Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
звіт А. Макаренко.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
27.08.2019
Размер:
56.22 Кб
Скачать

Учнівське самоврядування

Староста групи: Камінський Василь Іванович; Заступник старости: Стародуб Роман Петрович; Касир: Старинець Денис Анатолійович; Фізорг: Суслов Олександр Сергійович; Редактор групи: Гнип Антон Ілліч; Редколегія групи: Карпенко Микола Власович.

Учні в групі тримають тісний контакт між собою і допомагають один одному в навчанні. Група приймає активну участь в заходах, змаганнях та в турнірах, які проводяться в училищі. Дуже добрі результати показали учні в проведених змаганнях з баскетболу та тенісу. Кілька учнів виявили бажання займатися в гуртку художньої самодіяльності. Учні у вільний час спортом, грають в футбол, малий теніс, баскетбол.

Заняття з виробничого навчання у групі проводяться на високому рівні. Учні добре працюють на своїх робочих місцях, вони відповідальні та акуратні. Майстер виробничого навчання Рептух Валентин Іванович постійно слідкує за високим рівнем роботи, за успішністю, за виконанням учбових норм, слідкує за зовнішнім виглядом кожного учня, особливу увагу майстер в/н приділяє дисципліні в групі. Систематично в групі проводяться виховні години і тому в групі мало відсутніх без поважної причини.

Учнівський колектив з повагою відноситься до своїх майстрів, тому, що майстри приймають активну участь в усіх сферах життя групи. Учні з повагою ставляться до вчителів. Доволі таки часто радяться з майстрами і вони допомагають їм у вирішенні різних проблем.

Відмінників в групі немає. Правопорушення спостерігались зі сторони таких учнів: Прохода Іван Тарасович, Шарпило Никифор Петрович, які полюбляли втекти з уроків в п’ятницю без дозволу майстра та без поважних причин. Для запобігання подальших порушень були викликані батьки учнів та проведена виховна робота. Решта учнів навчаються добре. Взагалі поведінка та успішність учнів задовільна.

Аналіз уроку виробничого навчання

Спеціальність: Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; електрозварник ручного зварювання. Група №Т – 1, кількість учнів 12 чол. (перша підгрупа) Дата: 03.02.09 Тема уроку: зварювання пластин в тавр і в кут. Мета уроку: навчити прийомам зварювання пластин в тавр і в кут.

  1. Організація уроку:

Майстер прийшов завчасно. Заняття розпочалися своєчасно. При організаційному моменті (5 хв.) була проведена перекличка і огляд зовнішнього вигляду учнів. Майстер перевірив готовність учнів до уроку. Він мав при собі план уроку та конспект, що і дало змогу правильного дотримання плану уроку. Під час проведення уроку учні були дисципліновані та позитивно активні. Урок закінчився своєчасно, одразу після дзвоника.

1.(а) Матеріально-технічне оснащення уроку:

Майстерня була прибрана, інструмент та обладнання знаходились на своїх місцях, стан майстерні відповідав санітарно-гігієнічним нормам. На дошці написана тема уроку, висіли плакати та ескізи «зварювання пластин в тавр і в кут», схема основних рухів електрода, коливальні рухи та ін..

  1. Проведення уроку:

Майстер повідомив тему уроку, повідомив зміст роботи з прийомами зварювання пластин в тавр і в кут. Зміст уроку відповідав плану та програмі виробничого навчання. Потім майстер провів вступний інструктаж учнів на приблизно на протязі 20 – 25 хв.

Майстер провів опитування учнів задавши їм такі питання:

  1. Як правильно організувати робоче місце зварника ?

  2. Як повторно запалити дугу при заміні електроду чи випадковому її обриві ?

  3. Як заварити кратер в кінці накладеного валика ?

  4. Яким правилам безпеки праці потрібно дотримуватись при зварюванні металів ?

Після опитування майстер в/н сам показав послідовність та правильність зварювання в тавр і в кут. Потім розподілив групу по зварювальним постам, щоб учні могли відпрацювати дану тему практично. Поточний інструктаж здійснювався під час виконання учнями вправ, при обході кабінок майстер індивідуально допомагав кожному учню.

Заключний інструктаж майстер провів на протязі 25 хв. Він провірив роботи кожного учня і вказав на помилки та варіанти їх запобігання. Найбільш поширеними були такі помилки як: різна швидкість ведення електроду, не заварення кратерів, неправильний кут чи нахил електроду. Потім майстер повідомив оцінки учням.

