Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РЗМ, 2 клас.doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
16.08.2019
Размер:
415.74 Кб
Скачать

5.4. Робота з мовним матеріалом

- Сонечко послухало нас і з’явилося. Воно простягнуло до нас рученьки-промінчики, на яких завдання:

а) Скласти речення із даних слів: хмаринки, із-за, виглянуло, сонечко, довгожданне. (Речення записують)

б) Замініть слово виглянуло іншими.

(Вигулькнуло, визирнуло, виплило)

в) Доберіть слова, які характеризують сонечко.

Сонечко (яке?) лагідне, …, … , … . (ясне, ніжне, яскраве)

г) Гра: «Так чи не так»

За осінню настає літо.

За літом настає осінь.

Сонце закрило хмару.

Дятел лікує дерева.

Наш клас дружний.

Білочка живе в норі.

Зозуля кукурікає.

д) Відгадування загадки

Тільки дощик прошумів

Над лужком, над лісом,

Хтось у небі рушничок

Вишитий повісив. (Веселка)

д) Бесіда

  • Як ви гадаєте, чому це явище отримало таку назву?

(Різнобарвні кольори звеселяють душу)

Як ще по-іншому називають веселку? (Райдуга)

е) Склання речень про веселку і запис їх. (Після дощу на небі з’явилася веселка.)

є) Робота в парах. Читання діалогу.

- Здрастуй, люба Веселко.

- Привіт, ясне Сонечко.

  • Куди ти мандруєш?

  • Я рухаюсь зі сходу на захід.

  • А що ти робиш?

  • Я даю тепло і світло всьому живому на Землі.

  • А ти не стомлюєшся?

  • Ні, я з радістю творю добро.

  • Щасливої тобі дороги.

  • І тобі теж.

6. Підсумок уроку

6.1. Хвилинка-цікавинка

Сонце, як і інші зірки - величезна вогняна куля. Її температура на поверхні становить близько 6000 градусів, а в центрі температура сягає 15-20 млн. Відстань від Землі до Сонця близько 15 млн. км. Світло поширюється зі швидкістю 300 тис. км за сек. До Землі доходить за 8 хв19сек. Якби Сонце охололо, Земля поринула б у темряву, на Землі загинуло б усе живе. Якщо Землю уявити завбільшки з горошину, тоді Сонце буде, як величезний кавун. Земля обертається навколо Сонця, а не навпаки.

6.2. Бесіда

- Чи сподобались вам завдання Хмаринки?

- Які із завдань, що пропонувало Сонечко, вам припали до душі?

- Що нового ви дізналися про Сонце?

Урок 15

Тема. Посади своє дерево. Складання розповіді за малюнком і опорними словами.

Мета: вчити дітей складати розповідь за малюнком і опорними совами; розвивати спостережливість, вміння будувати зв’язні висловлювання; викликати бажання в дітей робити добрі справи; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Обладнання: дерево, листочки, малюнки дерев, конверти із завданнями.

Хід уроку

1. Організація класу до уроку. Мотивація навчальної діяльності

1.1. Загадка

Влітку в шубі, а взимку голе. ( Дерево)

(Вивішую малюнок голого дерева.)

  • Чомусь дуже сумне наше деревце. Щоб воно розвеселилось, нам потрібно його «підживити» - виконати певні завдання. Якщо ми будемо успішно справлятись з ними, на дереві з’являтимуться листочки, квіти.

2. Оголошення теми і завдань уроку

  • Тема сьогоднішнього уроку «Посади своє дерево». Ми будемо вчитися складати розповідь за малюнком.

3. Опрацювання нового матеріалу

3.1. Бесіда за малюнком

- Розгляньте уважно малюнок.

  • Яку пору року на ньому зображено? (На малюнку зображено весну).

  • Де відбувається подія? (Подія відбувається біля хати).

  • Що робить дідусь? (Дідусь саджає деревце).

  • Хто йому допомагає? (Йому допомагають діти).

  • Що зробив дідусь? (Дідусь викопав ямку).

  • Що зробив Петрик? (Петрик поклав у ямку саджанець).

  • Що зробила Оленка? (Оленка полила деревце).