Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Кондратюк 14.03. укр. мова 6 кл..docx
Скачиваний:
11
Добавлен:
24.08.2019
Размер:
36.25 Кб
Скачать

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова

Інститут української філології

Кафедра методики викладання української мови та літератури

Числівники кількісні (на позначення цілих чисел, дробові, збірні) та порядкові

План-конспект уроку

з української мови

для 6 класу

студентки 302-УА групи

Кондратюк Тетяни

Викладач:

Строганова Ганна Миколаївна

Київ – 2012

Дата. 14 березня 2012 р.

Тема. Числівники кількісні (на позначення цілих чисел, дробові, збірні) і порядкові.

Мета. Поглибити знання про числівник як частину мови; навчити учнів відрізняти кількісні числівники від порядкових, пояснити причини такого поділу; розкрити особливості вживання кількісних та порядкових числівників в українській мові; виробляти орфоепічні навички (наголошення числівників); збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного слова.

Тип уроку: поглиблення знань, умінь та навичок.

Обладнання: підручники, картки, опорні таблиці, записи на дошці.

Методи: розповідь, пояснення, метод бесіди, метод вправ.

Структура уроку:

Етап уроку

Час

Методи і прийоми

1

Перевірка домашнього завдання

2 хв

Бесіда

2

Повідомлення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності

2 хв

Розповідь

3

Генералізація опорних знань

8 хв

Бесіда, метод вправ, прийом запитання

4

Поглиблення знань, умінь та навичок про числівники: кількісні (на позначення цілих чисел, дробові, збірні) та порядкові

26 хв

Пояснення вчителя, бесіда, метод вправ, самостійна робота (на картках)

5

Підсумки уроку та оцінювання результатів роботи на уроці

5 хв

Бесіда, пояснення

6

Завдання додому та інструктаж про виконання

2 хв

Пояснення

Хід уроку:

І. Перевірка домашнього завдання.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Генералізація опорних знань.

Дайте відповіді на запитання:

  1. Яка частина мови називається числівником? Навести приклади.

  2. На які питання відповідає числівник?

  3. Що означає числівник?

  4. На які групи поділяються числівники?

  5. Як змінюються кількісні та порядкові числівники?

  6. Яким членом речення може бути ця частина мови?

Вправа

Записати словосполучення, узгоджуючи іменник із числівником, підкресліть закінчення іменників. Із двома словосполученнями складіть речення. Зробіть синтаксичний розбір цих речень.

Один (прапор), два (рояль), три (зошит), чотири (календар), п’ять (зірка), шість (лійка), сім (цуценя), десять (пакунок), двадцять (лопата).