  1. Культура праці майстра та учнів:

Атмосфера уроку була робочою. Майстер дотримувався педагогічного такту. Дисципліна на уроці була на високому рівні. Оцінки вважаю були виставлені об’єктивно. Гігієнічні умови праці забезпечували якісну роботу учнів у майстерні.

  1. Заключення до уроку:

Поставлена мета уроку була виконана на достатньому рівні. Оцінка уроку «відмінно».

Аналіз уроку виробничого навчання

Спеціальність: Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; електрозварник ручного зварювання. Група №Т – 1, кількість учнів 12 чол. (друга підгрупа) Дата: 17.02.09 Майстер в/н: Рептух В.І. Тема уроку: зварювання стикових з´єднань без розробки кромок. Мета уроку: навчити учнів прийомам зварювання стикових з´єднань без розробки кромок.

  1. Організація уроку:

Урок розпочато вчасно. Майстер провів організаційну частину (5 хв.). Зробив перекличку та перевірив чи готова група до уроку. Перевірив зовнішній вигляд учнів. Назначив двох учнів, які допомагали майстру, роздавати заготовки для виконання завдання. Урок закінчився вчасно, після дзвоника.

1.(а) Матеріально-технічне оснащення уроку:

Стан виробничої майстерні відповідав санітарно-гігієнічним нормам, інструмент та обладнання були в справному стані. Наявність наочних посібників, плакатів, ескізів та схем: «коливальні рухи електродом для підсиленого прогріву кромок», були показані на уроці.

  1. Проведення уроку: Майстер провівши організаційну частину оголосив тему уроку, яку учні повинні опрацювати. Розказуючи нову тему уроку, майстер використовував плакати, ескізи та теми, зразки зварних з´єднань. При розкриванні теми учні задавали питання майстру, на які він чітко та влучно розкривав. Зміст уроку відповідав плану та програмі виробничого навчання. Розказавши нову тему, майстер наочно продемонстрував правильне виконання вправи. Потім розподілив учнів по постам, для самостійного відпрацювання вправ.

Поточний інструктаж здійснювався під час виконання вправ учнями, майстер доволі часто звертався до індивідуальних вказівок.

Заключний інструктаж майстер проводив на протязі 30хв.. Він перевірив роботи учнів і зробив аналіз проведеного уроку. Назвав учнів, які правильно виконували своє завдання. Потім вказав на помилки та недоліки учнів при виконанні даної роботи. Майстер зробив опитування групи для підсумку по вивченій темі, дав завдання додому.

  1. Культура праці викладача та учнів: Атмосфера уроку була робочою. Майстер зацікавив учнів, відповідно вони задавали багато питань та були уважними. Оцінки вважаю виставлені об’єктивно. Дисципліна учнів під час виробничого була доброю.

  2. Заключення до уроку: Мета уроку була досягнута. Оцінка – «добре». На мою думку майстер в/н повністю розкрив нову тему уроку.

Заліковий урок виробничого навчання

План уроку виробничого навчання

Професія__________________________________________________________Місце проведення___________________________________________________ Тема №____________________________________________________________ Час на тему________________________________________________________ Урок №____________________________________________________________

Мета уроку

Навчальна _________________________________________________________ __________________________________________________________________ Виховна___________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________ Розвиваюча__________________________________________________________________________________________________________________________ матеріально-технічне забезпечення уроку

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ вступний інструктаж

  1. Організаційна частина (5-7хв) а)прийняти рапорт чергового учня б)оглянути зовнішній вигляд учнів в)повідомити тему уроку, головне питання, час, короткий план проведення уроку

1.1. повторення пройденого матеріалу (5-10хв) ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 1.2. Викладення нового матеріалу (30-35 хв.) інструктаж з охорони праці ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ показати практично ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Запропонувати учням повторити прийом ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Видати завдання для самостійної роботи

Вправи учнів та поточний інструктаж (5 год.) ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Обходи робочих місць в процесі самостійної роботи з метою перевірки ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ на протязі інструктажу контролювати дотримання правил з о/п Здати роботу майстру. Прибрати робочі місця.

Заключний інструктаж (10-15 хв.)

1.Аналіз виконаних робіт а) якість б) норма час в) розбір загальних та індивідуальних помилок, допущених під час виконання навчально-виробничих робіт 2.Розбір допущених порушень правил охорони праці

Дати домашнє завдання _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Майстер в/н ______________________

Конспект уроку виробничого навчання Тема: Зварювання пластин в стик з підготовкою кромок.

