- •Календарне планування та конспекти з математики 3 клас (4 години на тиждень)
- •I. Актуалізація знань учнів
- •III. Розвиток математичних умінь
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •I. Актуалізація знань учнів
- •II. Повторення матеріалу, пов'язаного з дією ділення
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •3) Задачі-жарти на розвиток уваги учнів.
- •1. Розв'язання задачі № 575 за малюнками і схемою (бесіда про ко- ристь дерев для здоров'я людини)
- •3. Усні опитування
- •I. Контроль і закріплення знань учнів
- •I. Контроль і закріплення знань учнів
- •I. Контроль і закріплення знань учнів
- •I. Мотивація навчальної діяльності
- •2. Заповнити таблиці.
- •1. Розв'язання задачі № 966 за схемою 25 л — 1 кг 75 л — ? кг
- •1. Задача № 1004 Розв'язання задачі на малюнком.
- •II. Вивчення нового матеріалу
- •III. Підсумки уроку
I. Контроль і закріплення знань учнів
Перевірка домашнього завдання
Усні обчислення
Математичний диктант.
Знайти значення виразу (2 + 7) • 6.
Знайти добуток чисел 5 • (3 + 4).
Знайти частки: 70 : 7, 0 : 6, 6 : 6, 1 : 1.
Знайти добутки: 0 • 7, 9 • 0, 1 • 2, 4 • 100.
Обчислити: 14 + 6 • 3.
Знайти значення невідомого числа в рівнянні х — 6 = 26.
Сума двох чисел 80. Перше число 10. У скільки разів перше число менше від другого?
Обчислити приклади усно й розшифрувати назву казки.
70 |
90 |
60 |
80 |
20 |
40 |
20 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
50 |
39 |
13 |
11 |
80 |
20 |
|
|
|
|
|
|
|
3) Гра «Рахуй, не помились!»
300 - 1 299 + 1
600 : 20 800 : 40
40 • 2 - 1 30 • 3 - 1
80: 8 : 10 60 : 10 :6
1 • 4 + 9 4 + 1 • 9
II. Вивчення нового матеріалу
Підготовчі вправа № 840
700 - 1 900 : 30 20 • 5 - 1 50 :10 : 5 1 • 8 - 5
Пояснення множення вчителем за таблицею завдання № 841
Первинне закріплення знань за завданням № 841 (2) Коментоване та самостійне розв'язання прикладів.
Фізкультхвилинка
III. Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь
1. Самостійне розв'язання задачі № 842 за малюнком і коротким записом умови
3 мішки по 36 кг
2 мішки по 35 кг
Л
кг
У
Фронтальна робота над задачею № 843
У скількох сувоях була тканина в майстерні?
По скільки метрів тканини було у двох сувоях?
Чи можемо дізнатись, скільки тканини було у двох сувоях разом?
Якою дією?
Як дізнатись, скільки всього тканини було у майстерні?
Чи можемо дізнатись, скільки метрів тканини треба для пошиття 5 занавісок?
Розв'язання задачі записати в зошити самостійно.
Задачу № 844 розв'язати фронтально. Скласти подібну задачу за схемою.
( □ : □ ) • □
Підсумки уроку
Домашнє завдання
№ 845, 846.
УРОК 103
Тема. Множення числа на суму
Мета: пояснити прийом множення двоцифрового числа на суму; формувати вміння складати задачі за поданим рівнянням та задачі, пов'язані з одиничною нормою.
Обладнання: картки для усної лічби, предметні малюнки.
ХіД уроку
I. Контроль і закріплення знань учнів
Перевірка домашнього завдання
Записати розв'язання задачі № 845.
Прочитати відповіді тих прикладів, в яких останньою дією є дія віднімання.
Усні обчислення
Повторення таблиці множення й ділення за картками.
Робота за малюнками.
1 кг
2 кг
3 кг
6 кг
48 кг
12 кг
У скільки разів курка легша за вівцю?
