Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Збирник практичних робіт.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
30.08.2019
Размер:
2 Mб
Скачать

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.) Практична робота

«Створення алгоритмів з вказівкою розгалуження у середовищі програмування»

Навчальна мета: Формування практичних навичків, вмінь роботи учнів працювати в середовищі програмування Pascal: створювати, виконувати, редагувати, зберігати програми з вказівкою розгалуження.

Розвиваюча мета: Розвивати логічне, аналітичне, евристичне мислення учнів, кмітливість.

Виховна мета: Підтримувати самостійність виконання роботи, уважність, бережливе ставлення до комп’ютерної техніки, інтерес до програмування.

Технічні засоби навчання: комп’ютери Celeron 2200, ОС Windows XP, програма NetOp School, середовище програмування Pascal.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

(Привітання, вступне слово вчителя).

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (4 хв.)

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (2 хв.)

(Виконання завдань по варіантам, одна задача 3 бали, назва фалів inputXY, де Х номер варіанта, У номер задачі.)

IV. Виконання практичної роботи (35 хв.)

(Парний номер комп’ютера відповідає ІІ варіанту завдання, не парний номер комп’ютера відповідає І варіанту завдання. )

І варіант

  1. Скласти програму знаходження більшого серед двох чисел.

  2. На площині задано трикутник координатами своїх вершин. Знайти найменшу сторону трикутника.

  3. Розв’язати квадратне рівняння.

  4. Складіть програму, який обчислює суму найменшого числа та середнього за величиною числа з трьох заданих чисел А, В, С та перевірте як він працює на 2-3 прикладах.

ІІ варіант

  1. Скласти програму знаходження найменшого серед трьох чисел

  2. На площині задано трикутник координатами своїх вершин. Знайти найбільшу сторону трикутника.

  3. Розв’язати квадратне рівняння.

  4. Складіть програму яка обчислює різницю найбільшого числа та середнього за величиною числа з трьох заданих чисел M, N, P та перевірте як він працює на 2-3 прикладах.

V. Підведення результатів виконання практичної роботи. Пересилання файлів на комп’ютер вчителя. (2 хв.)

Vі. Повідомлення домашнього завдання. (1 хв.) Практична робота

«Створення програм з використанням циклу з параметром у середовищі програмування»

Навчальна мета: Формування практичних навичків, вмінь роботи учнів працювати в середовищі програмування Pascal: створювати, виконувати, редагувати, зберігати програми з використанням циклу з параметром.

Розвиваюча мета: Розвивати логічне, аналітичне, евристичне мислення учнів, кмітливість.

Виховна мета: Підтримувати самостійність виконання роботи, уважність, бережливе ставлення до комп’ютерної техніки, інтерес до програмування.

Технічні засоби навчання: комп’ютери Celeron 2200, ОС Windows XP, програма NetOp School, середовище програмування Pascal.

Тип уроку: Практична робота.

Хід уроку.

І. Організація класу. (1 хв.)

(Привітання, вступне слово вчителя).

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок учнів. (4 хв.)

  • Як записується цикл з параметром? (for i:=1 to n do …)

  • Як змінюється лічильник циклу i? (і збільшується на одиницю від початкового значення до кінцевого n)

ІІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. (2 хв.)

(Виконання завдань по варіантам, одна задача 3 бали, назва фалів forXY, де Х номер варіанта, У номер задачі.)