- •“Затверджую”
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •II.Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
- •III.Вивчення нового матеріалу
- •1. Статус Верховної Ради України.
- •2. Організація роботи Верховнбї Ради України.
- •3. Повноваження Верховної Ради України.
- •IV.Закріплення нових знань і вмінь учнів
- •V.Підсумки уроку
- •VI.Домашнє завдання
“Затверджую”
Груповий методист ______________
Учитель правознавства__________________
“_____” ______________20___року
КОНСПЕКТ УРОКУ
з правознавства у 10 класі
Великочечеліївської ЗОШ І-ІІІ ст.
студента-практиканта V курсу факультету історії та права
КДПУ імені Володимира Винниченка
Романова Романа Романовича
Дата проведення :17 листопада 2010р.
Тема. Верховна Рада України.
Мета: ознайомити учнів з функціями і повноваженнями Верховної Ради України, її завданнями, структурою та порядком роботи(навчальна); виховувати в учнів повагу до органів державної влади та їх діяльності, потребу в отриманні інформації про їх роботу(виховна); розвивати вміння аналізувати нормативно-правові акти.(розвивальна)
Основні поняття: Верховна Рада України, сесія, фракція.
Тип уроку: комбінований.
Структура уроку
I.Організаційний момент (2хв)
II.Актуалізація опорних знань і вмінь учнів(7хв)
III.Вивчення нового матеріалу(25хв)
1.Статус Верховної Ради України.
2.Організація роботи Верховної Ради України.
3.Повноваження Верховної Ради України.
IV.Закріплення нових знань і вмінь учнів(8хв)
V.Підсумки уроку(2хв)
VI. Домашнє завдання(1хв)
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ (Перевірка присутності учнів)
II.Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Індивідуальне завдання.
Відтворіть на дошці схему «Поділ державної влади в Україні».
Цифрова розминка.
Наведіть юридичне значення цифр: 18 (мінімальний вік виборців), 21 (мінімальний вік кандидата до Верховної Ради України), 450 (кількість народних депутатів України), 3 (мінімальний відсоток голосів, який має отримати партійний список для участі в розподілі місць у Верховній Раді України за пропорційною виборчою системою), 3 000 000 (мінімальна кількість виборців, які повинні висловитися за проведення референдуму, для проголошення референдуму за народною ініціативою), 100 000 (мінімальна кількість виборців, які повинні висловитися за проведення референдуму, для проголошення референдуму за народною ініціативою в регіоні України) тощо.
Фронтальне опитування.
- Схарактеризуйте принципи проведення виборів.
- Який встановлено порядок обрання народних депутатів України?
III.Вивчення нового матеріалу
Учитель разом з учнями перевіряє правильність складеної на дошці схеми і пропонує її прокоментувати, назвавши органи, що належать до кожної гілки влади. Підкреслює, що до законодавчої влади в Україні належить Верховна Рада України, оголошує тему уроку і повідомляє його основні завдання.
1. Статус Верховної Ради України.
Робота з документом.
Опрацюйте текст ст. 75 Конституції України і визначте статус Верховної Ради в Україні.
Конституція України
Стаття 75. Єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент — Верховна Рада України.
Бесіда.
Пригадайте з курсу всесвітньої історії, коли і де було створено перший в світі парламент. -
Розповідь учителя.
Представницькі органи різних країн світу мають свої назви — Сейм (Польща), Конгрес (США), Кнесет (Ізраїль), Стортинг (Норвегія). Головним завданням парламенту будь-якої країни є створення й удосконалення законів. Верховна Рада України обирається вільними виборами на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на чотири роки і складається з 450 народних депутатів тощо. У 2006 р. уперше вибори до Верховної Ради України проходили за пропорційною системою — усі депутати обиралися за списками політичних партій. Для ефективної роботи такої кількості депутатів необхідна певна організація. Організацію роботи парламенту*визначає спеціальний нормативний акт — Регламент Верховної Ради України.