Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
отчет пр.5 курс.docx
Скачиваний:
9
Добавлен:
20.11.2019
Размер:
63.44 Кб
Скачать

3.3 Самоаналіз виховного заходу

1. Загальні відомості

Форма проведення: групова

Тема виховного заняття: «День миру»

Факультет і група: Енергетичний факультет, Ден-Бж12-1

2. Виховна мета: Поглибити знання студентів про історію виникнення дня миру. Виховувати любов та повагу до держави та інших країн, виховали бажання докладати всіх зусиль для встановлення миру, його підтримки та захисту.

На мою думку ціль виховного заходу досягнута. Було надзвичайно цікаво вислуховувати думки молодих людей, їх відношення до дня миру. Студенти, не соромлячись, висловлювали свої думки щодо питання дня миру.

Мені сподобалося, що при проведенні виховного заходу, вдалося створити в групі теплу, дружню атмосферу. В ході бесіди зі студентами була використана дискусія, під час якої студенти активно обговорювали спірні питання. Також використовувався ситуаційний метод – наводились приклади, різні ситуації; бажаючі висловлювали свою точку зору.

3. Даний виховний захід відіграв важливе значення у формуванні особисті студентів, у розвитку і становленні загальнолюдських якостей і світогляду студентів. Під час виховного заняття студенти поглибили знання про історію виникнення дня миру і виховали любов та повагу до держави та інших країн, виховали бажання докладати всіх зусиль для встановлення миру, його підтримки та захисту.

4. Виховний захід був узгоджений з класним керівником даної групи та організований студентом-практикантом Руденко О.Ю. Для його проведення був підібраний цікавий матеріал.

5. Захід був проведений в доступній формі та відповідав віковим й індивідуальним особливостям студентів.

6. Руденко О.Ю. давав можливість кожному проявити себе. В ході бесіди зі студентами була використана дискусія, під час якої студенти активно обговорювали спірні питання. Також використовувався ситуаційний метод – наводились приклади, різні ситуації; бажаючі висловлювали свою точку зору.

7. В процесі проведення даного заходу було видно, що студенти зацікавилися, вони уважно слухали підготовлений матеріал і активно приймали участь у обговоренні питань.

8. Студент-практикант Руденко О.Ю. застосовув такі методи і прийоми, як бесіда, розповідь, пояснення, приклад, переконання. Були використані методи і прийоми, які є найбільш ефективними в конкретній ситуації.

ДОДАТОК А

Практичне заняття на тему «Розрахунок параметрів посадки з гарантованим натягом»

Мета заняття: закріплення теоретичних знань, які викладалися в лекціях, прищеплювання навичок користування довідковим матеріалом та навчитися робити розрахунок посадки з гарантованим натягом.

Хід уроку

Ця тема дуже важлива для вашої майбутньої професії, адже добре засвоєння цієї теми допоможе вам в майбутньому розраховувати допуски й посадки котрі будуть зустрічатися в учбовому процесі, а також при написанні контрольної роботи з дисципліни взаємозамінність. Де їх розрахунок є невід’ємною складовою.

На сьогоднішньому занятті ми розглянемо тему: «Розрахунок параметрів посадки з гарантованим натягом», на якій ми вивчимо як робити розрахунок найбільшого натягу і найменшого натягу . Та перед розгляданням даної теми ми повинні згадати матеріал, який ви вже вивчили.

Згадайте, що таке метрологія?

Метрологія – наука про виміри, методах досягнення їх єдності та заданої точності.

А що таке з’єднання?

З’єднання – процес виготовлення виробу з деталей, збірних одиниць, вузлів, агрегатів шляхом фізичного об’єднання в одне ціле.

Що таке взаємозамінність?

Взаємозамінність – це здатність деталей, збірних одиниць, вузлів, агрегатів замінювати своє місце в механізмі без додаткової обробки та виконувати задані функції.

А тепер переходимо до прикладу розв’язання задачі с гарантованим натягом Ø15R7/h6.

Рішення даної задачі розглянемо на дошці.

З таблиць стандарту (ГОСТ25347-82) визначаємо верхні та нижні відхилення отвору та вала:

для отвору: ES = -16 мкм

EI = -34 мкм

для вала: es = 0

ei = -11 мкм.

Визначаємо граничні розміри отвору та вала:

= 15 – 0.016 = 14.984 мм

= 15 – 0.034 = 14.966 мм

= 15 мм

=15 – 0.011 = 14.989 мм

Задана посадка належить до системи вала, тому що є вал з основним відхиленням h.

Графічно зображуємо розташування полів допусків отвору та вала, їх умовне позначення, а також підраховані граничні натяги.

Для посадки з гарантованим натягом підрахуємо параметри: найбільший натяг і найменший натяг :

= es – EI = 0 – (-34) = 34 мкм

= ei – ES = - 11 – (-16) = 5 мкм

Допуск посадки розраховуємо по такій формулі:

= - = 34 – 5 =29 мкм

або по такій:

= ⃒+⃒ ⃒=18+11=29 мкм.

Ми з вами навчились розраховувати посадку с гарантованим натягом. Зараз проведемо маленьку самостійну роботу для закріплення ваших знань.