- •Факультет дошкільної освіти та практичної психології
- •Змістовий модуль іi. Діяльність
- •Тема 1: Психологічний аналіз діяльності
- •Тема 1: Особистість та її структура
- •Змістовий модуль іv. Психічні пізнавальні процеси
- •Тема 1: Увага.
- •Тема 2. Відчуття
- •Тема 3. Сприймання
- •Тема 4: Пам'ять
- •Тема 5: Мислення
- •Тема 6: Уява
- •Тема 7: Мовлення
- •Змістовий модуль V. Емоційно – вольові процеси особистості
- •Тема 1: Емоції та почуття
- •Тема 2: Воля
- •Література
- •Тема 1: Темперамент
- •Тема 2: Характер.
- •Тема 3: Здібності
- •Плани практичних занять з загальної психології
- •Практичне заняття 1.
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Практичне заняття 2.
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Змістовий модуль II. Діяльність. Практичне заняття 3
- •Хід заняття
- •Змістовий модуль III. Психологія особистості. Практичне заняття 4.
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •2. Практичний блок
- •Практичне заняття 9
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Практичне заняття 10
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •Практичне заняття 11
- •2. Практичний блок
- •2. Практичний блок
- •Практичне заняття 15
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •До практичного заняття №2.
- •Змістовий модуль II. Діяльність. До практичного заняття №3.
- •Змістовий модуль III. Психологія особистості. До практичного заняття №4.
- •Змістовий модуль IV. Психічні пізнавальні процеси
- •1.Скласти ситуативні завдання з теми.
- •2. Підібрати психологічні ігри (вправи, завдання, загадки), що сприяють поліпшенню гнучкість мислення.
- •1. Поясність, та дайте розгорнуту письмову відповідь:
- •Змістовий модуль V. Емоційно – вольові процеси особистості
- •1. Підготовити стендовий доклад:
- •Змістовий модуль VI. Індивідуально – психологічні особливості особистості
- •Індивідуальне навчально-дослідне завдання (індз)
- •Структура залікового кредиту курсу
- •Теми рефератів з курсу “Загальна психологія”.
- •Питання до іспиту з курсу «загальна психологія»
- •Список літератури
- •Додаток а. Вимоги до написання і оформлення рефератів
- •Підручники
- •Зразок титульного аркуша
Хід заняття
1.Теоретичний блок
1.Що є предметом психології?
2.Розкрийте основні функції психіки.
3.У чому виявляються особливості психічного відображення?
4.Чому свідомість є вищою формою відображення дійсності?
5.Які основні особливості свідомості?
6.Проаналізуйте взаємозв'язок психології з іншими науками. Визначте її місце в системі наук (покажіть це графічно).
7.Що таке психологічне дослідження і для чого воно служить?
8.Які види експерименту ви знаєте?
9.Розкрийте суть різних типів клас ифікацій психологічних методів.
10.В чому полягають основні принципи психологічного дослідження?
2. Практичний блок
Виявити достоїнства і недолікиосновних психологічних методів: спостереження й експерименту; допоміжних методів.
Практичне заняття 2.
(2 години) – 2 бала.
Тема: Розвиток психіки і свідомості.
Мета заняття:Розглянути будову і діяльність нервової системи (НС) людини, її функції. Уточнити сутність психіки, встановити етапи її виникнення і розвитку. Вивчити особливості розвитку свідомості. З’ясувати яку роль відіграє праця в походженні, розвитку й удосконаленні свідомості людини.
Хід заняття
1.Теоретичний блок
Чи є здатність до відображення необхідною властивістю живої матерії?
У чому полягає сутність сигнальної ролі психіки?
Що спільного та відмінного у психічній діяльності тварин і людини?
Назвіть ознаки людської свідомості.
Що ви знаєте про будову НС людини? Назвіть її основні відділи.
Назвіть етапи розвитку нервової системи.
Що таке рефлекс? Які види рефлексів ви знаєте?
Як утворюється умовний рефлекс?
Яка роль праці в розвитку свідомості?
Яка роль мови в розвитку свідомості?
2. Практичний блок
Виписати слова, що означають психічні явища.Забування, порушення кори головного мозку, відчуття, гордість, запам'ятовування, мислення, щастя, горе, судження, гальмування нервового імпульсу, інстинктивна дія, фізіологічні процеси мозку, рецептор, старіння організму, спадковість, гени, сльози, сон, подих, розум, сприйняття, настрій, почуття.
Змістовий модуль II. Діяльність. Практичне заняття 3
(2 години) – 4 бали
Тема : Психологічний аналіз діяльності
Мета заняття:Розглянути будову і форми діяльності людини. Визначити сутність діяльності як соціальної категорії. Уточнити класифікацію видів діяльності, встановити їх роль і значення на різних вікових етапах життя людини.
Хід заняття
1.Теоретичний блок.
Чому свідомість формується і виявляється тільки в діяльності?
Що є джерелами активності особистості?
У чому полягає докорінна відмінність поведінки тварин від діяльності людини?
Назвіть основні структурні компоненти діяльності.
Що таке внутрішня і зовнішня діяльність?
Які види діяльності ви знаєте?
У чому відмінні риси різних видів діяльності?
Що таке інтеріоризація та екстеріоризація?
Якою є послідовність етапів формування навички?
Яке значення діяльності у формуванні особистості?
Практичний блок
З даних понять побудувати логічний ряд так, щоб кожне попереднє поняття було родовим (більш загальним) стосовно до наступних:
Праця, діяльність, трудова дія, натискання педалі гальма, трудова операція.
Визначіть, який звязок психіки та діяльності виявляється в описаній ситуації. Вивчення людей похилого віку та довгожителів показує, що активний звязок з оточуючим життям та посильна праця сприяють збереженню життєвого тонусу особистості впродовж багатьох років. Якщо ж людина з тих чи інших причин припиняє професійну громадську діяльність, звільняється від будь-яких обовязків і виконання повязаних з ними функцій, то це призводить до занепаду сил, прискорює старіння і викликає глибокі зміни у структурі особистості.