- •2. Приклад розрахунку монолітного ребристого перекриття
- •1.2. Вибір схеми розташування головних та другорядних балок
- •Перший варіант.
- •1.4. Розрахунок та конструювання монолітної плити
- •1.4.1. Статичний розрахунок плити
- •1.3. Матеріали для проектування
- •1.4.2. Розрахунок міцності перерізів, нормальних до поздовжньої осі елементу
- •1.5. Розрахунок та конструювання другорядної балки
- •1.5.1. Статичний розрахунок балки
- •1.5.2. Розрахунок міцності нормальних перерізів другорядної балки
- •2.5.3. Розрахунок міцності похилих перерізів другорядної балки
- •2.5.4. Побудова епюри матеріалів
2. Приклад розрахунку монолітного ребристого перекриття
1.1. Вихідні дані
-
Призначення будівлі – промислова.
-
Район будівництва – I.
-
Вологість внутрішнього середовища – 60…70%.
-
Група газів – В.
-
Кількість поверхів – 4.
-
Висота поверху – 4,2 м.
-
Розміри в плані А × В = 30 ×·42 м.
-
Тимчасове нормативне навантаження на перекриття p= = 5,7 кПа(γfe = 1,0; γm = 1,2).
-
Розрахунковий опір ґрунту R0 = 380 кПа
1.2. Вибір схеми розташування головних та другорядних балок
Для вибору схеми розташування головних та другорядних балок перекриття приймаємо два варіанти їх розміщення: в першому варіанті головні балки розташовані вздовж сторони В, у другому – вздовж сторони А, схеми розташування наведені на рис.2.1.
За формулами (1)…(4) обчислюємо приведену товщину елементів перекриття.
Перший варіант.
lmb1 = 6 м, lmb = 6 м, nmb = 7.
lsb1 = 6 м, lsb = 6 м, nsb = 5.
ls1 = 2 м, ls = 2 м, ns = 21.
Зведена товщина головної балки
hmb , red =0,014Vn l2mb (nsb – 1) / nsb= 0,014 · 5,7 · 62 (5 – 1) /5 =2,30 см.
Зведена товщина другорядної балки
hsb, red =0,012(1,5 ls + n) l2sb (ns – 1) / ns= 0,012 · (1,5 · 2 + 5,7) ·62 · · (21 – 1) / 21 =3,58 см.
Зведена товщина колони
hc,red =0,03n H · nf (nmb – 1) (nsb – 1) / (nmb · nsb) = 0,03 · 5,7 · 4,2·(4 – –1)·(7 – 1)·(5 – 1) / (7 · 5) =1,48 см.
Товщина плити
.
Сумарна зведена товщина перекриття
hred І = hmb , red + hsb , red + hc , red + hs =2,30 +3,58 +1,48 +6 =13,36 см.
Другий варіант.
lmb1 = 7,5 м, lmb = 7,5 м, nmb = 4.
lsb1 = 7 м, lsb = 7 м, nsb = 6.
ls1 = 2,5 м, ls = 2,5 м, ns = 12.
Зведена товщина головної балки
hmb , red =0,014Vn l2mb (nsb – 1) / nsb= 0,014 · 5,7 · 7,52 (6-1) / 6 = 3,45см.
Зведена товщина другорядної балки
hsb, red =0,012(1,5 ls + n) l2sb (ns – 1) / ns=0,012 · (1,5 · 2,5 + 5,7) ·72 · · (12 – 1) / 12 = 5,09 см.
Зведена товщина колони
hc,red =0,03n H · nf (nmb – 1) (nsb – 1) / (nmb · nsb) =
= 0,03 · 5,7· 4,2· (4 –1) (4 – 1) (6 – 1) / (4 · 6 ) =1,35 см.
.
hred ІІ = hmb , red + hsb , red + hc , red + hs =3,45 + 5,09 +1,35 + 7,16 = =17,05 см.
Оскільки hred І = 13,36 см.˂ hred ІІ =17,05 см, до розрахунку приймаємо більш економічний перший варіант перекриття.
Призначаємо розміри поперечного перерізу елементів монолітного перекриття.
Висоту головної балки приймаємо 1/10lmb =1/10 · 6 = 0,6 м, призначаємо hmb = 0,6 м, ширину балки приймаємо 0,4 hmb = 0,4 · 0,6 = 0,24 м, призначаємо bmb = 0,25 м. Висоту другорядної балки приймаємо 1/15 lsb = 1/15 · 6 = 0,4 м, призначаємо hsb = 0,4 м, ширину – bsb = 0,5hsb = 0,5 · 0,4 = 0,2 м.
Товщину монолітної плити призначаємо 6 см.
1.4. Розрахунок та конструювання монолітної плити
1.4.1. Статичний розрахунок плити
Плиту розраховуємо як п’ятипрольотну нерозрізну балку, завантажену рівномірно розподіленим навантаженням. Призначаємо конструкцію підлоги і обчислюємо навантаження на 1 м2 перекриття, при цьому враховуємо коефіцієнт надійності за навантаженням n = 0,95.
Розрахунок зведено в табл. 1.1.
Таблиця 1.1
Навантаження на 1 м2 перекриття
Вид навантаження |
Характе-ристичні, кН/м |
Розрахункові навантаження, кН/м |
|||
Експлуатаційні |
Граничні |
||||
γfe |
Значення |
γfm |
Значення |
||
Постійні навантаження 1.Чиста бетонна підлога t = 30мм, =2,4Ø т/м3 2.Теплозвукоізоляційний шар з легкого бетону t = 60 мм, = 0,6 т/м3 3. Монолітна залізобетон-на плита t = 60 мм, = 2,50 т/м3 |
0,72
0,36
1,5
|
1.0
1.0
1.0
|
0,72
0,36
1,5
|
1,3
1,3
1,1
|
0,936
0,468
1,65 |
Всього постійні |
|
|
2,58 |
|
3,05 |
4. Тимчасове наванта-ження Згідно завдання |
5,7
|
1.0
|
5,7
|
1,2
|
6,84 |
Повне навантаження |
|
|
8,28 |
|
9,89 |
Для розрахунку приймаємо плиту шириною b = 1 м, погонне навантаження на яку становить
qs = 9,89 · 1 = 9,89 кН/м.
Обчислюємо значення розрахункових прольотів за формулами (11) згідно рис.1.1.
l0 = ls – bsb= 2– 0,2 = 1,8 м ,
l01 = ls1 – 0,5bsb – a + 0,5c = 2 – 0,2/2 – 0,2 + 0,12/2 = 1,76 м.
Величини згинаючих моментів обчислюємо за формулами (12), (13):
перший проліт
кНм;
перша проміжна опора
кНм;
середні прольоти та опори
кНм ;
середні прольоти та опори, які з чотирьох сторін оточені балками
M4 = 0,8M3 = 0,8 · 2= 1,6 кНм.
Рис.1.2. Розрахункова схема монолітної плити та епюра згинаючих моментів