Тема № 4
№2
Мвх=274 млн. грн. Мвв1=37 млн. грн. Мвв2=19 млн. грн. Мвв3=12 млн. грн. Мвд1=9,5 млн. грн. Тр1=7 Мвд2=8,5 млн. грн. Тр2=10 Квсп=0,91 |
Мсер.р– середня виробнича потужність підприємства Мвх – виробнича потужність на початок планового року Мвві – середньорічний приріст потужності Тр – число місяців роботи Мвдj – вибуття виробничої потужності = =336,625млн. грн.
Мвих – вихідна виробнича потужність =274+37+19+12-18=324 млн. грн.
Опл – можливий обсяг продукції Квсп – коефіцієнт використання середньорічної потужності =336,625*0,91=306,33 млн. грн.
|
Мсер.р.-? Мвих-? Опл-? |
Відповідь: Вихідна потужність=324 млн. грн. Середньорічна виробнича потужність=336,625млн. грн. Можливий обсяг продукції=306,33 млн. грн.
№5
Розв’язання
ВП=(С*Ф*Квн)/Тшт
ВП – виробнича потужність
С – кількість верстатів
Ф – ефективний фонд часу роботи обладнання
Квн – коефіцієнт виконання норм виробітку
Тшт – трудомісткість деталі
Ф = Др* S*tзм*К
Др – робочі дні
S – кількість змін
tзм – тривалість зміни
К – коефіцієнт, який враховує витрати часу на ремонт
Ф = 260*2*8*(1-0,3) = 4035,2 (год.)
ВП=(1*4035,2*1,2)/6=807,04 (шт.)
Кз=(Ср/Ф)*100%
Ср – потрібний фонд часу
Ср=(N*Тшт)/Квн
N – річний план виготовлення деталей
Ср = (700*6)/1,2 = 3500( год.)
Кз=(3500/4035,2)*100% = 86,7%
Відповідь: ВП=807,04 шт., Кз =86,7%.
№6
1)Розрахуємо необхідну кількість обладнання при нормі виробітку 100%
Q=T/Ч
Q=250000/4015 = 62 верстат
2)Розрахуємо необхідну кількість обладнання при нормі виробітку 105%
Q1 =62 + (62*0,05) = 65верстатів
Відповідь: 65верстатів
№7
Мi = ai*Tp*m
m = 1
аi = (60*80)/(100*18) = 2,7 т./час.
Тр = 365*24 – 240 = 8520 час.
Мi = 2,7*8520*1 = 23004т.
Відповідь: Річна потужність випалювальної обертальної печі 23004 тони.
№8
m1=16 од. m2=12 од. m3=8 од. t1=1,5 год. t2=1,12 год. t3=0,75 год. Кзміни=2 зм/д Тзміни=8 год. Простої = 6% від Тр Nроб. дн.=252 дн. |
1.Потужність: Мі=Трг×mі/ti 2.Фонд робочого часу за планом: Tp=2×8=16 год. Тр.г.=16×252=4032 год. 3.Тр.г.+простої=4032-4032×0,06=3790 год. 4.М1=3790×16/1,5=40427 од./в. рік 5.М2=3790×12/1,12=40607 од./в. рік 6.М2=3790×8/0,75=40427 од./в. рік |
М - ? |
Відповідь: виробнича потужність механічного цеху складає 40427 од./ в. рік.
№9
1) Знайдемо площу, робочої зони для складання одного виробу
,
де - площа, яку займає один виріб, м2;
- частка допоміжної робочої зони для складання одного виробу від площі, зайнятої одним виробом, %.
м2.
2) Знаходимо виробничу потужність складальної дільниці
,
де - корисна площа цеху, ділянки, м2;
- площа, необхідна для складання одного виробу, м2/од.;
- календарна тривалість етапу складання одного виробу, год.
Відповідь: виробнича потужність складальної дільниці становить 971 виріб на рік.