цієї теми вони володіють.

Виклад нового матеріалу 55 - 60 хв.

Виклад нового матеріалу повинен проводитись з використанням принципу наочності, науковості, зв’язку теорії з практикою, систематичністю та послідовністю, доступності, активності.