Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
uroki-pravo.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
1.89 Mб
Скачать

IV. Підсумки уроку

У заключному слові зазначаю важливу роль, яку здатні відіграти об’єднання громадян щодо захисту прав людини, реалізації її інтересів та потреб, указує на те, що розвиток будь-якої організації залежить перш за все від її членів, їх активності та наполегливості.

V. Домашнє завдання

  1. Опрацювати текст підручника [______].

  2. Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаних параграфів.

  3. Знайти інформацію про діяльність громадських організацій (зокрема дитячих та молодіжних) і осередків політичних партій у своєму селищі, районі, місті.

УРОК № 17

Тема. Соціальні та економічні права громадян України.

Мета: ознайомити учнів із соціальними та економічними правами, їх закріпленням в Конституції України; формувати поняття «власність», «страйк»; розвивати вміння аналізувати нормативно-правові акти; виховувати повагу до праці, розуміння важливості праці для всебічного розвитку людини.

Основні поняття: право на працю, право на відпочинок, право на страйк, право власності.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

  3. Вивчення нового матеріалу

  1. Право на працю. Право на страйк.

  2. Право на відпочинок

  3. Право на власність.

  4. Форми власності.

  1. Закріплення нових знань і вмінь учнів

  2. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Індивідуальне завдання.

Назвіть соціальні та економічні права громадян.

Термінологічно-цифрова розминка.

  1. Дайте визначення термінів: «партія», «громадська організація».

  2. Наведіть юридичне значення цифр: 6 (мінімальний вік членів дитячої організації), 14 (мінімальний вік членства в молодіжних організаціях), 15 (мінімальний вік засновників молодіжних та дитячих організацій), 18 (мінімальний вік засновників та членів партії) тощо.

Бесіда.

  1. Розкажіть про діяльність об’єднань громадян своєї місцевості.

  2. Які громадські організації, на вашу думку, доцільно створити у вашому населеному пункті?

III. Вивчення нового матеріалу

1. Право на працю. Право на страйк.

Слово вчителя.

Право на працю є одним із найважливіших прав людини, кожному з вас доведеться працювати по закінченні навчання.

Робота з документом.

Опрацюйте текст ст. 43 Конституції України та визначте, яким чином забезпечується це право.

Конституція України

Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.

Використання примусової праці забороняється. Не вважається примусовою працею військова або альтернативна (невійськова) служба, а також робота чи служба, яка виконується особою за вироком чи іншим рішенням суду або відповідно до законів про воєнний і про надзвичайний стан.

Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров’я роботах забороняється.

Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Під час відповіді учнів фіксую на дошці названі ними основні заходи, за допомогою яких держава забезпечує право на працю: можливість вільного обрання роботи, організація професійно-технічного навчання, забезпечення безпечних та здорових умов праці, неможливість заробітної плати нижче встановленого мінімуму, захист від незаконного звільнення, своєчасне одержання винагороди. Більш докладно норми законодавства, що регулюють трудові відносини, буде розглянуто при вивченні окремої галузі права — трудового права.

Бесіда.

  1. Чи доводилося вам чути повідомлення про страйки?

  2. Як ви розумієте це поняття?

Доповнюю і узагальнюю відповіді учнів, зазначаю, що страйк — це припинення працівниками роботи з вимогою вирішити певні соціально-економічні проблеми. Усім працюючим гарантовано право на страйк, але виключно для вирішення соціальних і економічних інтересів, страйки з політичними вимогами визнаються незаконними.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]