Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
план -конпект - 10 клас.docx
Скачиваний:
5
Добавлен:
21.08.2019
Размер:
30.69 Кб
Скачать

План-конспект уроку в 10 класі

Тема: Художнє втілення ідеї гуманізму в романі Чарльза Діккенса «Пригоди Олівера Твіста».

Мета: а) навчальна: розкрити гуманістичний пафос творчості Ч. Діккенса, показати її соціальну дієвість, допомогти учням усвідомити ідейно-художні особливості роману «Пригоди Олівера Твіста»; дослідити взаємозв'язок твору англійського письменника з сучасністю;

б) розвивальна: розвивати навички характеристики літературних героїв, конструювання розгорнутих відповідей на питання, збору та трансформування інформації;

в) виховна: виховувати милосердя, готовність прийти на допомогу тим, хто потребує її.

Обладнання: портрет письменника, репродукції картин за тематикою.

Тип уроку: комбінований (художнього сприйняття твору, поглибленої роботи над текстом).

План уроку

  1. Вступна бесіда.

  2. Вступне слово вчителя. Оголошення теми.

  3. Оголошення мети і завдань уроку.

  4. Робота над епіграфом до уроку.

  5. Актуалізація опорних знань.

  6. Робота над поняттям “гуманізм.

  7. Евристична бесіда.

  8. Перегляд фрагментів фільму.

  9. Робота в групах. Прийом «Добери епітет»

  10. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

  11. Підсумок уроку. Оцінювання.

  12. Домашнє завдання

Хід уроку

«Ця людина дивовижно опанувала

складне мистецтво любові до людей»

О.М. Горький

1. Вступна бесіда (мотивація навчальної діяльності учнів)

Слайд 1

2. Вступне слово вчителя. Оголошення теми.

Сьогодні я запрошую вас на урок, тема якого:

«Художнє втілення ідеї гуманізму в романі Ч. Діккенса «Пригоди Олівера Твіста. Соціальна дієвість творів Діккенса.»

Слайд 2

У нашім раї на землі

Нічого кращого немає,

Як тая мати молодая

З своїм дитяточком малим...

Так писав наш великий співвітчизник Тарас Григорович Шевченко. Цю ж думку стверджували пензлем геніальні митці живопису Леонардо да Вінчі («Мадонна Літта») Рафаель Санті «Сикстинська мадонна»

Слайд 3

Широко розкритими очима дитя споглядає світ, зручно вмостившись в найнадійніших в світі материнських руках, відчуваючи опору, надію і ласку.

Головному ж героєві роману Чарльза Діккенса «Пригоди Олівера Твіста» поталанило в житті набагато менше. Його мати, тільки-но народивши хлопчика, «похитала головою і протягла руки до дитини... Вона пристрасно притиснулась холодними, блідими вустами до його лоба, провела рукою по обличчю, дико озирнулась навкруги, стрепенулась, відкинулась назад... і померла». Немовля залишилося сам-на-сам з жорстоким, байдужим світом робітного будинку. І все ж доля посміхнулась Оліверові. Попри все він вижив.

Слайд 4

3. Оголошення мети і завдань уроку.

Отож , на сьогоднішньому уроці ми будемо намагатись розкрити гуманістичний пафос творчості Ч. Діккеса на прикладі його роману «Пригоди Олівера Твіста». Ми переконаємось в соціальній дієвості творчості цього письменника. Але головне завдання, яке я ставлю перед вами на уроці - навчитись співчувати приниженим і знедоленим, бути готовим прийти на допомогу тим, хто її потребує.

Слайд 5

4. Робота над епіграфом до уроку.

Слово вчителя. Я не відкрию вам великої таємниці, коли скажу, що все починається з народження, людина, її характер, стиль поведінки формується в дитинстві. Діккенс вважав, що ставлення суспільства до дитини показує боротьбу добра і зла у ньому. Турбота про дітей—риса характеру Діккенса, яка повністю виявилася в його ставленні і до своїх дітей, а їх у письменника було дев’ятеро! Але письменник мав велике серце. Як сказав Горький «Ця людина дивовижно опанувала складне мистецтво любові до людей», тому душа його боліла і за чужих дітей. На минулому минулому уроці ми дізнались чимало цікавого про життєвий і творчий шлях письменника. Чи погоджуєтесь ви з думкою Горького?

Слайд 6