Скільки важать вівця і порося разом?
На скільки вівця важча від двох зайців?
У скільки разів заєць важчий від кроля?
На скільки гуска важча від курки?
Скільки будуть важити 2 гуски?
3) Знайти добутки.
42 ■ 3 24 ■ 2 18 ■ 5 35■2
12 ■ 6 41 ■ 2 19 ■ 4 4 ■ 2
Вивчення нового матеріалу
Бесіда за вправою № 848
Первинне закріплення знань. Виконання завдань № 849 і 850
Фізкультхвилинка
Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь
Вправа № 851
Заслухати декілька варіантів складених учнями задач. Як знаходить- ся невідомий доданок?
Колективна робота над задачею № 852
Скласти план розв'язання задачі й запропонувати розв'язати її са- мостійно.
3. Вправа № 853 Пояснения учнем дій:
Вимірюю довжину двох відрізків.
Обчислюю їх суму.
Креслю пряму лінію.
На прямій позначую точку A.
Від неї відкладаю відрізок знайденої суми довжини двох відрізків.
Підсумки уроку
Домашнє завдання
№ 854, 855.
УРОК 104-105
Тема. Множення одноцифрового числа на двоцифрове
Мета: пояснити правило множення одноцифрового числа на двоцифрове; опрацювати задачі вивченого виду; вдосконалювати вміння учнів знаходити периметр чотирикутників; вдосконалювати обчислю- вальні навички.
Обладнання: картки для усної лічби.
ХіД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Перевірка наявності домашнього завдання
Усні обчислення
1) Гра «Знайди пару».
(48 : 8 )[54 : 6 )( 14 : 2 j( 30 : 6 ){ 12 : 6 )[4оТ^( 42 : 7 )( 18 : 9 )( 64 : 8 )
(24 : 4 )("з6 : 6 )( 72 : 9 )( 25 : 5 )( 81 : 9 16: 8 )( 10 : 5 )( 49 : 7 )
Скласти задачу про покупку за схемою розв'язання: Q ■ Q — Q ■
Обчислити: 24 ■ 2, 41 ■ 3, 27 ■ 2, 6 ■ 15, 45 ■ 2.
Змагання «Хто швидше?»
80 : 2 + 18 90 : 3 - 17 60 : 3 + 32
23 ■ 4 - 13 16 ■ 4 + 18 19 ■ 4 - 18
140 - 40 ■ 2 230 - 30 ■ 3 250 - 50 ■ 4
60 : 10 : 6 80 : 10 : 8 40 : 10 : 4
Вивчення нового матеріалу
Пояснення матеріалу за вправою № 856, 866
Первинне закріплення знань (№ 856, 857)
Фізкультхвилинка
Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь
Задача № 857
Задача № 868
Самостійна робота над задачею № 858
Задачу № 870 вчитель пропонує розв'язати за рівнями: високий рівень — виразом, достатній рівень — по діях, решта — під керівництвом учителя.
Скласти рівності з виразів та їх значень (№ 869).
Підсумки уроку
Домашнє завдання
№ 872, 873.
УРОК 106
Тема. Випадки множення й ділення в межах 1000, які зводяться до таб- личних
Мета: пояснити способи обчислення вказаних випадків множення і ділення; опрацювати задачу, яка містить збільшення й зменшення числа в кілька разів; розглянути розв'язання нерівності.
Обладнання: таблиця для усної лічби.
ХіД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Перевірка домашнього завдання
Прочитати відповіді прикладів, у яких друга дія є ділення (завдання № 872).
Записати розв'язання задачі № 873 виразом.
Усні обчислення
65 + 30 = 68 30 + 7 = 100 37 + 3 = 40 24 - 6 = 20
1) Гра «Знайди помилки».
