- •Текстовий редактор Microsoft Word.
- •Я бачу – і я пам’ятаю, я роблю – і я розумію
- •Хід уроку:
- •II Ланцюжкове опитування:
- •Що розуміють під фрагментом тексту ?
- •Які основні дії визначені над фрагментом тексту ?
- •План повідомлень:
- •Завдання
- •Прості операції в таблиці( введення даних в таблицю, виділення елементів таблиці, вставка рядків і стовпців, видалення рядка і стовпця )
- •Введення даних у таблицю
- •Вирівнювання тексту в комірці
- •Виділення елементів таблиці
- •Видалення рядків, стовпців, таблиці
- •Форматування таблиць Зміна розмірів рядків і стовпців
- •Зміна розмірів таблиці
- •Заливання таблиць
- •Автоформат для таблиць
- •Для цього потрібно виділити відповідний текст виконати команду
- •Розбиття таблиці
- •Створення заголовків
- •У результаті під таблицею з'являється побудована діаграма
Текстовий редактор Microsoft Word.
Тема уроку: Використання таблиць в текстах.
Практична робота “Робота з таблицями ”
Мета уроку:
Навчальна: сформувати на основі теоретичних знань практичні навички формування і вставки таблиць у текст, редагування даних у таблиці, уведення додаткових даних .
Розвиваюча: розвивати логічне мислення, виховувати культуру інтелектуальної праці та мовлення, допитливість, уважність, розвивати творчий підхід як засіб виховання стійкого професійного інтересу.
Виховна: ознайомити учнів з швидким розвитком технічних і програмних можливостей ПК, створювати естетичний смак при оформленні текстових документів з використанням таблиць різноманітної форми.
Тип уроку : засвоєння нових знань
Комплексно-методичне забезпечення проведення уроку:
система AVERKEY, комп'ютер з встановленою програмою Microsoft Word, опорні конспекти, інструкції для виконання практичної роботи, таблиця з темою та планом роботи.
Девіз уроку:
Я чую – і я забуваю
Я бачу – і я пам’ятаю, я роблю – і я розумію
Конфуцій
Хід уроку:
Організаційна частина. ( 1 хв.).
(організація роботи групи : привітання, перевірка присутніх, підготовка робочих місць до роботи.)
Повторення вивченого матеріалу( 7хв.)
Мотивація навчального процесу ( 3 хв.)
Визначення мети, теми уроку( 5 хв.)
Засвоєння знань, умінь і навиків ( 30 хв.)
Закріплення вивченого матеріалу.( 15 хв.)
виконання практичної роботи( індивідуальна робота за комп’ютером:)
Фронтальна письмова перевірка знань( 15 хв.)
( інформаційний диктант)
Підведення підсумків уроку (12 хв. )
Домашнє завдання.( 2 хв.)
I Добрий день! Сідайте. Чергові, хто сьогодні відсутній?
II Ланцюжкове опитування:
Як запустити програму – редактор ?
- за допомогою ярлика програми чи документа
- Пуск/Програми/Стандартние/Word
З яких елементів складається вікно програми Word ?
рядка, в якому є назва програми і документа та кнопки керування вікном програми;
рядка основного меню з кнопками керування вікном документа;
панелей інструментів і лінійки, якщо вони ввімкнені;
робочого поля документа зі смугами прокручування і кнопками задання вигляду документа;
рядка статусу, що містить деякі відомості про поточну сторінку документа.
Як закрити вікно документа ?
комбінація клавіш Alt+F4
за допомогою кнопки ( хрестик ) в рядку назви програми
за допомогою основного меню Файл/Закрить
Як створити новий текстовий документ ?
Файл /Сохраніть как
за допомогою піктограми, що знаходиться на панелі задач
Що означає сформатувати текст ?
надати йому такого вигляду,який потрібен користувачу або який має деякий зразок. Це можна зробити за допомогою:
кнопок панелі форматування
команд з пункту головного меню Формат