Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Практичне заняття 36 5 сем.doc
Скачиваний:
48
Добавлен:
15.11.2019
Размер:
205.82 Кб
Скачать

Література

Основна

  1. Козлова С.А., Куликова Т.А. Дошкольная педагогика: Учеб. пособие для студ. сред. пед. учеб. заведений / С.А. Козлова, Т.А. Куликова. – 4-е изд., стер. – М.: Издательский центр «Академия», 2002. – С.162-173.

  2. Лисенко н.В., Кирста н.Р. Педагогіка українського дошкілля: у 3-х частинах. – ч.2: навч. Посіб. / н.В. Лисенко, н.Р. Кирста. – к.: Видавничий Дім «Слово», 2010. – с.204-224.

  3. Поніманська Т.І. Дошкільна педагогіка: Навчальний посібник для студ. вищих навч. закладів / Т.І. Поніманська. – К.: «Академія», 2004. – С.276-294.

  4. Поніманська Т.І., Дичківська І.М. Дошкільна педагогіка. Практикум. Навчальний посібник для студ. вищих навч. закладів / Т.І. Поніманська, І.М. Дичківська. – К.: Видавничий Дім «Слово», 2004. – С.146-154.

Додаткова

  1. Араптанова О. Анализ современного детского мультфильма как аудиовизуального медиатекста с воспитательным потенциалом (на примере российского мультфильма "Маша и Медведь") //Дошкільна освіта. – 2012. – № 2. – С. 69-86.

  2. Батинова А. Детская иллюстрированная книга в эстетическом воспитаниии дошкольников // Изобразительное искусство в школе. – 2012. – № 1. – С. 48-57.

  3. Волошина І. В. Музейна педагогіка як інноваційний напрямок освітньої діяльності дошкільників // Бібліотечка вихователя дитячого садка. – 2011. – № 15. – С. 83-85.

  4. Жураковська О. Ознайомлення з живописом у музейно-освітньому середовищі // Дитячий садок. – 2012. – № 18. – Вкладка.

  5. Левадна Л. М. Мовленнєвий та художньоестетичний розвиток дітей раннього віку (за Базовою програмою "Я у Світі") /Л.М.Левадна // Дошкільний навчальний заклад. -2010.-№ 9.-С. 50-56.

  6. Литанкова Е. А. Эстетико-национальное воспитание детей средствами куклы / Е. А. Лишанкова, В. А. Катаев // Начальная школа: Плюс до и после. -2011.-№4.-С. 50-53.

  7. Любимова Т. М. Проведення тематичних інтегрованих днів з використанням засобів мистецтва / Т.М. Любимова, Є.М.Іржанська, Н. І. Суптеля // Обдарована дитина. - 2011. - №4. - С. 47-60.

  8. Рагозіна В. Художні техніки в естетичному розвитку дошкільників (малювання пальчиками) // Мистецтво та освіта. – 2012. – № 2. – С. 27-42.

  9. Сиротич Н. Від гри - до театру / Н. Сиротич // Дошкільне виховання. - 2008. - №2. - С.26-27.

  10. Слуцький В. Виховання мистецтвом, або Малюємо для здоров'я! / Вадим Слуцький // Дошкілля. - 2010. - № 1. - С.10-11.

  11. Терещенко О. Інтеграція мистецької діяльності / О. Терещенко // Дошкільне виховання. - 2008. - №8. -СІ 1-13.

  12. Чарівний світ мистецтва //Бібліотечка вихователя дитячого садка. - 2008. - №4. - С. 1-120.

  13. Чепурна С. Забезпечення художньо-естетичного розвитку і творчих здібностей дітей / Світлана Чепурна // Дитячий садок. - 2009. -№35. -Вкладка.

  14. ЧумичеваР. Развитие креативности личности дошкольника в процессе приобщения к ценностям декоративно-прикладного искусства /Р. Чумичева, Н.Платохина // Дошкільна освіта. - 2011. - № 2. - С. 50-62.

  15. ШульгаЛ. Гармонія мистецтва виховує душу. Шляхи активізації дитячої творчості засобами мистецтва / Л. Шульга //Дитячий садок. - 2008. - №27. - С.27-31.

  16. Янцур, Л. Організація образотворчої діяльності дітей у рамках Базової програми "Я у світі" // Дитячий садок. – 2011. – № 11. – С. 14.

Запитання для самоконтролю

  1. Дайте визначення поняття “естетичне виховання”.

  2. розкрийте складові змісту естетичного естетичного виховання.

  3. Визначте завдання естетичного виховання дошкільників.

  4. охарактеризуйте методи естетичного виховання дітей дошкільного віку.