67 - 20 = 65 80 - 4 = 86
60 - 5 = 55 70 - 7 = 63
49 - 7 = 42 86 + 3 = 83
67 - 40 = 27 88 - 7 = 81
3) Заповнити таблицю (завдання № 874).
Вивчення нового матеріалу
Пояснення матеріалу за вправою № 875
Робота з вправою № 866 (1)
Коментоване розв'язання прикладів № 866 (2)
Первинне закріплення (№ 867)
Фізкультхвилинка
Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь
Задача № 877
За питаннями вчителя повторити зміст задачі й коротко записати її на дошці. Колективно скласти план розв'язання задачі. Самостійно записати розв'язання задачі.
Вправа № 878
Спочатку з'ясувати, якого найменшого значення може набувати буква х. Далі учні самостійно записують у зошитах усі правильні нерівності, починаючи з нерівності 20 - 20 < 7.
Вправа № 879 (самостійно)
Підсумки уроку
Домашнє завдання
№ 881,882.
УРОК 107
Тема. Множення виду 320 • 2
Мета: пояснити спосіб множення вказаного виду; опрацювати задачі,
пов язані з одиничними нормами; розвивати мислення учнів, вдосконалювати навички усної лічби.
Обладнання: таблиця для усної лічби, предметні малюнки.
ХіД УРОКУ
I. Актуалізація знань учнів
1. Контроль і закріплення знань учнів
Перевірка домашнього завдання.
Записати розв'язки задач № 881.
Записати розв'язок задачі № 882 виразом.
Усні обчислення.
Обчислити приклади й розшифрувати слово.
Е |
88 - 41 - 12 |
н |
89 - 48 + 33 |
я |
66 + (33 - 22) |
Л |
36 + 20 + 42 |
Т |
90 + 5 - 24 |
А |
27 + 2 - 17 |
Ч |
25 + 13 - 8 |
Б |
80 + 9 - 53 |
71 |
35 |
98 |
35 |
36 |
12 |
30 |
35 |
74 |
74 |
77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
♦ Гра «Лабіринт».
Назвати маршрут лабіринту. Двері відчиняє тільки число 4 (записати приклади з відповіддю 4).
24 |
3 |
|
У1 |
4\ |
4 ■ 0 |
4 : 4 |
20 |
4 |
24 |
6 |
|
4 |
- 4 \ |
28 : 4 |
40 : 10 |
20 |
10 |
24 |
4 |
|
4 |
4 |
Ч28 : 7 |
40 : 4 |
20 |
5 |
360 : 6 490 : 7 810 : 9
180 : 2 640 : 8 320 : 8
♦ Обчислити. 40 ■ 7 20 ■ 9 70 ■ 3
II. Вивчення нового матеріалу
Розв'язати кругові приклади № 883.
Обчислити усно.
23 ■ 3 12 ■ 4
23 дес. ■ 3 12 дес. ■ 4
540 : 9 630 : 7
За вправою № 885 пояснити розв'язання прикладів (множення круглих трицифрових чисел виконується на основі правила множення суми на число)
Коментоване та самостійне розв'язання прикладів № 886 і 887
Фізкультхвилинка
III. Закріплення вивченого. Розвиток математичних умінь
1. Фронтальне розв'язання задачі № 888
64
?
Складання задачі, подібної до попередньої (з добовою порцією солі для коня)
Робота з геометричним матеріалом
Повторення знань про види трикутників (зокрема рівнобедрений).
(150 - 30) : 2 = 60 (см).
Підсумки уроку
Домашнє завдання
№ 892, 893.
УРОК 108
Тема. Закріплення вивчених випадків множення і ділення
Мета: закріплювати вміння знаходити значення виразів; провести творчу роботу за поданою умовою задачі та складеними за нею вираза- ми; розвивати здоровий дух змагання, вдосконалювати обчислюваль- ні навички.
Обладнання: картки для усної лічби, картки з геометричним матеріа- лом, таблиці-схеми задач.
ХіД уроку