- •Факультет дошкільної освіти та практичної психології
- •Змістовий модуль іi. Діяльність
- •Тема 1: Психологічний аналіз діяльності
- •Тема 1: Особистість та її структура
- •Змістовий модуль іv. Психічні пізнавальні процеси
- •Тема 1: Увага.
- •Тема 2. Відчуття
- •Тема 3. Сприймання
- •Тема 4: Пам'ять
- •Тема 5: Мислення
- •Тема 6: Уява
- •Тема 7: Мовлення
- •Змістовий модуль V. Емоційно – вольові процеси особистості
- •Тема 1: Емоції та почуття
- •Тема 2: Воля
- •Література
- •Тема 1: Темперамент
- •Тема 2: Характер.
- •Тема 3: Здібності
- •Плани практичних занять з загальної психології
- •Практичне заняття 1.
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Практичне заняття 2.
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Змістовий модуль II. Діяльність. Практичне заняття 3
- •Хід заняття
- •Змістовий модуль III. Психологія особистості. Практичне заняття 4.
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •2. Практичний блок
- •Практичне заняття 9
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Практичне заняття 10
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •Практичне заняття 11
- •2. Практичний блок
- •2. Практичний блок
- •Практичне заняття 15
- •Хід заняття
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •До практичного заняття №2.
- •Змістовий модуль II. Діяльність. До практичного заняття №3.
- •Змістовий модуль III. Психологія особистості. До практичного заняття №4.
- •Змістовий модуль IV. Психічні пізнавальні процеси
- •1.Скласти ситуативні завдання з теми.
- •2. Підібрати психологічні ігри (вправи, завдання, загадки), що сприяють поліпшенню гнучкість мислення.
- •1. Поясність, та дайте розгорнуту письмову відповідь:
- •Змістовий модуль V. Емоційно – вольові процеси особистості
- •1. Підготовити стендовий доклад:
- •Змістовий модуль VI. Індивідуально – психологічні особливості особистості
- •Індивідуальне навчально-дослідне завдання (індз)
- •Структура залікового кредиту курсу
- •Теми рефератів з курсу “Загальна психологія”.
- •Питання до іспиту з курсу «загальна психологія»
- •Список літератури
- •Додаток а. Вимоги до написання і оформлення рефератів
- •Підручники
- •Зразок титульного аркуша
2. Практичний блок
Які з даних властивостей людини обумовлені головним образом соціальними факторами, а які - біологічними?
Авторитет, мова, темперамент, світогляд, інстинкти, воля, переконання, знання, задатки, ідеали, вікові особливості почуттів, тип нервової системи, характер, зорові властивості, механічна пам'ять, логічна пам'ять, емоції, мислення, увага, розум, мова, музичний слух, творче відношення до справи, байдужість, меланхолія, агресивність, гуманність.
Практичне заняття 16
(2 години) – 2 бали.
Тема: Здібності
Мета заняття: Ознайомитися з поняттям здібності. З’ясувати види здібностей та умови їх формування у людей. Виявити індивідуальні відмінності у здібностях людей. Вивчити розвиток і виховання здібностей, а також виявити чинники, які впливають на прискорений розвиток здібностей людини. Ознайомитися з методиками дослідження здібностей.
Хід заняття
1.Теоретичний блок
Що таке здібності та яке їхнє значення в діяльності людини?
В якому зв’язку перебувають здібності із знаннями, уміннями і навичками?
Які основні компоненти здібностей?
Як поділяються здібності за видами?
В чому виявляються індивідуальні відмінності в здібностях людей?
Що зумовлює розвиток здібностей особистості?
В якому зв’язку перебувають здібності і задатки?
Чим пояснюється розквіт народних талантів у нашій країні?
Як проявляється геніальність?
2. Теоретичний блок
Виписати і дати визначення основним поняттям теми: здібності, якісна характеристика здібностей, кількісна характеристика здібностей, загальні здібності, спеціальні здібності, задатки, обдарованість, талант, геніальність.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ І. ВСТУП ДО ПСИХОЛОГІЇ
До практичного заняття №1.
(2 години) – 1 бал.
Тема : Предмет і методи психології. Особливості психічного відображення.
1. Визначте мету бесіди і складіть план.
Продумайте засоби вступу в бесіду.
Проведіть бесіду з різними по ступені говірливості дітьми.
При аналізі бесіди зверніть увагу на наступне: чи вийшла бесіда? (Якщо ні, то чому?) Які прийоми використовувалися? (Кивки, які заохочують, малюнки, зміни голосу й ін.) Які особливості ви помітили в поведінці дитини? (Міміка, жести, інтонація мови, обмовки й ін.) На які питання вона відповідала найбільше активно і чому? Які питання не досягли мети і чому? Як закінчилася бесіда?
Проаналізуйте бесіду. На основі даних, отриманих у ході бесіди, охарактеризуйте дитину. Якими ще методами дослідження необхідно скористатися, що б дані були більш об єктивними?
2.Провести діагностику загальних здібностей за методикою Г. Айзенка
(Гамезо М.В., Домашенко Н.А. Атлас попсихологии: Информ. – метод. пособие к курсу «Психология человека» .— М.:Педагогическое общество России, 1999.- С.34-39.)
До практичного заняття №2.
(2 години) – 1 бал
Тема: Розвиток психіки і свідомості.
Записати в зошитіназви основних відділів головного мозку і позначити їх спеціалізацію.
Замалювати в зошитірефлекторну дугу-кільце і підписати всі її відділи.
Провести дослідженнясили нервової системи (теппінг-тест Є.П.Ільїна) (Практикум із загальної психології /За ред. Т.І. Пашукової. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2000. – С. 110.)