- •Затверджую”
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Організаційний момент.
- •Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.
- •Вивчення нового матеріалу:
- •Право на освіту в Україні.
- •Середні навчальні заклади України.
- •Права та обов'язки учнів, учителів і батьків у навчальному процесі.
- •Узагальнення й систематизація знань і вмінь учнів.
- •Самостійна робота учнів.
- •Підсумки уроку.
- •Домашнє завдання.
Затверджую”
Груповий методист ______________
Учитель правознавства__________________
“_____” ______________20___року
КОНСПЕКТ УРОКУ
з правознавства у 10 класі
ЗОШ І-ІІІ ст. № 35, м. Кіровограда
студента-практиканта V курсу факультету історії та права
КДПУ імені Володимира Винниченка
Білявського Сергія Вікторовича
Дата проведення : 25 листопада 2011р.
Кіровоград 2011
Дата: 25.11.2010
Клас: 9”Б”
Порядковий номер уроку: № 12
Тема: Право на освіту в Україні.
Мета:
навчальна – розкрити юридичний зміст права на освіту в Україні; ознайомити учнів із системою освіти;
виховна – виховувати бажання поповнювати свої знання;
розвиваюча – з'ясувати права та обов'язки учасників навчального процесу;
Тип уроку: комбінований.
Методично – дидактичне забезпечення уроку: Конституція України, Закони України «Про освіту» від 23.03.1996р., «Про загальну середню освіту» від 15.05.1999р., статут школи, підручники:
Наровлянський О. Д. Правознавство(Практичний курс): Підручн. для 9 кл. загальноосвіт. навч. закл.- К.: Грамота, 2009.
Ратушняк С. П. Правознавство. Практичний курс: Навчальний посібник для 9 – го класу. 12- річна школа: - Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2009.
Основні терміни: право на освіту, обов'язковість загальної середньої освіти, загальноосвітній навчальний заклад.
Структура уроку
Організаційний момент.
Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.
Вивчення нового матеріалу:
Право на освіту в Україні;
Середні навчальні заклади України;
Права та обов'язки учнів, учителів і батьків у навчальному процесі.
Узагальнення й систематизація знань і вмінь учнів.
Самостійна робота учнів;
Підсумки уроку.
Домашнє завдання.
Хід уроку
Організаційний момент.
Вчитель вітається з учнями: “Доброго дня,сідайте готуйтеся до уроку, відкривайте підручники та повторюйте домашнє завдання,зараз будемо його перевіряти.”
Вчитель перевіряє присутніх на уроці, доки учні повторюють домашнє завдання.
Перевірка домашнього завдання:
а) учитель проводить експрес-опитування щодо визначення понять: конституційні права людини і громадянина, юридичні гарантії, омбудсмен;
б) учитель перевіряє виконання таблички: «Класифікація прав і свобод людини і громадянина»
Група прав і свобод |
Статті Конституції України, в яких закріплені ці права і свободи |
Статті Загальної декларації, в яких закріплені ці права і свободи |
Громадянські |
27-35 |
|
Політичні |
36, 38-40 |
|
Економічні |
41-44 |
|
Соціальні |
45-52 |
|
Культурні |
53,54 |
|
Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.
Вчитель пропонує учням прокоментувати вислів Цицерона: «Дім, в якому немає книг, схожий на тіло, в якому немає душі».