  5. Назвіть форми організації естетичного виховання в дошкільному закладі.

Практичне заняття №7

ТЕМА: Екологічне виховання дітей дошкільного віку

Мета: Перевірити рівень обізнаності студентів із завданнями, змістом, методами і формами екологічного виховання дошкільників. Уточнити розуміння студентами ключових понять теми. Навчитися використовувати різні методи, прийоми і засоби екологічного виховання для дітей дошкільного віку.

Основні поняття теми: екологія, екологічне виховання, екологічна свідомість.

ПЛАН

    1. Погляди зарубіжних та вітчизняних педагогів на проблему екологічного виховання дітей дошкільного віку.

    2. Сутність поняття “екологічне виховання”. Мета, завдання, зміст екологічного виховання дошкільників.

    3. Форми організації та методи екологічного виховання.

Практичні та індивідуально-дослідні завдання

  • опрацюйте теоретичні питання, підготуйтесь до їх обговорення;

  • розробіть власний конспект заняття з екологічного виховання дітей дошкільного віку (зазначте вік дітей, мету заняття, завдання, матеріал, опишіть хід заняття).

Література

Основна

    1. Лисенко Н.В. Теорія і практика екологічної освіти: педагог-дошкільник : навч.-метод. посіб. для ВНЗ./ Н.В.Лисенко. – К.: Слово, 2009. – С.6-11.

    2. Николаева С.Н. Методика экологического воспитания дошкольников / С.Н. Николаева. – М., 2001. – С.42-47.

    3. Плохій З.П. Виховання екологічної культури дошкільників / З.П. Плохій. – К., 2002. – С. 13-27.

    4. Плохій З.П. Формуємо екологічну компетентність молодшого дошкільника / З.П. Плохій. – К., 2010. – С. 13-27.

    5. Рыжова Н.А. Экологическое образование в детском саду / Н.А. Рыжова. – М., 2001. – С.4-16.

Додаткова

  1. Від екології рідної природи - до екології дитячої душі // Бібліотечка вихователя дитячого садка. – 2009. – №8. – С. 3–102.

  2. Емоційно-чуттєве спілкування дитини з природою, як умова становлення особистості // Бібліотечка вихователя дитячого садка. – 2011. – № 7-8. – С. 15-19.

  3. Ільєнко В. Екологічна культура через внутрішній світ людини / В. Ільєнко // Дитячий садок. – 2011. – № 9. – С. 8–9.

  4. Казаручик Г. Н. Дидактические игры в экологическом образовании дошкольников // Дошкольная педагогика. – 2008. – №2. – С.19-24.

  5. Калашник В. Екологічна стежина для розвитку дитини / В. Калашник, О. Курлянцева // Дошкільне виховання. – 2011. – № 4. – С. 27–29.

  6. Маршицька В. Від розуму до емоцій. Виховання емоційного ставлення дошкільнят до природи // Дошкілля. – 2012. – №4. – С. 20-21.

  7. Науменко Т. Формування природничо-екологічної компетентності дошкільників засобами авторської казки //Вихователь-методист дошкільного закладу. – 2012. – № 7. – С.25-33.

  8. Николаева С.О возможностях народной педагогики в экологическом воспитании детей / С. Николаева // Дошкольное воспитание. – 2009. – №4. – С. 42–45.

  9. Носачова Т. Екологічне виховання дітей старшого дошкільного віку // Вихователь-методист дошкільного закладу. – 2011. – №6. – С. 13-24.

  10. Овдій Л. Методичне забезпечення екологічного виховання у дитячих садках // Дитячий садок. – 2012. – № 29-31. – С. 63-67.

  11. Папченко В. В. Пізнай природу і себе в ній // Бібліотечка вихователя дитячого садка. – 2012. – № 3. – С. 36-59.

  12. Плохій З. Екологічне світобачення дошкільнят / Зоя Плохій // Дитячий садок. – 2009. – №27. – С. 15–18.

  13. Плохій З. Еколого-розвивальне середовище дошкільного навчального закладу (інноваційні підходи) / Зоя Плохій // Дошкільне виховання. – 2010. – № 7. – С. 6–10.

  14. Савінова Г. С. Використання ігрових навчальних ситуацій в екологічному вихованні дошкільнят // Дошкільний навчальний заклад. – 2011. – № 9. – С. 2-6.

  15. Шапаренко Х. Розвиток пізнавальної активності дітей дошкільного віку в процесі екологічного виховання // Новий колегіум. – 2011. – № 4. – С. 59-62.

Практичне заняття №8

Підсумкова модульна контрольна робота