- •1.Розробити орієнтований календарний план роботи вихователя сднз чи школи-інтернату для для дітей з тпм.
- •2.Визначити мету виховної години у 3-му класі школи для дітей з тпм на тему «Поведінка в транспорті».
- •3.Розробити фрагмент уроку,в якому реалізується метод демонстрації.
- •5.Розробити фрагмент уроку,у якому реалізується метод розповіді.
- •6.Навести приклад теми і мети екскурсії у природу для молодших школярів з тпм.
- •7.Рухлива гра. Її значення у вихованні дітей з пмр.
- •8.Навести приклад теми та мети заняття з розвитку елементарних математичних уявлень у групі для дітей з пмр.
- •10. Розробити орієнтований перспективний план роботи вихователя сднз чи школи-інтернату для дітей з тпм.
- •11. Розробити фрагмент заняття (виховного заходу),у якому реалізується метод вправи.
- •12. Навести приклад теми та мети уроку з природознавства в школі для дітей з тпм.
- •13. Фізкультхвилинка як елемент уроку(заняття).
- •14. Визначити мету заняття з ознайомлення з навколишнім у старшій групі для дітей із знм на тему «Зимові розваги дітей».
- •15. Розробити фрагмент заняття,у якому реалізується метод опису.
- •16. Навести приклад дидактичної гри з розвитку зв’язного мовлення.
- •17. Сюжетно-рольова гра та її значення у вихованні дітей з тпм.
- •18. Навести приклад вікторини для учнів школи з тпм.
- •19. Розробити фрагмент виховного заходу,у якому реалізується метод показу.
1.Розробити орієнтований календарний план роботи вихователя сднз чи школи-інтернату для для дітей з тпм.
Календарний план розробляється на кожен місяць,має вигляд таблиці(сітки).
1-.№,2-дата,3-Номер групи,прізвище учнів. 4- Тип заняття, 5- тема, 6- мета, 7- Обладнання, 8- Відмітка про виконання,9- Примітка,10- Тривалість заняття.
1. |
2. |
3. |
4. |
5. |
6. |
7. |
8. |
9. |
10. |
2.Визначити мету виховної години у 3-му класі школи для дітей з тпм на тему «Поведінка в транспорті».
Мета складається з 4 компонентів:
Навчальна,розвивальна,виховна,корекційна.
Навчальна мета: формувати в учнів уявлення про те,хто такі пасажири,про громадський транспорт та його види;ознайомити учнів зі знаками,якими позначаються зупинки громадського транспорту;з правилами поведінки в транспорті,на зупинці,під час посадки та висадки пасажирів,під час переходу вулиці після висадки.
Розвивати те,що не є первинно порушеним(пам'ять,мислення,увагу).
Виховувати культуру поведінки,взаємоповагу,взаємодопомогу,повагу до старших.
Корекційна: розширювати і уточнювати словник,слідкувати за правильною вимовою і корегувати.
3.Розробити фрагмент уроку,в якому реалізується метод демонстрації.
Метод-спосіб взаємодії педагога і вихованців,в процесі якого вирішуються дидактичні або педагогічні завдання.
Метод демонстрації належить до групи наочних методів. Використовується для ознайомлення із зовнішнім виглядом предметів. Полягає у показі дітям натуральних предметів або їх зображень. Матеріал повинен реально відображати навколишню дійсність,не спотворювати її,а зміст – відповідати.
Клас 2,Природознавство
Метод демонстрації.
Тема: Лікарські рослини рідного краю.
Мета: ознайомити учнів з лікарськими рослинами,їх назвами,їх значеннями для людини,поглиблювати знання про органи рослин,розвивати мислення, пам’ять,увагу,виховувати бережливе ставлення до рослин,природи.
І Організаційний момент.
ІІ Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ Вивчення нового матеріалу:
1.Вступне слово вчителя.
2.Ознайомлення з лікарськими рослинами.
3. Загадки.
ІV Узагальнення і систематизація знань.
V Підсумки.
VI Домашнє завдання.
Використовування з описом або розповіддю на етапі подачі нового матеріалу.
4.Розробити фрагмент уроку,у якому реалізується метод бесіди.
Метод-це спосіб організованої взаємодії педагога і вихованців в процесі навчально-виховної роботи.
Метод бесіди належить до групи словесних методів. Під час бесіди,вчитель спираючись на наявні в учнів знання і користуючись питаннями підводить до розумінні і засвоєння нових знань.
Виховний захід «Театральні таємниці».
Мета: Закріпити з дітьми правила поведінки у театрі,не запізнюватися,не їсти,сидіти тихо,не розмовляти,розвивати мислення,пам'ять,увагу,виховувати самостійність,уважність,культурну поведінку.
Хід заняття.
І Організаційний момент.
Вчитель читає вірш,потім запитує.
Оповідання Овсєєвої «Сини».
З якого твору герої?-Що робили біля криниці?
Хто поступив добре?- Що казала третя жінка?
Хто ні? Чому?Кого найбільш любить маму?
Які добрі справи ви зробили?