При організації робочого місця необхідно розказати про найбільш раціональне розташування інструментів, правильне робоче положення учня в зварювальній кабінці, правильне положення електрода електродотримача, порядок зміни електроду.

При зварюванні на зварника попадає велика кількість бризг металу, щоб не получити опіки потрібно застібати ґудзики, рукава повинні бути на резинці або перев’язані, а рукавиці повинні бути одягнені поверх рукавів куртки.

Зварювання пластин в стик із скосом кромок є складним процесом тому, що основна складність полягає в отриманні провару металу, а також не допускати пропалу, не рівномірність шва. Добрий провар залежить від якості складання та величини зазору, та правильності накладання прихваток, а також відповідності діаметру електроду, числа проходів та сили зварювального струму.

Перед зварюванням виконується попереднє з´єднання пластин прихватками, які виконуються вузьким швом не великої довжини, прихватку потрібно виконувати меншими або такого ж діаметру електродами, що і зварювання.

Під час зварювання місця прихваток повинні бути розплавлені до основного металу, також у протилежному випадку можливе утворення не провару кореня шва у місці прихватки, виникнення пористості та шлакових включень у шві.

Також при зварюванні необхідно звертати увагу на рівномірне розплавлення обох зварювальних кромок, загальний вигляд шва, добре зварювання кратеру та в особливості на нормальну висоту посилення шва, яка не повинна перевищувати 2-3 мм..

В заключному інструктажі підводимо підсумок уроку. Розповідаємо про помилки, які учні часто допускали в процесі виконання вправ. Це такі помилки як не провар кореня шва, пропал основного металу, не заварювання кратеру, шлакові включення, нерівномірність шва.

Показати учням кращі роботи. Повідомити оцінки кожного учня по висновку виконання вправ. Дати домашнє завдання.

Після підведення підсумків необхідно відмітити, що отримані учнями навики по зварюванню є початковими і їх потрібно удосконалювати на протязі всього періоду навчання.

Протокол

обговорення залікового уроку з виробничого навчання

Дата: 18.02.09 Практикант: Остапенко О.Л. Група № Т – 1 Кількість учнів: 24 чоловіка ( 1 підгрупа – 12 чол. 2 підгрупа – 12 чол. ) Тема: зварювання пластин встик з підготовкою кромок. Мета: навчити учнів зварювати пластини встик з підготовкою кромок у нижньому положенні.

Тема уроку була розкрита повністю та чітко, новий матеріал було подано в доступній формі для учнів.

Матеріально-технічне забезпечення уроку було використане на достатньому рівні. Використовував плакати, стенди, інструкційну карту. Наочність була достатня. На вступному інструктажі провів перевірку знань учнів з попередньої теми, але задав мало запитань. При поясненні нового матеріалу дотримувався педагогічного такту.

Під час поточного інструктажу Остапенко О.Л. добре контролював трудовий процес учнів, широко та повно давав відповіді на питання учнів та показував прийоми зварювання на трудовому процесі.

В заключному інструктажі, зібрав учнів у зварювальній майстерні та перевірив їх роботи. Виставив оцінки, вказав на недоліки та шляхи їх кращого вирішення, дав домашнє завдання. При проведенні уроку в/н грубих помилок не виявлено.

Директор КПЕЛ А.В. Дідковський

Ст. майстер С.В. Бугаєнко

Майстер в/н В.І. Рептух

План позакласної виховної роботи в групі

Назва міроприємства

дата

Відповідальні

1.

Підведення підсумків успішності в групі

22.01.09

Кл. керівник майстер в/н

2.

Відвідання гуртожитку

26.01.09

Майстер в/н

3.

Бесіда на тему «особистість»

03.02.09

Практикант

4.

Лекція «алкоголь як причина скоєння злочинів та правопорушень»

06.02.09

Кл. керівник майстер в/н

5.

Тематичний вечір на тему «символіка вільної України»

09.02.09

Практикант

6.

Зустріч з батьками невстигаючих

12.02.09

Кл. керівник майстер в/н

7.

Проведення свята «День св. Валентина»

13.02.09

Кл. керівник

8.

Підведення підсумків за січень

16.02.09

Кл. керівник майстер в/н

9.

Виховна година

18.02.09

Кл. керівник майстер в/н

10.

Екскурсія на підприємство

23.02.09

Майстер в/н