Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
konspekt_uroku_arhivaciya_fayliv.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
15.11.2019
Размер:
981.5 Кб
Скачать

14

Тема уроку: Поняття про стиснення даних. Архівація файлів. Програми для роботи з архівами. Створення архіву. Додавання файлів до архіву. Перегляд вмісту архіву. Вилучення та переписування файлів із архіву.

Мета уроку:

  • Навчальна:

  • ознайомити учнів з поняттями – стиснення даних, архівація файлів, програми для роботи з архівами, створення архіву, додавання файлів до архіву, перегляд вмісту архіву, вилучення та переписування файлів із архіву;

  • показати учням практичне застосування базових знань та вмінь на практиці;

  • Підвищити в учнів рівень засвоєння матеріалу з теми «Архівація файлів».

  • Розвиваюча мета:

  • Розвинути творчі здібності дитини;

  • Надати можливість учням проявити свої інтелектуальні здібності, розкрити багатогранність своїх інтересів;

  • Розвинути в учнів увагу, спостережливість, пам'ять, творче і логічне мислення;

  • Розвинути в учнів пізнавальний інтерес;

  • Розвинути в учнів навики роботи з інформацією та навики узагальнення обробки інформації.

  • Виховна мета:

  • Формування в учнів наукового світогляду;

  • формувати в учнів навиків роботи в групах та їх взаємної відповідальності;

  • формування у учнів почуття колективізму та комунікативних здібностей;

  • формування у учнів пунктуальності, уважності, акуратності;

  • сприяти розвитку ситуації успіху.

Дидактичні матеріали: роздруковані таблиці для заповнення, кросворд, ромашки з написаними іменами вчителя та учнів, книги, матеріали для демонстрації: диск, ручка, інструкція, малюнок, платок із зав’язаними ґудзиками, касета, ножиці, газета.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Методи уроку: робота в групах, індивідуальна робота.

План уроку

  1. Організація класу.

  2. Актуалізація і корекція опорних знань.

  3. Повідомлення теми, мети, завдань і мотивація навчальної діяльності.

  4. Вивчення нового матеріалу, сприйняття і первинне усвідомлення навчального матеріалу, осмислення зв’язків і відносин в об’єктах вивчення.

  5. Узагальнення і систематизація знань, застосування їх у різних ситуаціях, наближених до знань.

  6. Підсумок уроку, домашнє завдання.

Хід уроку

  1. Організація класу.

На дошці: тема, девіз та емблема уроку.

Робочі столи учнівських комп’ютерів мають вид:

Слово вчителя: Добрий день, діти. Мене звати Наталія Олегівна. Я – вчитель інформатики Комп’ютерного Центру (бейджик). Сьогодні у нас з вами незвичайний урок. Незвичайний для вас, тому що у вас новий, незнайомий вчитель, незвичайний для мене, тому що у мене нові, незнайомі учні. Але на найближчі 45 хвилин ми повинні стати єдиною командою, ми повинні навчитися розуміти одне одного. Тому символом нашого уроку я обрала ромашку, в центрі якої знаходиться вчитель, а від вчителя відходять пелюстки – це ви, мої учні.

На кожному пелюстку цієї ромашки написані ваші імена. У кожного з вас на столі є така ж ромашка, але зменшена. На протязі всього уроку ви повинні на цьому листі ставити «+» за кожну правильну відповідь. А в кінці уроку ми виведемо рейтинг вашої активності на уроці.

Я бажаю і вам, і собі успіху на цьому уроці! Сподіваюсь, ви пам’ятаєте правила поведінки на уроці: обов’язково піднімати руку, не викрикувати, не хвилюватися. На нашому уроці присутні гості - це представники міського відділу освіти, методичного кабінету, вчителі інформатики.

  1. Актуалізація і корекція опорних знань. Експрес - опитування

  • Наведіть приклади носіїв інформації. (книга, зошит, комп’ютер, людина, малюнок, схема)

  • Виберіть предмети, які є носіями інформації. (На столі лежать: книги, диск, ручка, інструкція, малюнок, платок із зав’язаними ґудзиками, касета, ножиці, газетаз завя, носіями інформації. 00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000)

  1. Повідомлення теми, мети, завдань і мотивація навчальної діяльності.

    • Чи потрібно інформацію зберігати?

    • Як в минулому люди зберігали інформацію? (наскальні малюнки, пісні, легенди, але висікати малюнки це трудомісткий процес, а пам’ять людини не в змозі зберігати великі обсяги інформації, з часом люди навчились писати на папірусі, папері, пізніше створили типографський станок та з’явились друковані книги)

    • Які ви знаєте сучасні носії інформації? (диски, фото, відео, комп’ютер – вони дозволяють зберігати досить великі обсяги інформації) У кожного з вас є домашні архіви з фотографій, відео, книжок…

    • Порівняйте інформаційні потоки минулого та сьогодення.

    • Тому постала проблема зберігання великих обсягів інформації. Який ви бачите вихід з цієї ситуації? (створення нових носіїв інформації, обсяг яких буде збільшено, створити методи стиснення інформації)

    • Викликати помічника, у якого є кишеня. Дати йому газету, яку він повинен покласти в кишеню. (він повинен її скласти декілька разів.) Тобто ви стиснули інформацію.

  • Показати книги «Кобзар» різних розмірів. Обсяг інформації однаковий. Але зберегти менших книжок можна більше. Тобто інформацію було стиснуто. (розмір шрифту, малюнків)

  • Тому сьогодні на уроці ми будемо працювати над проблемою «Поняття про стиснення даних. Архівація файлів.» Діти відкривають зошити та записують дату, тему.

  • Мета нашого уроку: ознайомитись з поняттями – стиснення даних, архівація файлів, програми для роботи з архівами, створення архіву, додавання файлів до архіву, перегляд вмісту архіву, вилучення та переписування файлів із архіву; навчитись практично застосовувати базові знання та вміння на практиці.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]