- •Магістерська робота
- •«Формування навичок роботи в adobe photoshop cs5 у майбутніх операторів комп’ютерної верстки»
- •Розділ і Особливості підготовки робітників – майбутніх операторів комп’ютерної Верстки до професійної діяльності
- •1.1. Стан підготовки фахівців в галузі комп’ютерних технологій у внз і-іі рівня акредитації
- •1.2. Характеристика програмного забезпечення для підготовки фахівців робітничої спеціальності «Оператор комп’ютерної верстки»
- •Розділ іі Практичне застосування програмного забезпечення Adobe Photoshop cs5
- •2.1. Особливості растрової графіки як елемента роботи з об’єктами комп’ютерної верстки
- •2.2. Функціональні можливості Adobe Photosop cs 5
- •2.3. Обробка растрових зображень інструментальними засобами Adobe Photoshop cs 5
- •Розділ ііі Реалізація Adobe Photoshop у навчально-практичній підготовці оператора комп’ютерної верстки
- •3.1. Аналіз навчальної програми з підготовки операторів комп’ютерної верстки та умов їх реалізації.
- •3.2. Методика використання програмного забезпечення для формування професійної готовності майбутніх операторів комп’ютерної верстки.
- •Лабораторно-практичне заняття №1
- •План заняття
- •Хід заняття
- •V. Виконання лабораторно-практичного завдання
- •Vіi. Перевірка засвоєних знань
- •Viіі. Підведення підсумків
- •3.3. Методика організації експериментального дослідження
- •Висновки
- •Список використаних джерел
- •Додатки Додаток а Лабораторно-практичне заняття №2
- •План заняття
- •Хід заняття
- •V. Виконання лабораторно-практичного завдання
- •Vі. Перевірка засвоєних знань
- •Viі. Підведення підсумків
- •Viiі. Домашнє завдання
- •Додаток б Лабораторно-практичне заняття №3
- •План заняття
- •Хід заняття
- •V. Виконання лабораторно-практичного завдання
- •VI. Перевірка засвоєних знань
- •Viі. Підведення підсумків
- •Viiі. Домашнє завдання
- •Додаток в Лабораторно-практичне заняття №4
- •План заняття
- •Хід заняття
- •V. Виконання лабораторно-практичного завдання
- •VI. Перевірка засвоєних знань
- •Viі. Підведення підсумків
- •Viiі. Домашнє завдання
3.2. Методика використання програмного забезпечення для формування професійної готовності майбутніх операторів комп’ютерної верстки.
Результати аналізу типової навчальної програми дисципліни «Обробка текстової та графічної інформації» підтверджують необхідність удосконалення лабораторно-практичних занять з теми «Робота у растровому графічному редакторі». Удосконалення полягає в оновленні програмного забезпечення та використанні нових методів, засобів та особливостей роботи у редакторі Adobe Photoshop CS5 під час створення лабораторно-практичних занять.
До лабораторного заняття пред’являються загальні вимоги. Заняття повинно мати ідейне спрямування в сукупності з науковою доступністю, забезпечувати зв’язок навчання з життям, теорії з практикою, активізувати пізнавальну діяльність студентів. Методика проведення заняття з опорою на розвиток вмінь і навичок проектування гармонійного і стильного архітектурного проекту передбачає широке використання технічних засобів навчання, проблемних завдань, роботи з книгою, журналом, групових (бригадних) форм навчання. В основі вимог до змісту і методики лабораторної роботи лежить принцип комплексності, який зобов’язує викладача забезпечити:
комплексну постановку завдань заняття (навчальних, розвивальних, виховних);
вивчення об’єктів, питань, понять в їх взаємозв’язках з програмами суміжних предметів;
комплексну оцінку результатів заняття, збагачення знань та умінь, розвиток мотивів і якостей особистості студентів [38, с.46].
Удосконалення занять передбачає усунення зайвого перевантаження студентів, використання навчальних коментарів, що забезпечують наочність і доступність роботи.
У процесі підготовки майбутніх операторів комп’ютерної верстки пропонуємо використовувати заняття такої форми:
Лабораторно-практичне заняття №1
Тема: Робота з шарами в Adobe Photoshop CS5
Мета:
Навчальна: Навчити учнів використовувати різноманітні прийоми роботи з шарами в Adobe Photoshop CS5.
Розвивальна: Розвивати вміння та навички редагування графічних зображень в Adobe Photoshop CS5;
Виховна: Виховувати культуру користувача ПК. Сприяти вихованню естетичного смаку учнів під час роботи з графічними об’єктами.
Тип заняття: засвоєння умінь і навичок.
Обладнання: комп’ютери, програмне забезпечення Adobe Photoshop CS5.
Очікувані результати: Учні повинні навчитися створювати та редагувати зображення засобами Adobe Photoshop CS5.
План заняття
І. Організаційна частина
ІІ. Інструктаж з техніки безпеки
ІV. Актуалізація базових знань
ІV. Мотивація навчальної діяльності
VI. Виконання лабораторно-практичних завдань
Завантажити растровий графічний редактор Adobe Photoshop CS 5;
Виконати завдання лабораторно практичної роботи;
Зберегти виконане завдання у власній папці;
Оформити звіт.
VII. Перевірка засвоєних знань
VIII. Підведення підсумків
IX. Домашнє завдання
Хід заняття
І. Організаційна частина
1.Перевірка наявності учнів;
2.Перевірка готовності навчальної аудиторії до уроку;
ІІ. Інструктаж з техніки безпеки
1. Вимоги безпеки перед початком роботи:
1.1. Заборонено заходити до аудиторії у верхньому одязі чи приносити його з собою.
1.2. Заборонено приносити на робоче місце особисті речі, дискети та ін., крім ручки і зошита.
1.3. На робочому місці слід сидіти так, щоб можна не нахиляючись користуватися клавіатурою, і водночас бачити зображення на екрані.
1.4. Починати роботу можна лише за вказівкою викладача або лаборанта.
2.Вимоги безпеки під час роботи:
2.1. Заборонено ходити по комп’ютерній аудиторії, голосно розмовляти.
2.2. Виконувати слід тільки зазначене учителем завдання. Категорично заборонено виконувати інші роботи.
2.3. На клавіші клавіатури потрібно натискати плавно, не припускати ударів.
2.4. Користуватися друкувальним пристроєм дозволяється тільки у присутності викладача або лаборанта.
2.5. Заборонено самостійно переміщувати апаратуру.
2.6. Заборонено запускати ігрові програми.
2.7. У випадку виникнення неполадок треба повідомити викладача або лаборанта.
2.8. Не намагатися самостійно відрегулювати апаратуру або усувати в ній неполадки.
3. Вимоги безпеки після закінчення роботи:
3.1. Про неполадки, що виникли під час роботи, слід зробити записи у відповідних журналах.
ІII. Актуалізація базових знань
На минулій лекції ви ознайомилися з графічним редактором Adobe Photoshop CS5. Давайте пригадаємо:
Для чого призначений Adobe Photoshop CS5?
З якими файлами він працює?
Як завантажити Adobe Photoshop?
Як налаштувати параметри зображення в Adobe Photoshop?
ІV. Мотивація навчальної діяльності
На цій лабораторно-практичній роботі ми розглянемо особливості та прийоми роботи в Adobe Photoshop CS 5 з «шарами» та їх стилями. Використання такого універсального інструментального засобу дає можливість здійснювати звичні операції над зображеннями: створення, ретушування, оформлення композицій тощо. Навички, отримані на цьому занятті, можнае реалізовувати у майбутній професійній діяльності.